facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRZYJAZNE PRAWO POPON w sprawie GBER
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Przewodnicząca Rady Krajowej POPON Barbara Pokorny na posiedzeniu Krajowej Rady Konsultacyjnej

Dodano: 2013-06-27 08:23:07

  

W dniu 26 czerwca odbyło się posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej. Uczestniczyła w nim Barbara Pokorny Przewodnicząca Rady Krajowej POPON.

 

W posiedzeniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych uczestniczyli: Pełnomocnik Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych Jarosław Duda, Dyrektor BON Teresa Hernik, Zastępca Dyrektora BON Alina Wójtowicz - Pomierna, Zastępcy PFRON Agnieszka Kloskowska-Dudzińska i Jacek Brzeziński oraz przedstawicielka Rzecznika Praw Obywatelskich.Na zaproszenie Przewodniczącego Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych Pana Jerzego Szretera w spotkaniu udział wzięli również przewodniczący i przedstawiciele Wojewódzkich Społecznych Rad do Spraw Osób Niepełnosprawnych.

 

Spotkanie dotyczyło roli i zadań Wojewódzkich Społecznych Rad do Spraw Osób Niepełnosprawnych w kontekście wdrażania Konwencji o Prawach Osób Niepełnosprawnych.Trakcie spotkania dyskutowano również o problemach funkcjonowania i działalności społecznych rad do spraw osób niepełnosprawnych.

 

Barbara Pokorny Przewodnicząca Rady Krajowej POPON zwróciła z prośbą do przedstawicieli Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych i PFRON o udzielenie informacji na temat prac nad projektem rozporządzenia w sprawie wyłączeń blokowych. Obszernych wyjaśnień udzielili Zastępca Dyrektora BON Alina Wójtowicz - Pomierna oraz Zastępca Prezesa PFRON Jacek Brzeziński.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan