facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie GBER
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Ważne dla pracodawców! Aktualny harmonogram prac nad rozporządzeniem w sprawie wyłączeń blokowych

Dodano: 2013-07-24 11:23:14

  

W dniu 20 czerwca 2013 roku odbyło się spotkanie Ministra Jarosława Dudy, Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych z Wiceprezesem Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów Małgorzatą Kozak, w sprawie projektu nowego rozporządzenia Komisji Europejskiej dotyczącego tzw. „wyłączeń blokowych”.

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych mając na uwadze informacje prasowe, które ukazały się po tym spotkaniu o prawdopodobnym przedłużeniu do 30 czerwca 2014 roku obowiązywania obecnie obowiązującego rozporządzenia Komisji Europejskiej  nr 800/2008  zwróciła się z prośbą do UOKIK o potwierdzenie tych informacji.

W pytaniu do UOKIK Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zapytała również, kiedy upłynie ostateczny termin stosowania w Polsce obecnych rozwiązań legislacyjnych dotyczących pomocy publicznej w zakresie dofinasowań do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych zgodnych z rozporządzeniem Komisji Europejskiej (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r.

W odpowiedzi przekazanej POPON w dniu 22 lipca 201 3 r.  UOKIK przedstawił Harmonogram przyjmowania kolejnych aktów unijnych związanych z pomocą w ramach wyłączeń blokowych, przedstawiony przez Komisję na posiedzeniu Komitetu Doradczego ds. Pomocy Państwa  w dniu 1 lipca 2013 r.


Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem w odpowiedzi UOKIK

 

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan