facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Nowy wzór deklaracji PIT-28

Minister Finansów wydał projekt rozporządzenia, które określa nowy wzór zeznania podatkowego PIT-28 oraz wzór załącznika do niego PIT-28/A. Nowe wzory będą miały zastosowanie do uzyskanych dochodów lub poniesionych strat od dnia 1 stycznia 2017 r.

Drukuj

„Za życiem” pod lupą: co dalej po konsultacjach?

„Potrzebne są zmiany systemowe” – to mantra, którą od lat słyszą osoby z niepełnosprawnością i ich opiekunowie. Niejako w pakiecie przedstawiciele władz wskazują na resortowość państwa, która uniemożliwiała do tej pory przeprowadzenie reform. Przełamaniem tego stanu ma być Program „Za życiem”. Czy tak rzeczywiście jest?

Drukuj

e-SKŁADKA - szkolenia w ZUS

Informacja Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Drukuj

Lodołamacze 2017 w telewizji, radiu, prasie, internecie

XII edycja Kampanii Lodołamacze 2017 - jeszcze takiego odzewu w mediach nie było!

Drukuj

PFRON: System e-PFRON2 - problemy techniczne

Informujemy, że w dniach 19 i 20 października 2017 r. mogą występować przejściowe utrudnienia w dostępie do Systemu e-PFRON2 oraz jego poszczególnych funkcjonalności. Dokładamy wszelkich starań aby usunąć problem najszybciej jak to możliwe.

Drukuj

Prezes POPON Jan Zając na II posiedzeniu Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych- powołanie zespołu roboczego ds projektu zmian ustawy

W dniu 19 października w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki społecznej odbyło się II posiedzenie Krajowej Rady Konsultacyjnej do Spraw Osób Niepełnosprawnych, w którym uczestniczył Jan Zając Prezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

PFRON: "Pełnosprawna niepełnosprawność"

- Czuję się pełnowartościowym człowiekiem, wtedy kiedy pracuję – powiedział Daniel Zawodnik, niewidomy pracownik Ośrodka Interwencji Kryzysowej i Poradnictwa w Myślenicach. Daniel Zawodnik podczas seminarium „Jestem pełnosprawnym i pełnowartościowym pracownikiem” opowiedział o tym jak będąc osobą niewidomą odnalazł się w pracy, o swoich talentach i kompetencjach. Sylwia Michalec-Jękot, dyrektor Ośrodka w Myślenicach opowiedziała m.in. na przykładzie Pana Daniela o „pełnosprawnej niepełnosprawności” i o jego skuteczności w pracy.

Drukuj

Spotkanie Zarządu POPON z Zarządem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

W dniu 18 października Prezes POPON Jan Zając oraz Wiceprezes POPON Monika Bugajewska-Tykarska spotkali się z Prezesem Zarządu ZUS Panią Profesor Gertrudą Uścińską oraz Członkiem Zarządu ZUS Panem Pawłem Jaroszkiem.

Drukuj

Dialog ze środowiskiem osób niepełnosprawnych

W Centrum Partnerstwa Społecznego Dialog im. Andrzeja Bączkowskiego odbyło się kolejne Posiedzenie Zespołu ds. Opracowania Rozwiązań w zakresie Poprawy Sytuacji Osób Niepełnosprawnych i Członków Ich Rodzin.

Drukuj

Rozpoczęcie prac nad strategią dla osób z niepełnosprawnością

Dyskusje prowadzone ze środowiskiem osób z niepełnosprawnością przyczynią się do tego, że przyjęte rozwiązania i propozycje będą rzeczywiście odpowiadały ich potrzebom – ocenił wiceminister w MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że rozpoczęły się prace nad strategią dla osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Pracownik z niepełnosprawnością i zwolnienie L4. Jak to naprawdę wygląda?

Pracodawcom wydaje się, że pracownik z niepełnosprawnością ciągle będzie wykorzystywał dodatkowy urlop lub zwolnienie L4 – ostatecznie nie będzie efektywny. Istotnie: tak się tylko wydaje. A jakie są fakty? Dowiedz się, oglądając nasz materiał pn. „Znowu L4” z cyklu „Fakty i mity”.

Drukuj

Była posłanka PSL nowym wiceministrem rozwoju. Będzie odpowiedzialna za małe i średnie firmy

Andżelika Możdżanowska została sekretarzem stanu w Ministerstwie Rozwoju oraz Pełnomocnikiem Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw - poinformowało w środę Ministerstwo Rozwoju. Możdżanowska do lipca była członkinią klubu poselskiego PSL.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan