facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenia Członków POPON
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Drukuj

Nasz Biznes: Zostań Lodołamaczem – zgłoszenia do 30 lipca

Jeszcze przez miesiąc pracodawcy mogą składać zgłoszenia do jubileuszowego konkursu „Lodołamacze”. Przed nami etap regionalny.

Drukuj

Efekt zachęty na tzw. starszych pracowników. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Jednym z warunków uzyskania refundacji pensji niepełnosprawnego pracownika jest spełnienie tzw. efektu zachęty. Z najnowszej interpretacji Komisji Europejskiej wynika, iż przedsiębiorcy mogą uzyskać efekt zachęty, a co za tym idzie także dofinansowanie do pensji na tych niepełnosprawnych, którzy uzyskali orzeczenie w trakcie zatrudnienia w tym przedsiębiorstwie. Ale Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych ma w tej kwestii wątpliwości.  

Drukuj

Ulgi we wpłatach na PFRON, zmiany w ustawie o rehabilitacji - cykl szkoleń

Zapraszamy na szkolenie   Ulgi we wpłatach na PFRON w 2018 r. Najnowsze zmiany w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych i ustawie o rehabilitacji (…) w tym zmiany w dofinansowaniach do wynagrodzeń osób niepełnosprawnych i refundacji składek ZUS - sporządzanie informacji o wysokości kwoty obniżenia wpłaty na PFRON z uwzględnieniem propozycji najnowszych zmian (druk sejmowy 2215) - wpłaty obowiązkowe na PFRON – zasady obliczania i rozliczania wpłat w 2018 r - zatrudnienie osób niepełnosprawnych w 2018 r – nowelizacja ustawy o rehabilitacji – pozostałe zmiany

Drukuj

Konstytucja dla biznesu: W razie wypadku przedsiębiorca będzie musiał radzić sobie sam

Ulga na start, czyli zwolnienie z obowiązku zapłaty składek na ZUS przez pierwsze pół roku od rejestracji firmy, zapisana konstytucja dla biznesu, pozbawia przedsiębiorcę ochrony wynikającej z ubezpieczeń społecznych.

Drukuj

Czas podsumowań. Posłowie odpowiadają na pytania POPON

W związku, ze zbliżającymi się wyborami do Sejmu i Senatu RP Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych prezentuje na swoich stronach internetowych wypowiedzi parlamentarzystów, z którymi współpracowaliśmy w mijającej kadencji parlamentu.

Drukuj

Zapraszamy na szkolenie: Zmiany w ustawach o PIT, CIT i VAT na 2018 r.

Zapraszamy na szkolenie Zmiany w ustawach o PIT, CIT i VAT na 2018 r.

Drukuj

10 pytań o ulgę na samochód. Izba Skarbowa odpowiada

Czy każdy z małżonków odliczy samochód, który jest współwłasnością? Jak udowodnić posiadanie samochodu po jego sprzedaży? Czy małżonek musi widnieć w dowodzie rejestracyjnym, by odliczyć ulgę za dziecko? Poprosiliśmy przedstawicielkę warszawskiej Izby Administracji Skarbowej o udzielenie odpowiedzi na pytania naszych Czytelników. Oto one.

Drukuj

PIT 2017: recepta nie jest warunkiem uzyskania ulgi rehabilitacyjnej

Niepełnosprawny odliczy wydatki na leki niezależnie od ich charakteru, ale już nie na pieluchomajtki. Skorzysta z ulgi na dojazd własnym samochodem do pracy, lekarza czy na zakupy.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan