facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Nie bój się zatrudniać osób z niepełnosprawnością. Możesz liczyć na wsparcie PFRON

Czy pracodawcy w Małopolsce chętnie zatrudniają osoby niepełnosprawne i na jaką pomoc mogą liczyć? O tym rozmawiano m.in. podczas wczorajszego seminarium „O zdrowiu sądeczan na wiosnę”, które odbyło się w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Drukuj

lUmowy śmieciowe. Coraz więcej podpisuje ich nawet... resort pracy

Tylko w pierwszy 8 miesiącach 2017 roku Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zawarło 461 umów cywilnoprawnych. W 2015 było to 807 umów, w 2016 ich liczba wynosiła 877.

Drukuj

Dostępność Plus. Doradźmy rządowi, jak likwidować bariery!

Chcesz, by pociągi i dworce były dostępne, a w nowych budynkach już nikt nie został „więźniem czwartego piętra”? Marzy Ci się kraj, w którym uczniowie z niepełnosprawnością będą mogli uczęszczać do tych samych szkół, co ich pełnosprawni koledzy, a przychodnie i szpitale nie były dodatkową udręką architektoniczną dla chorych? Jeśli tak, to weź razem z nami udział w konsultacjach Programu Dostępność Plus!

Drukuj

Nowy Kodeks pracy korzystny dla pracodawców

Propozycje zmian w nowym Kodeksie pracy budzą ostatnio wiele kontrowersji. Jak donoszą media, projekt indywidualnego prawa pracy uległ modyfikacjom na korzyść pracodawców.

Drukuj

Opiekunowie niepełnosprawnych nie dorobią do świadczeń

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie zamierza zmienić przepisów w taki sposób, aby było możliwe łączenie pracy z pobieraniem świadczeń opiekuńczych. Informuje, że jest to sprzeczne z celem ich przyznania.

Drukuj

Komunikat prasowy: Przyspieszenie procedury, która zatrzyma aktywność zawodową osób niepełnosprawnych

Rząd szykuje rewolucje w postępowaniach administracyjnych dla osób niepełnosprawnych prowadzących działalność gospodarczą i pracodawców zatrudniających niepełnosprawnych. Bez analizy skutków i jakiekolwiek uzasadnienia minister nie będzie już brał udziału w procesie wydawania decyzji administracyjnych. Strony postępowań, przy braku klarownych przepisów i w gąszczu interpretacji, stracą możliwość oceny działań Prezesa Zarządu PFRON przez kompetentnych i doświadczonych specjalistów w postępowaniu odwoławczym. Projektodawcy sugerują, że jedynym narzędziem ochrony praw jest droga sądowa zamiast dziś funkcjonującego nadzoru ministra. Nowe rozwiązania, przy braku instrumentów chroniących przed ich negatywnym wpływem w okresie oczekiwania na usunięcie możliwych błędów przyniosą negatywne skutki dla całego obszaru rehabilitacji i aktywności zawodowej osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Dobra atmosfera w pracy. Jak stworzyć firmę, z której pracownicy nie chcą odchodzić

Co sprawia, że w firmie czuje się dobrą atmosferę? Oto najczęściej powtarzające się odpowiedzi, wśród pracowników, którzy mają za sobą dobre i złe doświadczenia zawodowe.

Drukuj

Będzie nowy kodeks pracy? Oto projekt: 26 dni urlopu dla wszystkich i ograniczenia w pracy na śmieciówkach

Powołana przez rząd komisja kodyfikacyjna przyjęła projekty nowego prawa. Na ostatniej prostej dopuszczono zatrudnienie lub dorabianie na zleceniu.

Drukuj

TK zajmie się sprawą ujawniania przyczyny niepełnosprawności w orzeczeniu o niej

W środę ( 21 marca) Trybunał Konstytucyjny zajmie się kwestią faktycznego ujawniania przyczyny niepełnosprawności w orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności, które jest przedstawiane np. pracodawcy. Zdaniem skarżącego obecne przepisy w tej sprawie naruszają prawo do prywatności.

Drukuj

PFRON: Karta Polaka

Osoby niepełnosprawne pełnoletnie lub też opiekunowie prawni osób niepełnosprawnych niepełnoletnich posiadających Kartę Polaka, którzy po 1 stycznia 2017 r. złożyły wniosek o udzielenie zezwolenia na pobyt stały na terenie Rzeczypospolitej Polskiej (RP) oraz uzyskały numer ewidencyjny PESEL - mogą wystąpić, (składając stosowny druk wniosku dostępny w siedzibach powiatowego/miejskiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności na terenie RP) o postępowanie orzecznicze w miejscu aktualnego zamieszkania do powiatowego/miejskiego zespołu do spraw orzekania o niepełnosprawności, służące ustaleniu na terenie Rzeczypospolitej Polskiej niepełnosprawności lub stopnia niepełnosprawności zgodnie z polskim prawem.

Drukuj

„Za życiem” pod lupą: efekty i nadzieje

Zakończyły się konsultacje programu „Za życiem” prowadzone przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, które trwały od maja 2017 roku. Sprawdźmy, jakie są na razie jego efekty i jak oceniają je opiekunowie? Czy coś się zmieniło?

Drukuj

O sytuacji niepełnosprawnych absolwentów wyższych uczelni na rynku pracy

"Niepełnosprawni na rynku pracy - przeszkody, możliwości, marzenia" - pod takim hasłem we Włocławku obradowała ogólnopolska konferencja naukowa, poświęcona sytuacji niepełnosprawnych absolwentów wyższych uczelni, którzy po studiach wchodzą na rynek pracy.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan