facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home USŁUGI
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Usługi

Dodano: 2012-05-09 11:51:13

  

Profesjonalne usługi szkoleniowo-doradcze POPON
Wybierz usługę dla siebie!

 

PORADA PRAWNA

Wyczerpująca odpowiedź na nurtujące pytanie, udzielona na podstawie obowiązujących przepisów, w oparciu o aktualne stanowiska, interpretacje, wyroki. Odpowiedzi udzielają doświadczeni pracownicy działu prawnego Organizacji i jest ona przekazywana w wersji pisemnej, na podany adres mailowy, w terminie do 48 godz. od momentu otrzymania pytania i opłacenia usługi.

Cena:

 • Członkowie POPON – bezpłatnie
 • pozostałe firmy – 150 zł netto plus 23% VAT

 

 

PRZYGOTOWANIE WZORÓW WNIOSKÓW, PISM, ODWOŁAŃ, REGULAMINÓW

Całościowe przygotowanie pisma, regulaminu wewnętrznego firmy wraz z niezbędnymi załącznikami na podstawie przedstawionych przez firmę danych poprzedzone poradą prawną z zakresu możliwych rozwiązań prawnych danej sytuacji. Czas realizacji usługi – 7 dni roboczych od momentu przekazania niezbędnych informacji i zlecenia oraz opłacenia usługi.

Cena:

 • Członkowie POPON – od 1.000 zł netto plus 23% VAT
 • Pozostałe firmy – od 1.500 zł netto plus 23% VAT

 

ROZLICZANIE DOFINANSOWAŃ DO WYNAGRODZEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Kompleksowe, comiesięczne rozliczanie dofinansowań do wynagrodzeń zatrudnionych w firmie pracowników niepełnosprawnych. Na podstawie uzyskanych od Państwa informacji o stanie zatrudnienia w firmie, będziemy co miesiąc, aż do odwołania wypełniać i wysyłać formularze WnD oraz INF-D-P do PFRON. Kwoty dofinansowań będą co miesiąc wpływały na konto firmy.

Cena:

Członkowie POPON:

 • rejestracja w systemie SODiR – jednorazowa opłata 150 zł netto plus 23% VAT - rozliczenie 1 os niepełno sprawnej – miesięcznie - 50 zł netto plus 23% VAT

 

Pozostałe firmy:

 • rejestracja w systemie SODiR – jednorazowa opłata 300 zł netto plus 23% VAT - rozliczenie 1 os niepełnosprawnej – miesięcznie - 100 zł netto plus 23% VAT

 

 

SZKOLENIA ZAMKNIĘTE

Szkolenie prowadzone w dowolnie wybranym terminie i miejscu w oparciu o indywidualnie przygotowany program. Profesjonalne podejście, niestandardowe rozwiązania, maksimum satysfakcji i zadowolenia klienta. Przykładowa tematyka szkoleń jednodniowych – 8 godz. lekcyjnych:

 • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych od A do Z
 • Certyfikowany Kurs Doradcy Zawodowego ds. IPR
 • Dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych - warsztaty
 • Prawo pracy, Kadry w zpchr

 

Cena:

 • Członkowie POPON – od 2.500 zł netto plus 23 % VAT – dzień szkoleniowy
 • Pozostałe firmy – od 3.000 zł netto plus 23 % VAT – dzień szkoleniowy

 

 

DORADZTWO Z ZAKRESU ZFRON

Spotkanie informacyjno doradcze w siedzibie firmy oraz omawianie złożonych zagadnień z zakresu wydatkowania środków ZFRON na przykładach z praktyki firmy. W razie potrzeby, po spotkaniu, możliwość ubiegania się przez Organizację o stanowiska BON i interpretacji dotyczące konkretnych zdarzeń w firmie.

Cena:

 • Członkowie POPON – od 2.500 zł netto plus 23% VAT
 • pozostałe firmy – od 3.000 zł netto plus 23% VAT

 

OPRACOWANIE INDYWIDUALNYCH PROGRAMÓW REHABILITACJI

Kompleksowa usługa obejmująca całościowe opracowanie IPR wraz z ocenami okresowymi i oceną końcową a także doradztwo z zakresu możliwości wydatkowani środków zgromadzonych na ZFRON. W ramach tej usługi zapewniamy udział doradcy zawodowego POPON w Państwa Komisji ds. IPR.

Cena:

 • Członkowie POPON – od 2.500 zł netto plus 23% VAT
 • pozostałe firmy – od 3.000 zł netto plus 23% VAT

 

 

AUDYT ZFRON

Całościowa kontrola dokumentacji ZFRON. Pozwala zweryfikować popełnione błędy i przygotować się do kontroli us, pfron, NIK itp. Audyt kończy się sporządzeniem raportu pokontrolnego, który jest dokumentem wewnętrznym firmy. Przedmiot i zakres audytu objęte są przez prowadzącego audyt tajemnicą.

Cena:

 • Członkowie POPON - jeden rok kontroli – od 3.000 zł netto plus 23% VAT; każdy kolejny rok – 1.500 zł netto plus 23% VAT
 • pozostałe firmy - jeden rok kontroli – od 3.500 zł netto plus 23% VAT; każdy kolejny rok 1.600 zł netto plus 23% VAT

 

 

AUDYT SODiR

Całościowa kontrola dokumentacji dotyczącej dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych zatrudnionych w firmie. Audyt kończy się sporządzeniem raportu pokontrolnego. Przedmiot i zakres audytu objęte są przez prowadzącego audyt tajemnicą.

Cena:

 • Członkowie POPON - jeden rok kontroli – od 3.000 zł netto plus 23% VAT
 • pozostałe firmy - jeden rok kontroli – od 3.500 zł netto plus 23% VAT

 

 

AUDYT Ulg we wpłatach na PFRON

Całościowa kontrola dokumentacji dotyczącej wystawiania informacji dla kontrahenta o wysokości udzielanych ulg we wpłatach na PFRON. Audyt kończy się sporządzeniem raportu pokontrolnego. W sytuacji braku uwag pokontrolnych wystawiane jest dodatkowo zaświadczenie o poprawności wystawiania przez podmiot poddany audytowi informacji nt ulgi we wpłatach na PFRON dla kontrahentów. Przedmiot i zakres audytu objęte są przez prowadzącego audyt tajemnicą. Cena i czas realizacji usługi uzależnione są od zakresu kontroli.

 

AUDYT Dostępności miejsca dla osób niepełnosprawnych

Całościowa kontrola dokumentacji architektonicznej połączona z wizją lokalną na miejscu potwierdzająca dostępność miejsca do potrzeb osób niepełnosprawnych z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Audyt kończy się sporządzeniem raportu wraz z ewentualnymi zaleceniami i wskazówkami w celu likwidacji istniejących barier architektonicznych. W sytuacji gdy nie zostaną stwierdzone żadne bariery wystawiany jest certyfikat potwierdzający dostępność miejsca dla osób niepełnosprawnych.

Cena:

 • Członkowie POPON – od 3.000 zł netto plus 23% VAT
 • pozostałe firmy – od 3.500 zł netto plus 23% VAT

 

 

OPTYMALIZACJA KOSZTÓW PŁAC W FIRMIE

Eksperci Organizacji doradzą jak zoptymalizować strukturę zatrudnienia w firmie i zaoszczędzicie na funduszu płac bez zmniejszania zatrudnienia i cięcia płac. Dzięki nam zamiast wpłat na PFRON firma będzie otrzymywać comiesięcznych dofinansowanie do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

W ramach usługi proponujemy:

 

 • audyt struktury zatrudnienia w firmie
 • rekrutacja i selekcja pracowników niepełnosprawnych
 • comiesięczne rozliczanie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych
 • szkolenie zamknięte w firmie dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych np. rozliczania sod, ubieganie się o zwrot kosztów utworzenia stanowiska pracy.


Cena usługi uzależniona jest od wielkości firmy i zakresu wybranych usług.

 

 

CERTYFIKAT MIEJSCE PRZYJAZNE OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM – TUTAJ JEST OK.

Celem certyfikacji jest wskazanie i promowanie miejsc przyjaznych osobom niepełnosprawnym. Wystawiając certyfikat „TUTAJ JEST OK” eksperci Organizacji potwierdzają, że na dzień wystawienia certyfikatu, miejsce to jest pozbawione barier architektonicznych a personel jest przygotowany do obsługi klienta niepełnosprawnego i w razie potrzeby będzie w stanie udzielić szybkiej i profesjonalnej pomocy.

Usługa certyfikacji poprzedzona jest:

 • audytem architektonicznym oraz
 • audytem potwierdzającym znajomość zasad obsługi klienta z niepełnosprawnością

 

Cena usługi uzależniona jest od wielkości i lokalizacji audytowanego miejsca.

 

REKRUTACJA PRACOWNIKÓW NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Posiadamy wpis do rejestru agencji zatrudnienia i wieloletnie letnie doświadczenie z zakresu rekrutacji i selekcji pracowników ze szczególnym uwzględnieniem pracowników niepełnosprawnych. Dzięki licznym kontaktom i stałej współpracy min. z biurami karier oraz bogatej bazie danych osób niepełnosprawnych z terenu całego kraju skutecznie, szybko i efektywnie rekrutujemy na wszystkie stanowiska. Czas realizacji usługi nie przekracza 30 dni. Zapewniamy dyskrecję i poufność procesu rekrutacyjnego.

Dajemy gwarancję satysfakcji dzięki której klient nie ponosi kosztów powtórnej rekrutacji. Czas gwarancji uzależniony jest od obsadzonego stanowiska i wynosi od 1 tygodnia do 3 miesięcy.

Dysponujemy elastyczną ofertą. Nasi klienci, w ramach swojego budżetu, sami decydują jaki model współpracy preferują, powierzając nam różny zakres czynności. Koszty jednorazowej rekrutacji zaczynają się już od 100 zł netto za pracownika.

Zakres usługi obejmuje:

 • pomoc i doradztwo w zakresie opracowania opisu stanowiska pracy, profilu kandydata i identyfikacji kluczowych kompetencji – na życzenie klienta
 • analizę baz danych POPON,
 • zamieszczenie ogłoszeń internetowych i na życzenie klienta także prasowych, radiowych itp.
 • poszukiwanie kandydatów metodą direct search,
 • analizę i segregację nadesłanych aplikacji,
 • przeprowadzenie rozmów kwalifikacyjnych i testów kompetencyjnych a na życzenie klienta także testów psychologicznych,
 • wybór i rekomendacja najlepszych kandydatów,
 • udział w rozmowach końcowych u potencjalnego Pracodawcy, analiza i podsumowanie rozmów doradztwo w wyborze najlepszego z najlepszych - na życzenie klienta
 • pomoc trenera pracy w adaptacji i wdrożeniu nowego pracownika

 

W szczególnie uzasadnionych, indywidualnych przypadkach istnieje możliwość sfinansowania kosztów usługi ze środków ZFRON.

 


Kontakt w sprawie usług:

tel. (52) 348 63 83 faks (52) 373 11 75 Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

Pobierz formularz zamówienia usług »

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

 • REdan