facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

PFRON: Utrudniony kontakt telefoniczny

Z przyczyn leżących po stronie operatora kontakt telefoniczny z wojewódzkimi oddziałami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych może być utrudniony.

Drukuj

Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018

Wystartowała XIII edycja Konkursu Lodołamacze 2018Zawalcz o najbardziej prestiżową statuetkę - Lodołamacza 2018

Drukuj

PFRON: Dzień Osób z Niepełnosprawnością

Serdecznie zapraszamy na współorganizowany z Oddziałem ZUS w Gdańsku Dzień Osób z Niepełnosprawnością, który odbędzie się 11 maja 2018 r. w siedzibie Laboratorium Innowacji Społecznych w Gdyni.

Drukuj

PFRON: Certyfikat - SODiR On-line

Dziś zostały zdiagnozowane problemy z generowaniem certyfikatu PFRON w SODiR On-line, Prosimy zatem o wstrzymanie się z generowaniem certyfikatów do dnia jutrzejszego tj 08.05.2018 r.

Drukuj

MRPiPS: Większe wsparcie dla niepełnosprawnych

W 2017 roku rząd PiS przeznaczył na wsparcie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów rekordowe 17,4 mld zł. To ponad 2,85 mld zł więcej niż w 2015 roku. Zwiększenie wydatków budżetowych pozwala na zaspokojenie w szerszym zakresie potrzeb osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Drukuj

MRPiPS: Bezrobocie w Polsce będzie spadać

Dalszy spadek bezrobocia – to prognoza dla Polski według Komisji Europejskiej.

Drukuj

MRPiPS: Minister Rafalska: rządowi zależy na kompromisie

Rządowi zależy na kompromisie - podkreślała na konferencji prasowej Elżbieta Rafalska, minister rodziny. Wspólnie z Krzysztofem Michałkiewiczem, Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnym, Sekretarzem Stanu w MRPiPS oraz Bartoszem Marczukiem, Podsekretarzem Stanu w MRPiPS, podsumowała działania rządu na rzecz osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Drukuj

MZ chce skoordynować świadczenia z PFRON, ZUS, KRUS i NFZ

MZ chce stworzyć podstawę prawną do tego, żeby NFZ, ZUS, KRUS i PFRON mogły wymieniać się informacjami. Obecnie część pacjentów, którzy są lepiej poinformowani i mają kilka tytułów do otrzymania pomocy, ma możliwość dublowania świadczeń np. w zakresie rehabilitacji czy wyrobów medycznych. A inni - jak zwraca uwagę wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński - z powodu braku koordynacji udzielanych świadczeń, czekają dłużej.

Drukuj

Co dalej z reformą orzecznictwa? Przesunięto termin zakończenia prac

W dyskusji o rozwiązaniach dotyczących sytuacji osób z niepełnosprawnością i ich rodzin pojawiają się informacje o pracach nad zreformowaniem systemu orzekania o niepełnosprawności. Pracujący nad reformą międzyresortowy zespół miał początkowo zakończyć prace do końca marca 2018 r. Znany jest jednak nowy termin.

Drukuj

Patronat POPON “Innowacje na rzecz integracji”

Fundacja Instytut Innowacyjna Gospodarka oraz CodersTrust Polska serdecznie zapraszają na konferencję „Digital Promise” w praktyce technologia szansą na rozwój i integrację osób z niepełnosprawnościami

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan