facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home PRESSROOM POPON w mediach Radio PIK: Medal i statuetka "Lodołamaczy" trafiły także do Torunia!
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Radio PIK: Medal i statuetka "Lodołamaczy" trafiły także do Torunia!

Dodano: 2018-09-28 09:17:34

  

27 września w Warszawie po raz trzynasty wręczono "Lodołamacze" - nagrody dla osób, firm lub instytucji, które przełamują uprzedzenia związane z osobami niepełnosprawnymi lub tworzą odpowiednie warunki pracy dla takich osób.

 

 

Podczas uroczystości na Zamku Królewskim w Warszawie rozdano dwadzieścia medali i statuetek. Wyróżnione zostały m.in. Stowarzyszenie Lazarus z Elbląga, toruński warsztat Motomax i projektantka mody Ewa Minge.

 

Najważniejszą nagrodę, czyli statuetkę "Superlodołamacz" otrzymała w tym roku agencja "Butterfly”, która zrzesza modeli i modelki z niepełnosprawnościami. "Traktuję tę nagrodę jako zobowiązanie"- mówiła jedna z twórczyni agencji Katarzyna Wojtaszek

 

Jan Zając z Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych, jeden z organizatorów konkursu, uważa, że odkąd po raz pierwszy wręczono statuetki "Lodołamaczy", w Polsce wiele zmieniło się na korzyść, jeśli chodzi o dostępność przestrzeni publicznej dla osób niepełnosprawnych. Jan Zając uważa jednak, że konkurs ten nadal jest potrzebny.

 

Patronem konkursu był Program I Polskiego Radia.

 

Źródło: http://www.radiopik.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan