facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home O NAS Kim jesteśmy Jesteśmy najlepsi. Sprawdź!
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Jesteśmy najlepsi. Sprawdź!

Dodano: 2012-10-18 15:45:49

  

1. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych posiada bogate doświadczenie w działalności na rzecz pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

2. POPON jest prawdziwą organizacją pracodawców - został utworzony przez pracodawców i dla pracodawców osób niepełnosprawnych. To właśnie oni, a nie handlowcy, tworzą naszą Organizację.

3. Nie działamy dla zysku - reprezentowanie interesów pracodawców jest dla nas najważniejsze, nie jest to tylko dodatek do prowadzonej przez nas działalności zarobkowej, ale najistotniejszy cel, sens naszego istnienia.

4. POPON jest głosem pracodawców - jesteśmy największym zrzeszeniem pracodawców osób niepełnosprawnych. Nasze stanowiska, opinie, uwagi cieszą się największym szacunkiem i poważaniem, zarówno wśród mediów, jak i ustawodawców oraz instytucji.

5. Nasze doświadczenia i wypracowana pozycja w środowisku instytucji rządowych i samorządowych sprawiają, że podejmują one swoje decyzje w obszarze spraw zatrudnienia osób niepełnosprawnych zawsze konsultując je z POPON! Nieustępliwość i konsekwentne działanie POPON w procesie legislacyjnym, wielokrotnie uchroniło pracodawców przed wdrożeniem wadliwych rozwiązań prawnych.

6. Opinie naszych Ekspertów są systematycznie cytowane przez ogólnopolskie media m.in. "Dziennik Gazeta Prawna" czy "Rzeczpospolita".

7. Członkowie POPON są dla nas najważniejsi - nie traktujemy Ich jako klientów firmy, którzy tylko "przy okazji są Członkami Organizacji". Wszystkie sprawy i problemy każdej Firmy Członkowskiej traktujemy z największą troską i zaangażowaniem. Dokładamy wszelkich starań, aby w największym możliwym zakresie pomóc każdej Firmie Członkowskiej, która się do nas zwróci.

8. Jesteśmy blisko naszych Członków i Ich problemów. Organizacja posiada najbardziej rozbudowaną strukturę regionalnych oddziałów, w których zatrudnieni pracownicy utrzymują stały bezpośredni kontakt z firmami.

9. Pierwsi informujemy o wszystkich istotnych dla pracodawców zmianach w prawie i gospodarce - przekazujemy informacje telefonicznie, mailem, sms.

10. Stworzyliśmy ekonomiczno - prawny serwis www.ekspertpopon.pl, który gwarantuje Członkom Organizacji dostęp m.in. do wszystkich porad udzielanych przez ekspertów Organizacji, informacji, aktualnych aktów prawnych i ich interpretacji oraz orzecznictwa dotyczącego zatrudnienia niepełnosprawnych pracowników.

11. Dział Prawny jest do dyspozycji naszych Członków - udziela porad, wydaje opinie, przeprowadza audyty, pisze odwołania i występuje w imieniu Firm Członkowskich przed organami urzędów państwowych.

12. Zatrudniamy najlepszych specjalistów - z zakresu przepisów prawnych dotyczących zatrudniania osób niepełnosprawnych, a także z innych dziedzin - z ekonomi, medycyny, rehabilitacji, bhp, socjologii, psychologii, doradztwa zawodowego, mediów, funduszy unijnych i innych.

13. Organizujemy spotkania integracyjne dla Członków

14. Dobre relacje i kontakty POPON z ogólnopolskimi i lokalnymi władzami oraz instytucjami gwarantują skuteczną pomoc firmom Członkowskim, którą potrzebują takiego wsparcia.

15. Działamy społecznie - co pozytywnie wpływa na wizerunek naszych Firm Członkowskich - stworzyliśmy Konkurs Lodołamacze, kierujemy Centrami Pracy i Punktami Poradnictwa dla Osób Niepełnosprawnych, w których znajdują one pomoc psychologiczną, prawną oraz oferty pracy.

16. Wiemy, że w tym co robimy jesteśmy najlepsi - dlatego inni próbują nas naśladować - to czego jednak nie można skopiować, to nasz długoletnie doświadczenie, wypracowany prestiż, autorytet, którym przez lata stała się Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz pasja, z którą realizujemy nasze statutowe cele.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan