facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

PFRON: Efekt zachęty w podmiotach powiązanych

Odpowiadając na napływające pytania dotyczące wykazywania efektu zachęty przez pracodawców pozostających w relacji powiązania przypominamy, że efekt ten może zostać wykazany:

Drukuj

Szansa na pracę dla osób z niepełnosprawnością w województwie podkarpackim

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Oddział Podkarpacki PFRON zapraszają na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością.

Drukuj

Coraz więcej firm w naszym regionie tworzy miejsca pracy dla osób niepełnosprawnych

Rozmowa z Maciejem Szymańskim, dyrektorem Oddziału Podkarpackiego Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

TVP Bydgoszcz: Rada Dialogu zajęła się problemami pracodawców

Proste przepisy i ich klarowna interpretacja - tego oczekują przedsiębiorcy, którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne. O problemach i oczekiwaniach pracodawców dyskutowano podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Bydgoszczy.

Drukuj

Radio PIK: W Bydgoszczy obradowała Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego

Obradująca dzisiaj w Bydgoszczy Wojewódzka Rada Dialogu Społecznego oczekuje, że minister pracy wpłynie na zmianę interpretacji przepisów dotyczących dotacji PFRON-u do zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Ekspert: strategia Morawieckiego o tym milczy o niskich płacach

Strategia na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju słusznie stawia na reindustrializację i innowacyjność; jej wadą jest to, że nie uwzględnia dysproporcji sił między pracodawcami i pracownikami, co jest główną przyczyną rażąco niskiego udziału płac w PKB Polski - mówi PAP Łukasz Komuda.

Drukuj

Małe firmy zapłacą mniej na ZUS

Nowa ulga w składkach na ubezpieczenia społeczne ma dotyczyć mikrofirm o przychodach do 5 tys. zł na miesiąc.

Drukuj

Państwowa Inspekcja Pracy, kontrola w firmie: Co wolno inspektorowi, a co pracodawcy?

W orzecznictwie dominuje pogląd, że PIP może dokonywać takich kontroli nawet bez uprzedzenia.

Drukuj

Za zmianę interpretacji przepisów nie mogą odpowiadać pracodawcy - interwencja POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych skierowała do Prezesa Zarządu Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych Pana Roberta Kwiatkowskiego pismo, w którym przedstawiła swoje stanowisko w sprawie opublikowanego na stronie internetowej PFRON komunikatu pt. Efekt zachęty w podmiotach powiązanych.

Drukuj

Ważne! Konstytucja dla biznesu - konsultacje społeczne

Szanowni Państwo, Uprzejmie informujemy o rozpoczęciu konsultacji "Konstytucji biznesu" przygotowanej przez Ministerstwo Rozwoju:

Drukuj

Posłowie pozytywnie ocenili działalność UTK na rzecz niepełnosprawnych

– Chcemy żeby kolej cechowała się rozwiązaniami użytecznymi dla wszystkich pasażerów, w tym dla pasażerów z niepełnosprawnościami – mówił posłom Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego podczas wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Infrastruktury, które odbyło się w siedzibie Urzędu. Spotkanie było okazją do tego, aby parlamentarzyści zapoznali się z informacją na temat sytuacji pasażerów z ograniczonymi możliwościami poruszania się oraz z perspektywami poprawy standardu ich podróżowania.

Drukuj

Roman Giedrojć: W lutym PIP ruszy na zmasowane kontrole

Przedsiębiorcy zaniżający wypłaty należne zleceniobiorcom będą karani grzywnami nawet do 30 tys. zł – mówi główny inspektor pracy.

Drukuj

Zasiłek dla bezrobotnych: Byli opiekunowie zgłaszają się po świadczenie

Powiatowe urzędy pracy wypłacają już pierwsze świadczenia dla osób, które utraciły pieniądze za opiekę nad niepełnosprawnym członkiem rodziny.

Drukuj

Będą kolejne zmiany w świadectwie pracy? Firmy mogą stracić wygodny sposób zwolenienia

Firmy mogą stracić wygodny sposób na zwolnienia, a pracownicy zyskać więcej szans na znalezienie nowego etatu po rozwiązaniu poprzedniej umowy.

Drukuj

Prezes PFRON: Nie marnować potencjału

W których ministerstwach i spółkach Skarbu Państwa będą wkrótce czekać etaty? Jaki jest pomysł na pułapkę rentową? Czy będą pożyczki na sprzęt rehabilitacyjny i samochody? W obszernym wywiadzie mówi o tym prezes Zarządu PFRON, Robert Kwiatkowski.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan