facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Poczta Polska stawia na niepełnosprawnych. Chce mocno zwiększyć ich zatrudnienie

Dodano: 2019-04-30 08:13:12

  

Dokładnie 1630 osób z orzeczoną niepełnosprawnością pracuje w Poczcie Polskiej, czyli stanowią oni około 2 proc. wszystkich pracowników firmy. W najbliższym czasie ich liczba ma pójść w górę.

 

Obecnie osoby z orzeczoną niepełnosprawnością stanowią 2 proc. zatrudnionych w Poczcie Polskiej. Firma chce, by ich liczba wzrosła do 6 proc.

By to osiągnąć, w najbliższym czasie planuje zatrudnić jeszcze ponad 3 tys. osób.

Najwięcej osób niepełnosprawnych zatrudnionych jest na stanowiskach obsługi klienta, listonosza oraz pracownika sortowni.

 

- Wskaźnik ten powoli, ale konsekwentnie się podnosi, m.in. dzięki coraz większej otwartości kadry kierowniczej na zatrudnianie osób z niepełnosprawnościami. Osoby z niepełnosprawnościami często są bardzo dobrymi pracownikami. Zatrudniając ich, pozyskujemy nie tylko dobrą kadrę, ale także budujemy kulturę otwartości na osoby ze szczególnymi potrzebami. Wpływa to na wizerunek pracodawcy jako społecznie odpowiedzialnego. Dodatkowo pełnosprawni pracownicy integrują się wokół projektów dotyczących niepełnosprawności i stają się bardziej zaangażowani w sprawy osób z niepełnosprawnościami - mówi Agnieszka Grzegorczyk, dyrektor zarządzająca Pionem Kapitału Ludzkiego w Poczcie Polskiej.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: KDS

Źródło: pulsHR.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan