facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze 2017
  • lodołamacze 2017
Drukuj

LAUREACI ETAPU REGIONALNEGO dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego KONKURSU LODOŁAMACZE 2017

11 września 2017 r. o godz. 1300 Aula Papieskiego Wydziału Teologicznego, ul. Katedralna 9 we Wrocławiu

Drukuj

PFRON: Aktualny formularz INF-O-PP w SODiR

Szanowni Państwo, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu 11 września 2017 r. w Systemie Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) zostanie udostępniony aktualny wzór Formularza informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc inną niż pomoc w rolnictwie lub rybołówstwie, pomoc de minimis lub pomoc de mnimis w rolnictwie lub rybołówstwie (INF-O-PP)[i], składany przez pracodawców, wnioskujących o dofinansowanie do wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, dla których ta forma pomocy stanowi pomoc publiczną i nie jest udzielona z tytułu wykonywania działalności w sektorze rolnictwa lub rybołówstwa. Poniżej znajduje się wzór do pobrania oraz przydatne wyjaśnienia dotyczące wypełniania tego dokumentu.

Drukuj

BON: Legitymacja osoby niepełnosprawnej

Orzeczenie jest podstawą do korzystania z systemu ulg i uprawnień przysługujących osobom niepełnosprawnym. Potwierdzeniem posiadania orzeczenia jest legitymacja osoby niepełnosprawnej.

Drukuj

Niepełnosprawni: Dopłata do pensji po przerwie

Jeżeli powiatowy zespół ds. orzekania nie zakwalifikował osoby do jednego ze stopni niepełnosprawności i dopiero po pewnym czasie uznał ją za niepełnosprawną, pracodawca może otrzymywać na nią dofinansowania do wynagrodzeń bez konieczności ustalania tzw. efektu zachęty. Tak wynika z odpowiedzi Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych (BON) udzielonej firmie, która wystosowała pytanie w omawianej kwestii.

Drukuj

Opiekunowie niepełnosprawnych pozywają państwo - będzie pozew zbiorowy za brak przepisów

Szykuje się precedensowy proces. Opiekunowie dorosłych osób niepełnosprawnych chcą w postępowaniu grupowym dochodzić odszkodowania za to, że wciąż dostają 520 zł świadczenia zamiast 1406 zł. Tyle dostają rodzice zajmujący się niepełnosprawnymi dziećmi. I Trybunał Konstytucyjny w wyroku z 21 października 2014 r. uznał, że to niesprawiedliwe. Nakazał więc ustawodawcy uregulowanie tej kwestii. Ten nie zrobił tego do dziś.

Drukuj

Czy trzeba będzie płacić za wymianę legitymacji na nową? Mamy odpowiedź ministerstwa

Od 1 września br. powiatowe zespoły ds. orzekania o niepełnosprawności powinny przyjmować wnioski o wydawanie nowych wzorów legitymacji osobom z niepełnosprawnością. Wystawienie dokumentu jest darmowe, jedynie jego duplikat kosztuje 15 zł. Pojawiła się jednak wątpliwość, czy wymiana ważnej jeszcze legitymacji będzie traktowana jak wydanie duplikatu, czyli płatna?

Drukuj

Od września mniej dorobisz do renty

1 września 2017 r. zmieniły się limity, do których można dorobić do renty. Przeciętne wynagrodzenie spadło z 4353,55 zł do 4220,69 zł, co ma przełożenie na sytuację pracujących rencistów.

Drukuj

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017

Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017 Pod honorowym patronatemMałżonki Prezydenta RP Pani Agaty Kornhauser-Dudy

Drukuj

Efekt zachęty w fundacjach i stowarzyszeniach, Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą wnioskować do PFRON o wypłatę dofinansowania do ich wynagrodzeń. Pracodawcy, którzy po raz pierwszy wnioskują o dofinansowanie do wynagrodzeń lub też mają dopiero zamiar zatrudnić osoby niepełnosprawne, mają znaczne problemy z interpretacją przepisów dotyczących jednego z warunków uzyskania pomocy, a mianowicie ustalania tzw. efektu zachęty.

Drukuj

Wieczór RDC: Konkurs Lodołamacze

 Gościem „Wieczoru RDC” była Monika Tykarska – prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz organizatorka Konkursu Lodołamacze.

Drukuj

Radio PIK: Dla kogo tytuł "Lodołamacza"?

Kto w tym roku zdobędzie tytuł Lodołamacza? O prestiżową nagrodę w Konkursie dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie walczą także firmy, organizacje i instytucje z Kujaw i Pomorza. W tegorocznej edycji konkursu ponad 20 zgłoszeń pochodzi z naszego regionu.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan