facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie GBER
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Działania POPON na rzecz zmiany projektu rozporządzenia dotyczącego pomocy publicznej

Dodano: 2013-07-02 09:24:50

  

Dotrzeć z informacją, stworzyć jak najszerszą grupę nacisku oraz zainteresować i nakłonić do działania osoby decydujące – to było celem działań podejmowanych przez POPON w sprawie zagrażającego rynkowi pracy osób niepełnosprawnych projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie pomocy publicznej.

 

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych już od lutego 2013 roku monitorowała działania związane z przyjęciem nowego rozporządzenia Komisji Europejskiej.

 

Zarząd POPON uczestniczył w spotkaniach z przedstawicielami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zainteresowaliśmy tematem posłów do Parlamentu Europejskiego. Zarząd POPON spotkał się z europosłami m.in. z Jerzym Buzkiem, Różą Thun, Elżbietą Łukacijewską, a na podstawie przygotowanych przez POPON raportu skierowane zostały do Komisji Europejskiej interpelacje w sprawie projektu rozporządzenia KE dotyczącego pomocy publicznej. Powołując się na pismo POPON, sprawą zainteresował się również Premier Donald Tusk, który poprosił o wyjaśnianie w przedmiotowej sprawie Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej. Uwagi do projektu przygotowane przez POPON trafiły do Komisji Europejskiej.

 

Zdając sobie sprawę, iż problem, tak ważny dla pracodawców, dotyczy również m.in. pomocy regionalnej, szkoleniowej, inwestycyjnej na zatrudnienie MŚP, czy też pomocy na ochronę środowiska, zależało nam na stworzeniu jak największej grupy nacisku. W związku z tym w regionach spotkaliśmy się z marszałkami województw, prezydentami miast, radnymi sejmików wojewódzkich.

 

Odzew ze strony pracodawców oraz osób niepełnosprawnych na apel POPON o wysyłanie protestów do Komisji Europejskiej i UOKiK był bardzo liczny, o czym świadczyły listy kierowane również na naszą skrzynkę mailową.

 

Zagrożeniem wynikającym z ograniczenia pomocy publicznej zainteresowaliśmy ogólnopolskie i regionalne media.

 

Poniżej prezentujemy Państwu materiały związane z działania POPON w zakresie lobbingu na rzecz zmiany projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie pomocy publicznej.

 

 1. Pytanie POPON do Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy z 27.02.2013 r.
 2. Odpowiedź Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy na pismo POPON z 27.02.2013 r.
 3. Oświadczenie senatorskie Senatora RP Pana Władysława Ortyla z dnia 7 marca 2013 w sprawie stanu prac na rozporządzeniem Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 4. Odpowiedź Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy na oświadczenie senatorskie Senatora RP Pana Władysława Ortyla z dnia 7 marca 2013 w sprawie stanu prac na rozporządzeniem Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 5. Oświadczenie senatorskie Senatora RP Pana Władysława Ortyla z dnia 17 kwietnia 2013 r. w sprawie stanu konsultacji dotyczących projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 6. Odpowiedź Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy na oświadczenie senatorskie Senatora RP Pana Władysława Ortyla z dnia 17 kwietnia 2013 r. w sprawie stanu prac na rozporządzeniem Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 7. Odpowiedź Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jarosława Dudy na interpelację Posła Tadeusza Tomaszewskiego z dnia 8 marca 2013 r.
 8. Interpelacja Posłanki do Parlamentu Europejskiego Sidonii Jędrzejewskiej z dnia 18.04.2013 r. w sprawie stanu prac na rozporządzeniem Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 9. POPON na posiedzeniu Senackiej Komisji Rodziny i Polityki Społecznej. Informacja w sprawie rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych (GBER).
 10. Dofinansowania do wynagrodzeń dla osób niepełnosprawnych w latach 2014-2020. POPON zabiega o zmianę projektu rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych.
 11. Oficjalne polskie tłumaczenie projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 12. Spotkanie Prezesa Zarządu Krajowego POPON Jan Zając z Posłem do Parlamentu Europejskiego Jerzym Buzkiem.
 13. Apel POPON do Pana Premiera Donalda Tuska w sprawie projektu rozporządzenia Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych.
 14. Europoselska interpelacja na podstawie raportu POPON.
 15. POPON na Śląsku apeluje o udział w proteście przeciw rozporządzeniu.
 16. Podkarpacka Rada Wojewódzka POPON spotkała się Elżbietą Łukacijewską, Poseł do Parlamentu Europejskiego.
 17. Na prośbę POPON wniosek radnego Janusza Magonia w sprawie GBER.
 18. POPON walczy o poparcie dla zmian projektu KE w sprawie pomocy publicznej. Spotkanie z Europoseł Różą Thun.
 19. Spotkanie Małopolskiej Rady Wojewódzkiej POPON z Wojciechem Kozakiem Wicemarszałkiem Województwa Małopolskiego.
 20. Marszałek Adam Struzik poinformuje o konsekwencjach GBER Komitet Regionów.
 21. POPON na spotkaniu z samorządem województwa pomorskiego.
 22. Przewodnicząca Rady Krajowej POPON Barbara Pokorny na posiedzeniu Krajowej Rady Konsultacyjnej.
 23. POPON na Śląsku spotkał się z Wicemarszałkiem Województwa Śląskiego.
 24. Spotkanie Przewodniczącego Podkarpackiej Rady Wojewódzkiej POPON z Tadeuszem Ferencem Prezydentem Miasta Rzeszowa.
 25. POPON na spotkaniu z Bogdanem Romaniukiem Członkiem Zarządu Województwa Podkarpackiego.
 26. Spotkanie POPON z Wojciechem Jankowiakiem Wicemarszałkiem Województwa Wielkopolskiego.
 27. Stanowisko SON "Podkarpacie" ws. projektu unijnego rozporządzenia, radykalnie ograniczającego pomoc publiczną na wspieranie zatrudnienia osób niepełnosprawnych.
 28. Pismo Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego do Komisji UE w sprawie projektu rozporządzenia dotyczącego pomocy publicznej.
 29. Uwagi POPON w sprawie rozporządzenie GBER skierowane do Komisji Europejskiej.
 30. Premier prosi MPiPS o wyjaśnienia w sprawie GBER po interwencji POPON.
 31. Nowe rozporządzenie Komisji Europejskiej w sprawie wyłączeń blokowych dopiero od połowy 2014 r.
 32. POPON weźmie udział w spotkaniu informacyjnym w MPiPS w sprawie GBER.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

 • REdan