twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Nowa ordynacja podatkowa - oto główne założenia

Wyważenie interesów podatnika i fiskusa - to główne założenie nowej Ordynacji podatkowej, której elementy przedstawiła w środę minister finansów Teresa Czerwińska. Ordynacja ma być podstawą systemu podatkowego, zbudowanego w myśl "zasady 3p": przejrzystego, prostego i przyjaznego.

Drukuj

Co trzeci pracownik po pięćdziesiątce czuje się wykluczony z rynku pracy. Ich zmarnowany potencjał kosztuje Polskę miliardy

Polska nie wykorzystuje potencjału osób 55+ na rynku pracy – wynika z raportu „Golden AgeIndex”. Według szacunków ekspertów firmy doradczej PwC, zwiększenie aktywności zawodowej tej grupy do poziomu krajów zajmujących podium zestawienia, przyniosłoby Polsce w długiej perspektywie wzrost PKB nawet o 66 mld dolarów.

Drukuj

Ujawnianie przyczyny niepełnosprawności w orzeczeniu niezgodne z Konstytucją- jakie będzie miało to skutki dla pracodawców osób niepełnosprawnych?

W ocenie POPON wyrok TK będzie miał istotne znaczenia dla rynku pracy osób niepełnosprawnych. Bez szybkiej interwencji legislacyjnej niemożliwe będzie korzystanie z części instrumentów wspierających aktywność zawodową osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Zamieszczanie w orzeczeniu informacji o chorobie psychicznej jest niezgodne z konstytucją

Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie związanej z ujawnianiem przyczyny niepełnosprawności na orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności. Trybunał orzekł, że zaskarżone przepisy są niezgodne z Konstytucją. Sprawą zajmowała się wcześniej Helsińska Fundacja Praw Człowieka (HFPC). Do postępowania przystąpił również Rzecznik Praw Obywatelskich.

Drukuj

PFRON: Więcej pieniędzy na wsparcie osób z niepełnosprawnością

Wniosek Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych o wyrażenie zgody na dokonanie zmian w tegorocznym planie finansowym PFRON otrzymał zgodę Ministra Finansów oraz pozytywną opinię Komisji Finansów Publicznych.

Drukuj

PFRON: Refundacja składek i dofinansowanie do wynagrodzeń w świetle nowelizacji ustawy o rehabilitacji obowiązującej od 6 czerwca 2018 r.

W dniu 6 czerwca 2018 r. weszła w życie ustawa z dnia 10 maja 2018 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2018r. poz. 1076 ).

Drukuj

Dziurawy fundusz dla niepełnosprawnych. "Aż się prosi, żeby z niego wyłudzać pieniądze"

PFRON - Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych - powstał po to, żeby wspierać i aktywizować osoby z niepełnosprawnościami. Państwo przekazuje za jego pośrednictwem pieniądze pracodawcom, a ci mają zatrudniać niepełnosprawnych, którzy są "rehabilitowani zawodowo". W praktyce jednak nie wygląda to tak modelowo. Materiał programu "Czarno na Białym"

Drukuj

Osoby niepełnosprawne będą się mogły zgłosić po pomoc finansową przez internet. PFRON uruchamia system do składania wniosków o dofinansowanie

Osoby niepełnosprawne lub ich opiekunowie, którzy chcą złożyć wniosek o świadczenie i uzyskać dofinansowanie, często muszą się stawiać w urzędzie osobiście.

Drukuj

Premier spotkał się z częścią przedstawicieli środowiska osób z niepełnosprawnością. Po raz pierwszy od protestu

Lepsza dostępność 120-130 artykułów medycznych, wsparcie w zamianie mieszkań na bardziej przyjazne oraz racjonalizacja wydatków PFRON – to część zapowiedzi, które padły w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” w Warszawie podczas zorganizowanego 15 czerwca spotkania.  

Drukuj

Rozszerzenie odpowiedzialności materialnej nieuczciwych pracodawców w 2019 r.

Zgodnie z nowymi przepisami zostanie rozszerzona odpowiedzialność materialna nieuczciwych pracodawców za zatrudnianie dłużników alimentacyjnych „na czarno”. Za naruszenie przepisów grozi grzywna. Zmiany mają obowiązywać od 1 lutego 2019 r.

Drukuj

MEN: "Wyprawka szkolna" obejmie ok. 34 tys. uczniów z niepełnosprawnościami

Około 34 tys. uczniów z niepełnosprawnością, mających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, otrzyma w nowym roku szkolnym 2018/2019 pomoc w ramach rządowego programu "Wyprawka szkolna" - szacuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan