facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Senat przywrócił osobom z niepełnosprawnością głosowanie korespondencyjne

Senat przyjął w czwartek, 21 grudnia 2017 r., po godz. 20 nowelę Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, która wprowadza dwukadencyjność wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. Senatorowie przyjęli też poprawki, jedna z nich umożliwia głosowanie korespondencyjne osobom z niepełnosprawnością.

Drukuj

MRPiPS: Rada Dialogu Społecznego o reformie emerytalnej

W środę odbyło się posiedzenie Rady Dialogu Społecznego poświęcone m.in. informacji dotyczącej przywrócenia wieku oraz projektu e-Składka. Posiedzenie odbyło się pod przewodnictwem minister Elżbiety Rafalskiej, z udziałem wiceministrów: Stanisława Szweda oraz Marcina Zielenieckiego.

Drukuj

Jan Zając - Wciąż jest wiele do zrobienia- wywiad z Prezesem Zarządu POPON w Magazynie VIP

Z pewnością osoby z niepełnosprawnością nadal napotykają w swoim życiu na wiele barier komunikacyjnych lub architektonicznych. Jednak otwartość społeczeństwa, a w szczególności pracodawców, na osoby z niepełnosprawnością jest coraz większa – mówi Jan Zając, prezes zarządu Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Ustawodawca głuchy na głosy wyborców - o rezygnacji z głosowania korespondencyjnego

Propozycja rezygnacji z głosowania korespondencyjnego przez niepełnosprawnych nie tylko narusza standardy konstytucyjne. Jest też niezgodna z międzynarodowymi zobowiązaniami Polski. Oby w Senacie przyszła pożądana przez prawo refleksja – apelują prawnicy.

Drukuj

Przez niewielkie zaległości w ZUS można stracić dopłaty na niepełnosprawnych pracowników

Przez niewielkie zaległości w ZUS, które dotąd nie miały znaczenia, płatnicy mogą zostać pozbawieni dofinansowania wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych. Powodem są zmiany w rozliczaniu składek od stycznia 2018 r.

Drukuj

Zmiany w warsztatach terapii zajęciowej dla niepełnosprawnych opóźnione

Od 1 stycznia 2018 r. miały wejść w życie nowe przepisy regulujące zasady funkcjonowania warsztatów terapii zajęciowej (WTZ). Problem w tym, że projekt wprowadzający te zmiany nie został jeszcze przyjęty przez rząd.

Drukuj

Senator PiS złożył poprawkę umożliwiającą osobom z niepełnosprawnością głosowanie korespondencyjne

Poprawkę umożliwiającą osobom z niepełnosprawnością głosowanie korespondencyjne wniósł w środę, 20 grudnia 2017 r., senator PiS Marek Pęk. Podczas debaty w Senacie nad nowelą Kodeksu wyborczego szef PKW Wojciech Hermeliński przestrzegał przed skutkami zapisów dotyczących „x" i dopisków na karcie wyborczej.

Drukuj

Kogo PIP skontroluje w 2018 r.?

W 2018 roku Państwowa Inspekcja Pracy (PIP) planuje przeprowadzić w całym kraju 72 tys. kontroli. Szczególną uwagą PIP objęte będą obszary prawnej ochrony pracy i związane z bezpieczeństwem oraz ochroną życia i zdrowia pracowników.

Drukuj

Komunikat POPON : Jan Zając w Radzie Nadzorczej PFRON

W dniu 20 grudnia 2017 r. odbyło się inauguracyjne posiedzenie Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych otwierające kadencję Rady w latach 2017-2019.

Drukuj

CBOS: 48 proc. osób niepełnosprawnych ma problemy finansowe

48 proc. osób niepełnosprawnych ma problemy finansowe, a 33 proc. skarży się na niewystarczający dostęp do opieki zdrowotnej i rehabilitacji. Pomoc osoby niepełnosprawne otrzymują przede wszystkim od rodziny i przyjaciół - wynika z sondażu CBOS.

Drukuj

List POPON - podsumowanie roku

Szanowni Państwo! Członkowie POPONPodsumowanie roku to pierwszy i podstawowy krok w drodze do skutecznego wyznaczania celów.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan