facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wielkopolscy pracodawcy przeciwko zmianom dofinansowań

Dodano: 2013-10-16 05:56:05

  

W dniu wczorajszym odbyło się spotkanie pracodawców z Wielkopolski. Oprócz licznie zgromadzonych przedstawicieli firm w spotkaniu wzięli udział posłowie: Krystyna Łybacka, Bożena Szydłowska oraz Tadeusz Dziuba. Posłowie zapoznali się z argumentami zaprezentowanymi przez pracodawców i zadeklarowali wsparcie dla postulatów zaprezentowanych podczas spotkania.

 

Jednocześnie pracodawcy wielkopolscy przegłosowali przyjęcie wspólnego stanowiska, a wśród podpisanych postulatów zaproponowali m.in.:


  • Wniesienie o wyłączenie zmian w ustawie o rehabilitacji (…) z trybu prac w ramach ustawy okołobudżetowej. Podjęcie dyskusji ze środowiskami pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne na temat nowego rozporządzenia KE i przesunięcie terminu wejścia w życie nowego rozporządzenia KE do 1 stycznia 2015 r.
  • Utrzymanie obecnego stanu dofinansowań do wynagrodzeń, w tym utrzymanie ustalania wysokości dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w zależności od wysokości najniższego wynagrodzenia.
  • W przypadku wprowadzenia jakichkolwiek zmian w ustawie o rehabilitacji (...) zachowanie kilkuletniego okresu przejściowego.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan