facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Nowe wzory deklaracji PIT - do rozliczeń za 2017 r.

Resort finansów przygotował rozporządzenie, które określa nowe wzory zeznań podatkowych (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) oraz wzory ich załączników (PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG). Nowe wzory będą miały zastosowanie do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od dnia 1 stycznia 2017 r.

Drukuj

Odpowiedzialność pracodawcy za wypadek podczas wykonywania telepracy

Kodeksowa definicja ujmuje telepracę jako pracę wykonywaną regularnie poza zakładem pracy, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Należy pamiętać, że mimo swojej specyfiki telepraca w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy jest pracą, lecz poddaną modyfikacji. Dlatego też do wszystkich telepracowników stosuje się przepisy ogólne.

Drukuj

PFRON: Szerokie konsultacje "Za życiem"

17 października w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca regionalne konsultacje programu "Za życiem".

Drukuj

WTZ, ZPCH, telepraca. Szykują się zmiany

Duże zmiany w funkcjonowaniu warsztatów terapii zajęciowej, telepraca rodziców i opiekunów oraz zmiany w zasadach prowadzenia zakładów pracy chronionej. Szykuje się nowelizacja Ustawy o rehabilitacji. Pracodawcy nie są zachwyceni.

Drukuj

Elżbieta Rafalska: Staramy się uczynić świat dla osób niepełnosprawnych przyjemniejszym i łatwiejszym

O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać - napisała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

Drukuj

Konferencja z okazji ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na konferencję naukową z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, która odbędzie się na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: https://goo.gl/1EY1wk.

Drukuj

POPON zaproszony na III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała zaproszenia na III Kongres Osób z Niepełnosprawnościami.

Drukuj

Informator ZUS: jakie świadczenia Ci przysługują?

Skorzystaj ze świadczeń z ZUS , pomocy z PFRON i gminy, uzyskaj dodatkowe uprawnienia pracownicze.

Drukuj

POPON na konferencji dotyczacej projektu zmian ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych na zaproszenie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej uczestniczy w Konferencji dotyczącej konsultacji społecznych odnoszących się do zmian ustaw wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

Drukuj

Rafalska: Chcielibyśmy w 2019 r. wyrównać zasiłki dla opiekunów niepełnosprawnych

Chcielibyśmy, by w 2019 r. zostały wyrównane zasiłki dla opiekunów osób niepełnosprawnych - powiedziała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska. Chodzi o różnice w wysokości świadczeń dla opiekunów dzieci i dorosłych. Zaznaczyła, że najpierw musi zostać uchwalona ustawa dot. orzecznictwa.

Drukuj

Program „Za życiem”, a wraz z nim rewolucyjne zmiany dla pracodawców osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przedstawiło projekt[1] zmian ustawowych służących realizacji programu wsparcia dla rodzin „Za życiem”. Wraz ze zmianami realnie związanymi z realizacją wspomnianego programu, zaproponowano nowelizację w regulacjach dotyczących zatrudnienia osób z niepełnosprawnością.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan