facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Zagrożenia dla chronionego rynku pracy osób niepełnosprawnych w 2014 roku - konferencja w Rzeszowie

Dodano: 2013-10-21 14:05:24

  

„Zagrożenia dla chronionego rynku pracy osób niepełnosprawnych w 2014 roku” pod takim hasłem odbyła się dzisiaj w Rzeszowie konferencja dotycząca sytuacji na podkarpackim rynku pracy w kontekście propozycji zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

O przyszłości chronionego rynku pracy dla osób niepełnosprawnych na Podkarpaciu dyskutowali w urzędzie marszałkowskim przedsiębiorcy, parlamentarzyści, samorządowcy oraz osoby niepełnosprawne. Konferencję, której organizatorem był Samorząd Województwa Podkarpackiego oraz podkarpacki oddział Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otworzył wicemarszałek Jan Burek.

 

 

Celem konferencji była prezentacja stanowisk oraz dyskusja na temat sytuacji pracodawców i osób niepełnosprawnych na Podkarpaciu, w związku ze złożonym przez Radę Ministrów RP projektem ustawy okołobudżetowej. W województwie podkarpackim w 93 zakładach pracy chronionej pracuje blisko 13 tys. osób niepełnosprawnych. Wejście w życie propozycji zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych przedłożonych przez Rząd może zagrozić miejscom pracy osób niepełnosprawnych. Pracodawcy osób niepełnosprawnych uczestniczący w konferencji jednoznacznie negatywnie ustosunkowali się do proponowanych zmian. Przeciwko proponowanym zmianom w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych opowiedzieli się także podkarpaccy parlamentarzyści przybyli na konferencję: Senatorowie Alicja Zając (PiS) i Zdzisław Pupa (PiS), Posłowie Stanisław Ożóg (PiS), , Kazimierz Moskal (PiS), , Zbigniew Chmielowiec (PiS), Andrzej Szlachta (PiS), Kazimierz Ziobro (SP) , Tomasz Kamiński (SLD) i Dariusz Dziadzio (ID). Parlamentarzyści obecni na konferencji zadeklarowali, że będą zabiegać o odrzucenie proponowanych zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń.

 

Reprezentujący NSZZ Solidarność zastępca przewodniczącego Komisji Krajowej Pan Tadeusz Majchrowicz przedstawił negatywne stanowisko „Solidarności” w sprawie proponowanych zmian w ustawie o rehabilitacji, podkreślając, iż nie można oszczędzać na osobach niepełnosprawnych.

 

Na zakończenie konferencji zebrani przyjęli wspólne stanowisko w sprawie proponowanych zmian w ustawie.


Pismo do Poseł Krystyny Skowrońskiej

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan