facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie ustawy
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

POPON protestuje przeciwko obniżaniu wysokości dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych

Dodano: 2013-10-02 08:42:10

  

Pracodawcy zrzeszeni w Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych z wielkim niepokojem przyjęli informacje na temat rządowego projektu ustawy okołobudżetowej, zakładającego miedzy innymi zmiany w wysokości dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych.

Całkowity sprzeciw POPON budzi projekt drastycznego obniżenia dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Nieuzasadniona jest również zdaniem POPON rezygnacja z obliczania wysokości dofinansowania do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych w zależności od wysokości minimalnego wynagrodzenia z grudnia roku poprzedniego. POPON zwraca również uwagę na fakt, iż tak duże zmiany w systemie SODiR, które będą obowiązywać od 1 stycznia 2014 roku wprowadzane zostaną bez koniecznego okresu przejściowego. Pracodawcom nie pozostawia się czasu na dostosowanie do nowej sytuacji, restrukturyzację zatrudnienia lub renegocjacje zawartych kontraktów. Swoje szczegółowe uwagi dotyczące projektu zmian w SOD Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przedstawiła w piśmie skierowanym do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z dnia 25 września 2013 r.

 

 

Przyszłość setek polskich firm zatrudniających osoby niepełnosprawne zależeć będzie w znacznej mierze o wspólnych działań wszystkich pracodawców osób niepełnosprawnych i ich pracowników, w szczególności osób niepełnosprawnych. Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych rozpoczęła cykl spotkań z parlamentarzystami prezentując im stanowisko POPON w sprawie zmian w systemie SOD a w szczególności ostrzegając przed skutkami wprowadzanych zmian dla rynku pracy. Przedstawiciele POPON spotkali się już z Pełnomocnikiem Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Jarosławem Dudą oraz Posłami na Sejm Mieczysławem Kasprzakiem (PSL) oraz Stanisławem Ożogiem (PiS). Spotkania będą kontynuowane przez Zarząd Krajowy POPON na szczeblu centralnym oraz regionalnie w oddziałach POPON.

 

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zaprasza wszystkich pracodawców osób niepełnosprawnych oraz osoby niepełnosprawne do wspólnych działań na rzecz zmiany projektu ustawy okołobudżetowej w zakresie zmiany niekorzystnych propozycji wysokości dofinansowań do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników. W szczególności zapraszamy na regionalne spotkania pracodawców osób niepełnosprawnych, które będą okazją do dyskusji o sytuacji pracodawców osób niepełnosprawnych i zajęcia wspólnego stanowiska wobec proponowanych zmian. O terminie spotkań w poszczególnych miastach poinformujemy w najbliższych dniach.

 

Pracodawców oraz osoby niepełnosprawne prosimy o kierowanie swoich uwag w sprawie projektu zmian wysokości dofinansowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych do Pana Premiera Donalda Tuska, Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy oraz parlamentarzystów ze swoich regionów.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan