facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

POPON informuje parlamentarzystów o negatywnych skutkach zmian w SOD

Dodano: 2013-10-08 05:32:30

  

W związku z przedłożonym przez Rząd RP projektem ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją ustawy budżetowej - w zakresie zmian w systemie dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych przedstawiciele Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych kontynuują cykl spotkań z parlamentarzystami.

W trakcie spotkań pracodawcy zwracają parlamentarzystom szczególną uwagę na bardzo poważne zagrożenia dla ponad 1400 zakładów pracy chronionej, które niesie ze sobą projekt przedłożonej ustawy. Wejście w życie ustawy okołobudżetowej w obecnym kształcie może skutkować likwidacją miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych w szczególności z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Znaczna część z obecnie funkcjonujących zakładów pracy chronionej zrezygnuje ze statusu zpch a pogarszająca się sytuacja ekonomiczna związana drastyczną obniżką dofinansowań może doprowadzić do ich bankructwa.

 

W ubiegłym tygodniu przedstawiciele POPON spotkali się z Posłami: Stanisławem Ożogiem (PiS), Mieczysławem Kasprzakiem (PSL), Kazimierzem Ziobro (SP) oraz senatorem Janem Rulewskim (PO). Spotkania będą nadal kontynuowane.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan