facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Rada Dialogu Społecznego chce być skuteczna i samodzielna

Jako patron dialogu społecznego w Polsce, chciałbym zapewnić, że będę realizował założenia konsensusu, który wypracuje Rada Dialogu Społecznego. Jest to istotne dla dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego w Pałacu Prezydenckim.

Drukuj

Jak nie stracić renty rodzinnej po maturze?

Jeśli zdałeś maturę i w planach masz dalszą naukę w szkole policealnej lub na wyższej uczelni – pamiętaj żeby zadbać o to, aby nadal dostawać rentę rodzinną po swoim zmarłym rodzicu. Jeśli wniosek złożysz zbyt późno – ryzykujesz utratę wypłaty.

Drukuj

Pracodawca nie ma kompetencji do oceny stanu zdrowia podwładnego

Po długotrwałej nieobecności spowodowanej chorobą, pracownika należy skierować na badania lekarskie. Bez opinii medyka w zakresie niezdolności do pracy nie można wypowiedzieć umowy z przyczyn zdrowotnych.

Drukuj

Ubezwłasnowolnienie źle służy niepełnosprawnym

Konstytucja gwarantuje każdemu prawo do sprawiedliwego procesu. Procesu jawnego, szanującego uprawnienia każdej ze stron postępowania. Tyle w teorii. W praktyce lepiej, żeby strona nie była niewidoma, głucha lub ubezwłasnowolniona. Ponad 80 tys. dorosłych osób w Polsce nie ma dostępu do sądu. Setki tysięcy mają ten dostęp istotnie ograniczony.

Drukuj

Niepełnosprawni nie nadążają za rządowym „Za życiem”

W ekspresowym tempie posłowie uchwalili kolejne projekty realizujące rządowy program „Za życiem". Przedstawiciele niepełnosprawnych nie kryją zaskoczenia.

Drukuj

Inauguracja Lodołamaczy 2017

7 lipca w Krakowie, a 14 lipca w Katowicach odbędą się konferencje prasowe Lodołamacze 2017 – inauguracje konkursu i kampanii na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Badanie GUS. Niepełnosprawność w rodzinie to wciąż większe ryzyko biedy

Mniejszy dochód, niższe wydatki, gorzej wyposażone mieszkania. Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki badania budżetów gospodarstw domowych w 2016 r. Wynika z nich, że niepełnosprawność wciąż negatywnie wpływa na dochody rodzin i ich stan posiadania.

Drukuj

Minimalne wynagrodzenie i minimalna stawka godzinowa w 2018 r. - propozycja rządu

Rząd zaproponował wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 roku na poziomie 2080 zł brutto. Minimalna stawka godzinowa miałaby wynosić 13,50 zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 80 zł i 50 gr.

Drukuj

Obowiązkowa mediacja w sporach pracowniczych? Pomysł znów wraca

Spór między pracodawcą a pracownikiem nie musi się kończyć na sali sądowej. Problem w tym, że u nas od lat jest to normą. Dzieje się tak, choć postępowanie sądowe jest nie tylko czasochłonne, lecz także kosztowne.

Drukuj

Krzysztof Michałkiewicz - „Dofinansujemy mieszkania dla niepełnosprawnych”

Gościem programu Jolanty Ojczyk #RZECZoPRAWIE był Krzysztof Michałkiewicz, wiceminister rodziny, pełnomocnika ds. osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Powrót opiekunów do pracy, mieszkania chronione. Sejm uchwalił ustawę realizującą Program „Za życiem”

22 czerwca 2017 r. Sejm uchwalił bez poprawek zgłoszoną przez rząd ustawę ws. realizacji Programu „Za Życiem”. Zakłada ona m.in. wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w powrocie na rynek pracy czy pomoc w obowiązkach domowych.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan