facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

„Za życiem”: będzie 50 mieszkań chronionych co roku

Dodano: 2017-04-20 08:17:11

  

- Zakłada się powstawanie 50 mieszkań rocznie dla 500 osób niepełnosprawnych. W tym roku finansowanie na to przedsięwzięcie ma wynieść 12 mln zł – poinformowała podczas briefingu prasowego minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. To element programu „Za życiem”, którego zapisy wejdą w życie już w lipcu 2017 r.

 

To szczególnie ważna informacja dla opiekunów osób z niepełnosprawnością, którzy obawiają się o to, że zapisy Projektu ustawy wprowadzającej program „Za życiem” mogą prowadzić do ograniczenia dostępu do mieszkań chronionych.

 

„Projekt to nieprawdopodobny regres w stosunku do obecnych rozwiązań” – napisała na Twitterze Agnieszka Dudzińska ze Stowarzyszenia Nie-Grzeczne Dzieci, była wiceprezes PFRON (w 2013 r.).

 

Bardziej samodzielni

Podczas briefingu, który odbył się 19 kwietnia 2017 r. w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przedstawiciele resortu podkreślali, że sprawa mieszkań chronionych to priorytet w realizacji programu „Za życiem”. W ramach tych działań ma też powstać nowy typ mieszkań dla osób niesamodzielnych.

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan