facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Rozpoczęcie prac nad strategią dla osób z niepełnosprawnością

Dyskusje prowadzone ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością przyczynią się do tego, że przyjęte rozwiązania i propozycje będą rzeczywiście odpowiadały ich potrzebom – ocenił wiceminister w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że rozpoczęły się prace nad strategią dla osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Pracownik z niepełnosprawnością i zwolnienie L4. Jak to naprawdę wygląda?

Pracodawcom wydaje się, że pracownik z niepełnosprawnością ciągle będzie wykorzystywał dodatkowy urlop lub zwolnienie L4 – ostatecznie nie będzie efektywny. Istotnie: tak się tylko wydaje. A jakie są fakty? Dowiedz się, oglądając nasz materiał pn. „Znowu L4” z cyklu „Fakty i mity”.

Drukuj

Była posłanka PSL nowym wiceministrem rozwoju. Będzie odpowiedzialna za małe i średnie firmy

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju. Możdżanowska do lipca była członkinią klubu poselskiego PSL.

Drukuj

PFRON: ZDROWIE PSYCHICZNE W MIEJSCU PRACY

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego Miasto Stołeczne Warszawa, we współpracy z Sekcją Naukową Psychiatrii Środowiskowej i Rehabilitacji PTP Filia Warszawska, zorganizowało w dniu 10 października 2017 r. VI Warszawskie Forum Psychiatrii Środowiskowej. Tematyką tegorocznego Forum było „Zdrowie psychiczne w miejscu pracy”.

Drukuj

MPRiPS: Szerokie konsultacje "Za życiem"

17 października w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca regionalne konsultacje programu "Za życiem".

Drukuj

Od stycznia 2018 r. wszystkie sklepy w niedziele zamknięte

Trwają prace nad projektem ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Co się zmieni? Jakie sankcje grożą za złamanie zakazu?

Drukuj

Nowe wzory deklaracji PIT - do rozliczeń za 2017 r.

Resort finansów przygotował rozporządzenie, które określa nowe wzory zeznań podatkowych (PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39) oraz wzory ich załączników (PIT/B, PIT/BR, PIT/D, PIT/DS, PIT/M, PIT/O, PIT/Z, PIT/ZG). Nowe wzory będą miały zastosowanie do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od dnia 1 stycznia 2017 r.

Drukuj

Odpowiedzialność pracodawcy za wypadek podczas wykonywania telepracy

Kodeksowa definicja ujmuje telepracę jako pracę wykonywaną regularnie poza zakładem pracy, z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej w rozumieniu przepisów o świadczeniu usług drogą elektroniczną. Należy pamiętać, że mimo swojej specyfiki telepraca w rozumieniu przepisów Kodeksu Pracy jest pracą, lecz poddaną modyfikacji. Dlatego też do wszystkich telepracowników stosuje się przepisy ogólne.

Drukuj

PFRON: Szerokie konsultacje "Za życiem"

17 października w Warszawie odbyła się ogólnopolska konferencja podsumowująca regionalne konsultacje programu "Za życiem".

Drukuj

WTZ, ZPCH, telepraca. Szykują się zmiany

Duże zmiany w funkcjonowaniu warsztatów terapii zajęciowej, telepraca rodziców i opiekunów oraz zmiany w zasadach prowadzenia zakładów pracy chronionej. Szykuje się nowelizacja Ustawy o rehabilitacji. Pracodawcy nie są zachwyceni.

Drukuj

Elżbieta Rafalska: Staramy się uczynić świat dla osób niepełnosprawnych przyjemniejszym i łatwiejszym

O państwa problemach pamiętamy i staramy się je rozwiązać - napisała minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska w życzeniach z okazji Międzynarodowego Dnia Niewidomych.

Drukuj

Konferencja z okazji ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza na konferencję naukową z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych, która odbędzie się na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II: https://goo.gl/1EY1wk.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan