facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Kancelaria Prezydenta dostępna dla osób niesłyszących

Dodano: 2017-03-16 10:40:28

  

Osoby niesłyszące mogą skontaktować się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym dzięki aplikacji tłumacza migowego, dostępnej na stronie www.prezydent.pl – poinformowała KPRP.

Żeby skorzystać z kontaktu w języku migowym, trzeba wywołać okno połączenia wideo za pomocą odnośnika udostępnionego w dziale „Dla niesłyszących” lub w zakładce „Kontakt” umieszczonych na stronie internetowej Kancelarii Prezydenta.

 

Pomysł Migam

„Po nawiązaniu komunikacji wizualnej, tłumacz połączy się w Państwa imieniu z Kancelarią Prezydenta RP telefonicznie. Połączenie można nawiązać klikając w banner umieszczony na stronie internetowej lub poprzez zainstalowanie na swoim telefonie aplikacji Migam i wybranie Kancelarii Prezydenta RP (rozwiązanie dla systemów Android oraz IOS)” – wyjaśnia KPRP.

 

Bez względu na sposób nawiązania kontaktu, osoba głucha łączy się poprzez wideokonferencję z realnym tłumaczem Migam, który następnie dzwoni do Kancelarii i w imieniu osoby niesłyszącej, będąc przekaźnikiem informacji, rozmawia z urzędnikiem.

 

Aplikacja została stworzona przez firmę Migam, która wzięła udział w pierwszej, ubiegłorocznej edycji wydarzenia „Start-upy w Pałac­u”. We wtorek, 14 marca, odbędzie się druga edycja tego projektu.

 

Zobacz cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan