facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

PFRON: Składanie sprawozdań finansowych za 2016 rok

Sprawozdanie finansowe za 2016 r. lub „oświadczenie o braku obowiązku sporządzania sprawozdania finansowego”, należy dostarczyć do właściwego terytorialnie Oddziału PFRON.

Drukuj

PFRON: Badanie sytuacji ekonomicznej jednostki gospodarczej

Informujemy, że UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) potwierdził nowe stanowisko Komisji Europejskiej dotyczące badania sytuacji ekonomicznej grupy jako całości.

Drukuj

System Udostępniania Danych o Pomocy Publicznej

ZAWARTOŚĆ BAZY SUDOP Baza SUDOP zawiera informacje o: wdrażanych w Polsce środkach pomocowych, pomocy udzielonej w ramach wdrażanych w Polsce środków pomocowych, wszelkiej pomocy publicznej i pomocy de minimis udzielonej danemu beneficjentowi.

Drukuj

Praca osób niepełnosprawnych - chroniony rynek pracy jest priorytetem

Praca dla osób z niepełnosprawnościami priorytetem rządu. Jak zapowiedział wiceminister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Krzysztof Michałkiewicz rząd kładzie szczególny nacisk na rozwój chronionego rynku zatrudnienia, aby wspierać te osoby, które z powodu stopnia lub rodzaju niepełnosprawności nie mają szans na zwykłą pracę lub nawet nie podejmują o nią starań.

Drukuj

Rewolucja w rentach. Każdy będzie miał orzeczenie "zdolny do pracy". Tak rząd chce oszczędzić na program 500 plus i obniżenie wieku emerytalnego

- Musimy odejść od orzekania o niepełnosprawności na rzecz orzeczeń, co człowiek jeszcze może robić. Czyli nie opierać się na grupach niepełnosprawności, jej stopniu, ale wskazać w orzeczeniu, gdzie człowiek może jeszcze funkcjonować na rynku pracy - mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS.

Drukuj

Wyższe odszkodowania za wypadek przy pracy lub chorobę zawodową

Pracownikowi, który uległ wypadkowi przy pracy lub zachorował na chorobę zawodową, przysługują określone świadczenia zgodnie z ustawą o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych.

Drukuj

Płaca minimalna i stawka godzinowa: Ile zarobisz na różnych umowach

Od 2017 roku także osoba w pierwszym roku pracy musi zarobić minimalne wynagrodzenie przewidziane dla zatrudnionych na umowie o pracę, a wykonującego zlecenie obejmuje minimalna stawka godzinowa.

Drukuj

Podczas powrotu do domu zleceniobiorca może ulec wypadkowi przy pracy, choć ZUS twierdził inaczej

Jeżeli mieszkanie jest zarazem miejscem wykonywania działalności gospodarczej, a powierzone zdania można realizować zdalnie, organ rentowy powinien uwzględnić te argumenty podczas wydawania decyzji w sprawie świadczeń.

Drukuj

ZUS tropi "wyłudzaczy zasiłków". I wstrzymuje lub tnie świadczenia

Wstrzymanie zasiłku przez zdjęcia na Facebooku, obniżenie świadczenia o połowę lub pracownik, który powinien przewidzieć, że za dwa dni dozna rozległego wylewu - tak ZUS sprawdza fikcyjne zatrudnienie i tropi wyłudzanie rachunków. - Tego typu spraw jest w polskich sądach coraz więcej - mówi Wirtualnej Polsce mec. Katarzyna Przyborowska, radca prawny, właścicielka kancelarii Lege Artis i autorka bloga TemidaJestKobieta.pl.

Drukuj

Obowiązek przekazywania do PFRON sprawozdania finansowego przedsiębiorcy powiązanego

W związku z licznymi pytaniami przedsiębiorców pozostających w relacji powiązania z innymi przedsiębiorcami w sprawie obowiązku przekazywania sprawozdań finansowych za 2016 rok do PFRON Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się do Funduszu z prośbą o wyjaśnienie wątpliwości.

Drukuj

Pensje w handlu rosną i to się nie zmieni

Zmienia się sposób handlowania i zmieniają się także sklepy. Jak będzie wyglądał w najbliższych latach rynek polskiego handlu mówi Andrzej Faliński, ekspert rynku handlu.

Drukuj

Papierowe zwolnienia lekarskie w obiegu aż do połowy 2018 r.

Papierowe zwolnienia lekarskie miały zniknąć z końcem roku 2017. Sejm zdecydował jednak, że papierowe zwolnienie lekarz będzie mógł wystawić aż do połowy 2018 r.

Drukuj

Kurs doradcy zawdowego ds IPR 23-24.05.2017 WROCŁAW

Zapraszamy na szkolenie Certyfikowany Kurs Doradcy Zawodowego ds. IPR + indywidualne doradztwo dotyczące optymalizacji wydatków z ZFRON

Drukuj

Ulga we wpłatach na PFRON: warto sprawdzić kontrahenta

Przedsiębiorca, który chce skorzystać z możliwości obniżenia wpłat na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, powinien się upewnić, że firma, od której chce kupić usługę, ma uprawnienia do udzielenia takiej ulgi.

Drukuj

TVP INFO: II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

„Kierunki zmian w systemie rehabilitacji zawodowej osób niepełnosprawnych”

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan