facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Zagrożenie dla miejsc pracy osób niepełnosprawnych jest bardzo poważne - przekonują parlamentarzystów przedstawiciele POPON

Dodano: 2013-10-11 10:36:06

  

W mijającym tygodniu Zarząd Krajowy POPON oraz członkowie rad wojewódzkich POPON kontynuowali cykl spotkań z parlamentarzystami w sprawie przedłożonego przez Rząd RP projektu ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej - w zakresie zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

 

 

Na spotkaniach podkreślano na bardzo poważne zagrożenie dla ponad 1400 zakładów pracy chronionej, które niesie ze sobą projekt przedłożonej ustawy. Wejście w życie ustawy okołobudżetowej w obecnym kształcie może skutkować likwidacją miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w szczególności z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.

 

Szczególną uwagę zwracano na bardzo drastyczne obniżenie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych, które może doprowadzić do pogorszenia sytuacji ekonomicznej zakładów i w konsekwencji pozbawić je całkowicie wsparcia na zatrudnianie osób niepełnosprawnych (nie można udzielać pomocy publicznej przedsiębiorcom w złej sytuacji ekonomicznej. Na spotkaniach przedstawiciele POPON podkreślali także problem długoterminowych kontraktów i konieczności zmian ustawie o prawie zamówień publicznych aby pracodawcy z powodu zmian ustawowych mogli renegocjować kontrakty.

 

Lista parlamentarzystów z którymi spotkali się przedstawiciele POPON obejmuje wszystkie najważniejsze ugrupowanie polityczne reprezentowane w Sejmie i Senacie: Arkadiusz Mularczyk (SP), Mariusz Błaszczak (PiS), Stanisław Szwed (PiS), Tadeusz Dziuba (PiS), Elżbieta Rafalska (PiS), Bogdan Rzońca (PiS), Rafał Grupiński (PO), Marek Plura (PO), Sławomir Piechota (PO), Izabela Mrzygłocka (PO), Anna Bańkowska (SLD), Tadeusz Tomaszewski (SLD), Genowefa Tokarska (PSL), Tomasz Makowki (TR), Artur Dębski (TR).

 

Spotkania będą nadal kontynuowane.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan