facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Rekomendacje zmian w nowym Kodeksie pracy wymagają szczegółowej analizy

W połowie marca br. Komisja Kodyfikacyjna Prawa pracy zakończyła prace nad nowym Kodeksem pracy. Jak zaznaczono jest są to narazie rekomendacje zmian, a nie projekty ustaw. Resort pracy potrzebuje co najmniej miesiąc na analizę prac Komisji.

Drukuj

PFRON: Składanie sprawozdań finansowych za 2017 rok

Sprawozdanie finansowe za 2017 r. lub „oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego”, należy dostarczyć do właściwego terytorialnie Oddziału PFRON do dnia 30 kwietnia 2018 r.

Drukuj

Posiedzenie Rady Nadzorczej PFRON

W dniu 15 marca 2018 r. Rada Nadzorcza PFRON podjęła uchwałę w sprawie zatwierdzenia planu działalności Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na rok 2018.

Drukuj

Nowe umowy o pracę - koniec zatrudniania na umowę zlecenie

Komisja Kodyfikacyjna zaproponowała stosowanie kilku rodzajów umów o pracę, m.in. umowę o pracę dorywczą czy umowę o pracę tzw. nieetatową. Tym samym zatrudnianie na umowę zlecenie ma zostać ograniczone. Zaznaczono, że propozycje komisji nie są projektami ustaw.

Drukuj

23 miliardy złotych na Dostępność Plus

1000 pozbawionych barier miejsc użyteczności publicznej, w tym 200 dworców, szeroka akcja likwidacji barier w 100 gminach. Zakup dostępnych pociągów, autobusów i tramwajów, wybudowanie tysięcy dostosowanych mieszkań. To tylko trzy spośród spodziewanych efektów programu Dostępność Plus, na który rząd chce przeznaczyć do 2025 roku 23 mld zł. Projekt programu trafił właśnie do konsultacji społecznych.

Drukuj

Rząd uruchomi nowy program. Ponad 23 mld zł na seniorów i niepełnosprawnych

Ponad 23 mld zł m.in. z funduszy unijnych i krajowych to suma, jaką Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju chce przeznaczyć na ułatwienia w poruszaniu się w przestrzeni publicznej czy np. dostępie do usług powszechnych niepełnosprawnym i innym osobom z ograniczeniami mobilności. Program Dostępność Plus rusza już w przyszłym miesiącu. Ma funkcjonować do 2025 r.

Drukuj

Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda objęła Patronatem Honorowym XIII edycję Konkursu Lodołamacze 2018

Małżonka Prezydenta RP Pani Agata Kornhauser-Duda zgodziła się objąć Patronatem Honorowym XIII edycję Konkursu Lodołamacze 2018.

Drukuj

Wybraliśmy nowych Przewodniczących i Członków Rad Wojewódzkich POPON

Miło nam poinformować, że odbyły się Regionalne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenia Członków POPON.

Drukuj

PFRON: Podsumowanie konsultacji społecznych programu "Za życiem"

W dniu 14 marca 2018 roku w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowującą prowadzone konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem".

Drukuj

Posiedzenie w Sejmie RP Komisji Polityki Społecznej - w posiedzeniu udział weźmie Monika Bugajewska -Tykarska Wiceprezes POPON

Posiedzenie w Sejmie RP Komisji Polityki Społecznej i Rodziny w dniu 21 marca 2018 r. w sprawie rozpatrzenia rządowego projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

Drukuj

POPON na spotkaniu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju "Program Dostępność Plus"

W dniu 14 marca odbyło się spotkanie w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju w sprawie założeń do Programu Dostępność Plus. W spotkaniu udział wzięła Anna Węgrzynowicz Dyrektor ds. Organizacyjnych POPON. Minister Inwestycji i Rozwoju Pan Krzysztof Kwieciński omówił cel programu Dostępność Plus, który ma za zadanie poprawę dostępności szeroko rozumianej przestrzeni publicznej w Polsce, której użytkownikiem jest każdy z nas.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan