facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017

Krzysztof Hołowczyc to jeden z najbardziej utytułowanych polskich kierowców rajdowych, mający w swoim dorobku zarówno wielokrotne tytuły Mistrza Polski, Mistrza Europy, jak i udane starty w eliminacjach Mistrzostw Świata (WRC) i w legendarnym rajdzie Dakar.

Drukuj

Polski robotnik na wagę złota. "Długo będziemy potrzebować ludzi wykształconych zawodowo"

– Wszyscy mówimy o robotach i sztucznej inteligencji, ale polskie firmy mogą nie dotrwać do ery robotów z powodu braku ludzi. Drenaż mózgu groźny, ale drenaż mięśni jest krótkoterminowo ultra groźny - mówi Maciej Witucki, prezes Work Service.

Drukuj

MRPiPS: Dobry czas dla pracy

Sytuacja na rynku pracy w Polsce jest coraz lepsza. W sukcesie tym dużą rolę odegrały zarówno skuteczne działania urzędów pracy, jak i poprawa sytuacji gospodarczej w kraju. Bezrobocie jest coraz niższe, poprawiły się również współczynnik aktywności zawodowej i wskaźnik zatrudnienia.

Drukuj

Rada Dialogu Społecznego chce być skuteczna i samodzielna

Jako patron dialogu społecznego w Polsce, chciałbym zapewnić, że będę realizował założenia konsensusu, który wypracuje Rada Dialogu Społecznego. Jest to istotne dla dalszego rozwoju społeczno-gospodarczego w Polsce - powiedział prezydent Andrzej Duda w czasie plenarnego posiedzenia Rady Dialogu Społecznego w Pałacu Prezydenckim.

Drukuj

Jak nie stracić renty rodzinnej po maturze?

Jeśli zdałeś maturę i w planach masz dalszą naukę w szkole policealnej lub na wyższej uczelni – pamiętaj żeby zadbać o to, aby nadal dostawać rentę rodzinną po swoim zmarłym rodzicu. Jeśli wniosek złożysz zbyt późno – ryzykujesz utratę wypłaty.

Drukuj

Pracodawca nie ma kompetencji do oceny stanu zdrowia podwładnego

Po długotrwałej nieobecności spowodowanej chorobą, pracownika należy skierować na badania lekarskie. Bez opinii medyka w zakresie niezdolności do pracy nie można wypowiedzieć umowy z przyczyn zdrowotnych.

Drukuj

Ubezwłasnowolnienie źle służy niepełnosprawnym

Konstytucja gwarantuje każdemu prawo do sprawiedliwego procesu. Procesu jawnego, szanującego uprawnienia każdej ze stron postępowania. Tyle w teorii. W praktyce lepiej, żeby strona nie była niewidoma, głucha lub ubezwłasnowolniona. Ponad 80 tys. dorosłych osób w Polsce nie ma dostępu do sądu. Setki tysięcy mają ten dostęp istotnie ograniczony.

Drukuj

Niepełnosprawni nie nadążają za rządowym „Za życiem”

W ekspresowym tempie posłowie uchwalili kolejne projekty realizujące rządowy program „Za życiem". Przedstawiciele niepełnosprawnych nie kryją zaskoczenia.

Drukuj

Inauguracja Lodołamaczy 2017

7 lipca w Krakowie, a 14 lipca w Katowicach odbędą się konferencje prasowe Lodołamacze 2017 – inauguracje konkursu i kampanii na rzecz zatrudnienia osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Badanie GUS. Niepełnosprawność w rodzinie to wciąż większe ryzyko biedy

Mniejszy dochód, niższe wydatki, gorzej wyposażone mieszkania. Główny Urząd Statystyczny opublikował wyniki badania budżetów gospodarstw domowych w 2016 r. Wynika z nich, że niepełnosprawność wciąż negatywnie wpływa na dochody rodzin i ich stan posiadania.

Drukuj

Minimalne wynagrodzenie i minimalna stawka godzinowa w 2018 r. - propozycja rządu

Rząd zaproponował wysokość minimalnego wynagrodzenia za pracę w 2018 roku na poziomie 2080 zł brutto. Minimalna stawka godzinowa miałaby wynosić 13,50 zł. Oznacza to wzrost odpowiednio o 80 zł i 50 gr.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan