facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
Poradnik POPON link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm link efekt zachety link skcji atykulw dialog spleczny wyrwij fiskusowi bat link zatrudnianie-niepelnosprawnych


media patronujace kampanii lodlamacze
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Wielkość czcionki: A A A

PFRON: Aplikacja SODIR Online, dostępna pod adresem www.sod.pfron.org.pl, została dostosowana do standardu WCAG 2.0

Dodano: 2013-07-05 07:57:09

  

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uprzejmie informuje, iż aplikacja SODIR Online, dostępna pod adresem www.sod.pfron.org.pl, została dostosowana do standardu WCAG 2.0 określającego wytyczne dotyczące tworzenia treści internetowych dostępnych dla osób niepełnosprawnych, ze szczególnym uwzględnieniem osób niewidomych i niedowidzących.

 

Dostosowanie to odbyło się w ramach wymagań opublikowanych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, w zakresie opisanym w załączniku nr 4 do rozporządzenia.

 

Wprowadzona modyfikacja zmieniła nieco szatę graficzną aplikacji SODiR Online. Serwis wyposażony jest w mechanizmy ułatwiające przeglądanie treści przez osoby niedowidzące jak np. zmiana wielkości czcionki czy kolorystyki. Układ graficzny w Systemie przygotowano tak, aby mógł być wyświetlany w starszych wersjach przeglądarek internetowych. Aplikacja SODiR udostępnia mechanizmy umożliwiające zmianę zestawu kolorystycznego na zestaw kolorystyczny o większym kontraście.

 

Każdy obrazek oraz odnośnik w systemie jest uzupełniony o dodatkowy opis słowny skierowany dla osób niedowidzących oraz niewidomych, co powoduje, że w przypadku gdy Użytkownik korzysta z czytnika stron internetowych, podczas prezentacji treści strony natrafiając na odnośnik lub obrazek, oprogramowanie odczyta opis dając osobie niewidomej pełny wgląd w zawartość formularza.

 

Funkcjonalność zostanie uruchomiona produkcyjnie w dniu 3 lipca 2013 r.

Fundusz ponadto informuje, że na witrynie internetowej PFRON został zamieszczony zaktualizowany podręcznik dla Użytkownika systemu SODiR.

 

W systemie SODiR udostępniony zostanie dokument o nazwie „Oświadczenie o dostępności”, opisujący technologie w jakich została wykonana aplikacja SODIR Online oraz informacje o sposobie nawigacji po aplikacji dla osób niepełnosprawnych.

 

Źródło: PFRON

 

© 1995-2015 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych