facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Pracodawcy z województwa podkarpackiego protestują przeciwko obniżaniu dofinasowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

Dodano: 2013-10-11 08:22:13

  

Zaniepokojeni propozycjami Rządu RP w sprawie zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych pracodawcy osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego spotkali się w dniu 9 października 2013 roku w Rzeszowie.

 

Spotkanie zorganizowane przez Oddział Podkarpacki POPON poświęcone było omówieniu aktualnej sytuacji pracodawców w sprawie propozycji zmian w ustawie o rehabilitacji. Pracodawcy jednoznacznie negatywnie ocenili proponowane zmiany, uznając je jako niezwykle groźne i niebezpieczne dla zakładów pracy chronionej. Efektem wprowadzanych zmian może być likwidacja kilku tysięcy miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w województwo podkarpackim. Zagrożone są nie tytko miejsca pracy osób niepełnosprawnych ale w przypadku upadłości zakładów pracy chronionej zlikwidowane zostaną także miejsca pracy osób pełnosprawnych. W województwie podkarpackim w zakładach pracy chronionej pracuje blisko 16 tys. osób w tym prawie 13 tys. to osoby niepełnosprawne.

 

Pracodawcy osób niepełnosprawnych zebrani na spotkaniu przyjęli wspólne stanowisko pracodawców osób niepełnosprawnych w sprawie zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń skierowane do parlamentarzystów i samorządowców. W przyjętym stanowisku pracodawcy apelują o podjęcie pilnych działań w celu powstrzymania tych niekorzystnych zmian. Zapraszamy do zapoznania się z treścią stanowiska. Przyjęto również wspólny plan działań na rzecz zmiany niekorzystnego projektu ustawy.

 

Stanowisko pracodawców osób niepełnosprawnych z województwa podkarpackiego


Zapraszamy na kolejne spotkanie pracodawców osób niepełnosprawnych w Poznaniu i we Wrocławiu 15 października 2013 r.

 

Harmonogram spotkań

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan