facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Zakaz handlu w niedziele od marca 2018 r. - wyjątki

Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grożą wysokie grzywny od 1 tys. zł do 100 tys. zł. W ustawie przewidziano katalog placówek, w których będzie można prowadzić handel w niedziele.

Drukuj

Wyższa płaca minimalna i składki ZUS: Nowe obowiązki pracodawcy od 2018 roku

W 2018 roku pracodawca powinien pamiętać o podwyżce dla najmniej zarabiających pracowników, a co za tym idzie o zapłaceniu wyższych składek do ZUS.

Drukuj

Marek Plura o Europejskim Parlamencie Osób z Niepełnosprawnościami [WIDEO]

Czym jest i czemu służy Europejski Parlament Osób z Niepełnosprawnościami? Kto reprezentował Polskę na jego obradach? Dlaczego tak ważne jest, by głos osób z niepełnosprawnością był słyszany? O tym i nie tylko mówi nam w wywiadzie europoseł Marek Plura.

Drukuj

Zawody pomocnicze – czy cieszą się popularnością?

Z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną od września tego roku w szkołach branżowych (dawniej zawodowych) uruchomiono nowe kierunki kształcenia w zawodach pomocniczych: pomocnik ślusarza, stolarza, mechanika, krawca i fryzjera. Jak wielu uczniów skorzystało z tej oferty?

Drukuj

MRPiPS: Eurostat: wzrost zatrudnienia w Polsce o 1,4%

1,4% – o tyle według Eurostatu wzrosło rok do roku zatrudnienie w III kwartale w Polsce. To zbliżony wskaźnik do średniego wzrostu zatrudnienia w całej Unii Europejskiej, który wyniósł 1,7%.

Drukuj

MRPiPS: 4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

Ponad 4,2 mln złotych – takie dofinansowanie trafiło do 24 gmin w ramach resortowego programu „Maluch Plus" edycja specjalna „Za życiem". Dziś otwarto nową salę dla dzieci z niepełnosprawnościami w placówce w Legionowie.

Drukuj

Praca to czasami sfera marzeń

Praca. Większości ludzi kojarzy się ze źródłem dochodu. Są też tacy, dla których to możliwość realizowania swoich zainteresowań, zdobytych zawodów i pasji. Jest też grupa osób, które poprzez pracę umacniają poczucie własnej wartości.

Drukuj

Informator ZUS: jeden przelew zamiast trzech

Od 1 stycznia 2018 r. płatnik będzie opłacał wszystkie składki jednym zwykłym przelewem na indywidualny numer rachunku składkowego.

Drukuj

BON: MamPrawoDo. Wszystko o prawach osób niepełnosprawnych w jednym miejscu

MamPrawoDo to platforma internetowa, na której osoby niepełnosprawne znajdą kompleksowe informacje na temat przysługujących im praw i udogodnień. Jako pierwsze zostały tu opublikowane informacje dotyczące dostępu do usług telekomunikacyjnych. Platforma powstała dzięki współpracy Fundacji Widzialni i Orange Polska.

Drukuj

Minimalne wynagrodzenie w górę? Skorzystałyby osoby z długim stażem pracy

Dodatek za wysługę lat będzie wyłączony z kategorii minimalnego wynagrodzenia? Takie zmiany rozważa ministerstwo pracy. Dzięki temu najmniej zarabiający pracownicy z długim stażem dostaliby podwyżki. Dziś bowiem, gdyby odjąć im od pensji dodatek stażowy, wyszłoby, że podstawa ich pensji jest niższa niż ustawowe minimum.

Drukuj

Co dalej z głosowaniem korespondencyjnym?

Komisja Nadzwyczajna do rozpatrzenia projektów ustaw z zakresu prawa wyborczego odrzuciła poprawki opozycji, dotyczące pozostawienia głosowania korespondencyjnego. Choć głosowanie w tej sprawie odbyło się 1 grudnia, to jednak temat wrócił podczas posiedzenia komisji w środę 13 grudnia.

Drukuj

Świadczenie pielęgnacyjne dla pobierających tzw. emeryturę EWK?

Pod obrady sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny trafił projekt ustawy autorstwa posłanki Kukiz'15 Agnieszki Ścigaj, który dotyczył m.in. umożliwienia opiekunom osób z niepełnosprawnością, którzy pobierają tzw. emerytury EWK, ubieganie się o wyższe świadczenia pielęgnacyjne.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan