facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home O NAS Kim jesteśmy Członkostwo w POPON
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Członkostwo w POPON

Dodano: 2012-10-18 15:53:07

  

POPON jest jedną z największych w Polsce organizacji zrzeszających i działających na rzecz pracodawców osób niepełnosprawnych. Członkowie naszej Organizacji mogą liczyć na naszą pomoc i mogą mieć pewność, że zostanie ona udzielona! 

ZOBACZ, CO MOŻEMY ZROBIĆ DLA CIEBIE I TWOJEJ FIRMY!


» Reprezentujemy interesy naszych Członków zatrudniających osoby niepełnosprawne

Reprezentujemy interesy naszych Członków w komisjach parlamentarnych, urzędach i instytucjach odpowiedzialnych za tworzenie prawa. Wyznając twardą zasadę „nic o nas, bez nas”, na każdym etapie legislacji zgłaszamy postulaty pracodawców i zabiegamy o to, aby były one uwzględnione w tworzonych aktach prawnych czy rozwiązaniach systemowych.

Każda Firma Członkowska może za naszym pośrednictwem zadać pytanie do BON lub PFRON.

Podejmujemy interwencje, wyjaśnienia, piszemy pisma i odwołania oraz kierujemy zapytania do instytucji państwowych z prośbą o interpretację prawa. Te działania dają naszym Członkom gwarancję bezpieczeństwa, że nie są oni osamotnieni w „walce” z wszechwładzą urzędniczą i niejasnym prawem.

Jesteśmy blisko naszych Członków i ich problemów. Organizacja posiada rozbudowaną strukturę 9 regionalnych oddziałów, w których zatrudnieni pracownicy utrzymują stały bezpośredni kontakt z Firmami Członkowskimi.


» Członkostwo w POPON to prestiż, który gwarantuje przynależność do największego w Polsce związku zrzeszającego pracodawców osób niepełnosprawnych

POPON jest członkiem Organizacji Pracodawcy Rzeczpospolitej Polskiej (największej i najstarszej organizacji pracodawców w Polsce). Dzięki temu uczestniczymy w dialogu społecznym.POPON jest uznawany za eksperta w dziedzinie zatrudniania osób niepełnosprawnych. Rocznie w prasie, radiu, telewizji i Internecie ukazuje się blisko 900 publikacji, w których opisywane są inicjatywy POPON.

Współpracujemy stale m.in. z: Rzeczpospolitą, Dziennikiem Gazeta Prawna, Serwisem Prawno – Pracowniczym, Gazetą Podatkową, Gazetą Prawo Pomocy Publicznej, Infor.pl, Tax Press.

Kontynuujemy także współpracę z pozostałymi mediami ogólnopolskimi, takimi jak TVP Info, Radiowa Jedynka, czy Program Czwarty PR oraz regionalnymi: m.in.: regionalne telewizje, Głos Wielkopolski, Gazeta Pomorska, Dziennik Bałtycki, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Supernowości, Nowości, Dziennik Łódzki, Gazeta Wrocławska, Dziennik Polski, Dziennik Zachodni, Dziennik Łódzki, Gazeta Praca, Radio Merkury, Radio Emaus, Radio Via, Radio Kielce, Radio Rzeszów, Radio Pomorze, Radio Katowice, Radio Kraków, czy Radio PIK.

Od dziewięciu lat organizujemy konkurs LODOŁAMACZE, w którym nagradzamy firmy oraz instytucje zatrudniające osoby niepełnosprawne i odznaczające się wrażliwością społeczną.

Konkurs odbywa się pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. W Kapitułach wyłaniających laureatów zasiada wiele znanych osobistości ze świata polityki, artystów i dziennikarzy.  Statuetki ogólnopolskie LODOŁAMACZY wręczane są na gali finałowej, która odbywa się od kilku lat na Zamku Królewskim w Warszawie. Konkurs odbija się szerokim echem w mediach – zarówno ogólnopolskich, jak i regionalnych.


Logo LODOŁAMACZA jest rozpoznawalnym symbolem społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR) prowadzonej przez firmy i instytucje.


» Eksperci POPON każdego dnia czekają na Państwa pytania zadawane drogą mailową, telefoniczną lub podczas bezpośrednich spotkań

Nasz profesjonalny Dział Prawny gwarantuje szybką, rzetelną i kompleksową pomoc prawną wszystkim Członkom Organizacji. W jego skład wchodzą najlepsi eksperci zajmujący się problematyką zatrudnienia osób niepełnosprawnych. 

Wiemy, jak ważny jest szybki dostęp do rzetelnej informacji. Dlatego eksperci POPON odpowiadają na wszystkie pytania i wątpliwości Członków Organizacji w ciągu 48 godzin. Pomagają poruszać się w labiryncie skomplikowanych przepisów – dostępni są codziennie od 8:00 do 16:00. Umożliwiamy także bezpłatny przyjazd ekspertów POPON do Państwa firmy.


» Najszybciej, najpełniej i najlepiej informujemy o tym, co ważne dla przedsiębiorców i pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne

Członkowie POPON otrzymują mailowy newsletter, w którym informujemy o najważniejszych i najnowszych wydarzeniach politycznych, prawnych i gospodarczo-ekonomicznych. Informujemy też o realizowanych przez POPON działaniach na rzecz pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, o naszych sukcesach, o nowościach z życia Organizacji oraz o wydarzeniach, w których uczestniczą jej przedstawiciele.

Do kadry zarządzającej Firm Członkowskich, która niezależnie od miejsca, w którym przebywa, potrzebuje najważniejszych wiadomości prawno-ekonomicznych, skierowany jest nasz serwis informacyjny SMS. Dzięki tej usłudze nasi Członkowie mogą szybko zapoznać z się z najnowszymi faktami prawnymi oraz wydarzeniami gospodarczymi.


» Członkowie POPON mogą bezpłatnie korzystać z portalu www.ekspertpopon.pl

Prawno-ekonomiczny serwis www.ekspertpopon.pl to źródło profesjonalnej wiedzy dla zarządów firm, działów księgowości i kadr przedsiębiorstw otwartego i chronionego rynku pracy, instytucji oraz właścicieli firm zainteresowanych zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Nasi eksperci na bieżąco dbają, aby do Państwa dyspozycji znajdowały się aktualne treści z zakresu prawa i form zatrudniania niepełnosprawnych pracowników, in¬formacje o instytucjach zajmujących się wsparciem dla pracodawców oraz możli¬wościach uzyskiwania przez przedsiębiorców pomocy finansowej.


» Członkowie Organizacji otrzymują wyjątkowo korzystne ceny na profesjonalne szkolenia i usługi

POPON posiada długoletnie doświadczenie w działalności szkoleniowej i doradczej. Gwarantujemy wysoki poziom merytoryczny przeprowadzanych szkoleń oraz ich szeroki zakres tematyczny.  Nasi wykładowcy to doświadczeni, znani i uznani eksperci, zapewniający najwyższy poziom oferowanych przez nas usług.

Istnieje także możliwość przeprowadzenia przez specjalistów POPON indywidualnych szkoleń zamkniętych. Wtedy ich program opracowany jest w oparciu o analizę potrzeb Państwa firmy.

Organizujemy też szkolenia wyjazdowe, w tym zagraniczne.

Eksperci POPON przeprowadzają audyty ZFRON w firmach, dokonują rozliczeń dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, przygotowują wnioski o dotację z Unii Europejskiej.

Członkowie POPON mają zapewniony najwyższy poziom świadczonych usług, na które otrzymują specjalne rabaty.


» Dzięki Organizacji można poszerzać swoją wiedzę o świecie, zwiedzać interesujące miejsca, a także nawiązywać kontakty biznesowe

Nasi Członkowie mogą brać udział w wielu spotkaniach integracyjnych» Pomagamy Członkom Organizacji znaleźć odpowiednich pracowników z niepełnosprawnością

POPON posiada największą bazę osób niepełnosprawnych poszukujących pracy. Oferujemy przeprowadzenie procesu rekrutacyjnego dostosowanego do indywidualnych potrzeb i wymagań Państwa przedsiębiorstwa. 

Ponadto organizujemy regionalne giełdy pracy, a Członkom POPON możemy bezpłatnie zorganizować mini giełdę pracy – dostosowaną do indywidualnych potrzeb firmy.


Kontakt

Co jeszcze możemy zrobić dla Ciebie i Twojej Firmy? Skontaktuj się z nami:

Anna Wegrzynowicz

  • tel. 22 620 32 02
  • kom. 508 113 203
  • e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Pobierz dokumenty:

 

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan