facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Komunikat POPON : Jan Zając w Radzie Nadzorczej PFRON

W dniu 20 grudnia 2017 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otwierające kadencję Rady w latach 2017-2019.

Drukuj

CBOS: 48 proc. osób niepełnosprawnych ma problemy finansowe

48 proc. osób niepełnosprawnych ma problemy finansowe, a 33 proc. skarży się na niewystarczający dostęp do opieki zdrowotnej i rehabilitacji. Pomoc osoby niepełnosprawne otrzymują przede wszystkim od rodziny i przyjaciół - wynika z sondażu CBOS.

Drukuj

List POPON - podsumowanie roku

Szanowni Państwo! Członkowie POPONPodsumowanie roku to pierwszy i podstawowy krok w drodze do skutecznego wyznaczania celów.

Drukuj

Karczewski: Możliwe poprawki w ustawie o ordynacji wyborczej

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział na antenie Polskiego Radia, że w izbie wyższej polskiego parlamentu będą rozważane poprawki dotyczące ustawy o ordynacji wyborczej i zmianach w prawie wyborczym. Prowadzone będą rozmowy ws. przywrócenia głosowania korespondencyjnego.

Drukuj

Zawodowe postanowienia noworoczne. Podwyżka, awans czy zmiana pracy?

Aż 40 proc. z nas w w ramach noworocznych postanowień w przyszłym roku chce zmienić pracę. Zaledwie 1 proc. planuje porozmawiać z szefem o podwyżce.

Drukuj

Zmiany w prawie: w 2018 r. zaczną obowiązywać nowe przepisy

Co zmieni się w przepisach w 2018 r.? Na co muszą być przygotowani pracodawcy i pracownicy? Pomysłów jest wiele – niektóre z nich wciąż są w toku prac, ale ich finał zdaje się być bliski, inne na pewno zaczną obowiązywać w nowym roku. Przedstawiamy wszystkie najważniejsze zmiany, których pracodawcy, przedsiębiorcy i pracownicy nie powinni przegapić.

Drukuj

Zakaz handlu w niedziele od marca 2018 r. - wyjątki

Od marca 2018 r. w każdym miesiącu sklepy będą czynne tylko przez dwie niedziele - pierwszą i ostatnią. Za złamanie zakazu handlu w niedziele grożą wysokie grzywny od 1 tys. zł do 100 tys. zł. W ustawie przewidziano katalog placówek, w których będzie można prowadzić handel w niedziele.

Drukuj

Wyższa płaca minimalna i składki ZUS: Nowe obowiązki pracodawcy od 2018 roku

W 2018 roku pracodawca powinien pamiętać o podwyżce dla najmniej zarabiających pracowników, a co za tym idzie o zapłaceniu wyższych składek do ZUS.

Drukuj

Marek Plura o Europejskim Parlamencie Osób z Niepełnosprawnościami [WIDEO]

Czym jest i czemu służy Europejski Parlament Osób z Niepełnosprawnościami? Kto reprezentował Polskę na jego obradach? Dlaczego tak ważne jest, by głos osób z niepełnosprawnością był słyszany? O tym i nie tylko mówi nam w wywiadzie europoseł Marek Plura.

Drukuj

Zawody pomocnicze – czy cieszą się popularnością?

Z myślą o uczniach z niepełnosprawnością intelektualną od września tego roku w szkołach branżowych (dawniej zawodowych) uruchomiono nowe kierunki kształcenia w zawodach pomocniczych: pomocnik ślusarza, stolarza, mechanika, krawca i fryzjera. Jak wielu uczniów skorzystało z tej oferty?

Drukuj

MRPiPS: Eurostat: wzrost zatrudnienia w Polsce o 1,4%

1,4% – o tyle według Eurostatu wzrosło rok do roku zatrudnienie w III kwartale w Polsce. To zbliżony wskaźnik do średniego wzrostu zatrudnienia w całej Unii Europejskiej, który wyniósł 1,7%.

Drukuj

MRPiPS: 4,2 mln zł na wsparcie dzieci z niepełnosprawnościami

Ponad 4,2 mln złotych – takie dofinansowanie trafiło do 24 gmin w ramach resortowego programu „Maluch Plus" edycja specjalna „Za życiem". Dziś otwarto nową salę dla dzieci z niepełnosprawnościami w placówce w Legionowie.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan