facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Dłuższa dniówka z końcem ważności orzeczenia o niepełnosprawności

Od dnia następującego po upływie ważności czasowego orzeczenia o niepełnosprawności pracownika nie należy traktować jak osoby niepełnosprawnej. Ma to istotne znaczenie w wielu aspektach, m.in. odnośnie czasu pracy.

Drukuj

NIK: Klauzule społeczne - czy to działa? [panel ekspertów]

Klauzule społeczne to narzędzie, dzięki któremu można łączyć zamówienia publiczne z wspieraniem osób pozostających w trudnej sytuacji na rynku pracy. Raport przygotowany przez Najwyższą Izbę Kontroli pokazał, że klauzule wciąż są wykorzystywane w znikomym stopniu. O tym, czy się to zmieni, dyskutowali zaproszeni do NIK eksperci.

Drukuj

Kowalczyk: Nie wykluczam, że mały ZUS dla małych firm może wejść w życie od przyszłego roku

Mimo negatywnej opinii Zakładu Ubezpieczeń Społecznych nie wykluczam, że mały ZUS dla małych firm może wejść w życie od przyszłego roku - powiedział w rozmowie z PAP przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Drukuj

GUS BAEL: pracuje coraz więcej osób z niepełnosprawnością

Z Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (GUS BAEL) wynika, że w pierwszym kwartale 2017 r. aktywnych zawodowo było aż 28,6 proc. osób z niepełnosprawnością w wieku produkcyjnym. To najwyższy wynik od bardzo dawna.

Drukuj

GUS: Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w maju wyniosło 4390,99 zł

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w maju 2017 r. wyniosło 4390,99 zł - podał w poniedziałek GUS.

Drukuj

PFRON: Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu PFRON Pani Dorocie Habich

Z dniem 15.06 br. Prezes Rady Ministrów Pani Beata Szydło powierzyła pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pani Dorocie Habich, dotychczasowej zastępcy Prezesa Zarządu PFRON ds. programowych.

Drukuj

PIP: Spotkanie z pracodawcami niepełnosprawnych

Główny inspektor pracy Roman Giedrojć 7 czerwca 2017 r. gościł Jana Zająca oraz Monikę Bugajewską-Tykarską – prezesa i wiceprezesa Zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Rozmawiano o problemach związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych.

Drukuj

MRPiPS: Odwołanie Prezesa PFRON

W związku z zakończeniem misji polegającej na reorganizacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, z dniem 14 czerwca 2017 r. Prezes Rady Ministrów Beata Szydło, na wniosek Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej, odwołała Roberta Kwiatkowskiego ze stanowiska Prezesa Zarządu PFRON.

Drukuj

Morawiecki: płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie

Płace za naszych rządów rosną średnio 4,6-5 proc. rocznie - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki. Dodał, że wierzy, iż w Polsce powinien skończyć się czas taniej siły roboczej.

Drukuj

Sytuacja na rynku pracy szansą dla osób z niepełnosprawnościami

Należy wykorzystać szansę, jaką daje obecna systuacja na rynku pracy i zwiększyć zatrudnienie wśród osób z niepełnosprawnością - uważa prezes Fundacji Integracja Piotr Pawłowski. Jego zdaniem należy rozszerzyć możliwości dofinansowania osób, które aktywnie poszukują pracy.

Drukuj

Urząd nie skseruje dowodu osobistego niepełnosprawnego

Dzieje się tak, ponieważ zakres danych zawartych w dokumencie jest szerszy aniżeli ten, do którego przetwarzania uprawnione są powiatowe zespoły orzecznicze – uznał generalny inspektor ochrony danych osobowych (GIODO).

Drukuj

Kiedy pracodawca musi skierować osobę na zleceniu na badania wstępne i szkolenie bhp

Pracodawca może być zmuszony do skierowania na badania wstępne i szkolenie bhp zleceniobiorcę, ale nie zawsze ponosi ich koszt.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan