facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Zatrudnienie wspomagane szansą dla osób z niepełnosprawnością intelektualną

Zatrudnienie wspomagane jest dla naszego społeczeństwa wyzwaniem – przekonywała posłanka Bernadeta Krynicka (PiS) podczas konferencji w Łomży w poniedziałek 23 października. Jak dodała, zatrudnienie wspomagane daje szansę nie tylko osobom z niepełnosprawnością intelektualną, ale i ich rodzinom.

Drukuj

Prawnik radzi: zawieszenie rent a zasiłek pielęgnacyjny

Chciałabym prosić o pomoc w zrozumieniu „kwoty przychodu uzasadniającej zawieszenie rent socjalnych”, tzn. czy do tej kwoty wlicza się też zasiłek pielęgnacyjny 153 zł i samę rentę, czy tylko wynagrodzenie na pracę? I czy kwota ta jest netto czy brutto? A żeby było łatwiej, to na rękę mogę dostawać 3047,50 zł; czy to jest brutto? Proszę o wyjaśnienie tak, żebym zrozumiała...

Drukuj

Półfinałowe spotkanie Wielkopolskiej Edycji Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek

W dniu 23 października 2017 roku o godzinie 12.00 w Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania (Plac Kolegiacki) odbyło się półfinałowe spotkanie Wielkopolskiej Edycji Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek.

Drukuj

Okres wypowiedzenia krótszy niż wymagany prawem - konsekwencje

Nawet jeśli firma zastosuje okres wypowiedzenia krótszy niż wymagany, wypowiedzenie jest skuteczne. Umowa rozwiąże się jednak dopiero z upływem prawidłowego okresu i do tego czasu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie.

Drukuj

Dodatkowe koszty pracodawcy w wyniku choroby pracownika

Nieobecność pracownika z powodu choroby jest dla każdego pracodawcy kosztem. W 2016 roku z ubezpieczenia społecznego wypłacono prawie 16,2 mld zł. Najwięcej zwolnień lekarskich wystawianych jest w związku z ciążą.

Drukuj

Kiedy udzielić dnia wolnego za święto 11 listopada 2017 r.

Święto 11 listopada w 2017 r. wypada w sobotę. Z tego powodu pracownikowi za święto przypadające w sobotę, tj. w jego dniu wolnym z tytułu przeciętnie 5-dniowego tygodnia pracy, należy zapewnić inny dzień wolny.

Drukuj

Rynek pracy, czyli prawie jak K2 zdobywane zimą

Pracodawcy muszą brać czynny udział w kształceniu pracowników. Tylko uzyskując przewagę w kompetencjach kapitału ludzkiego, Polska wygra wyścig, gdzie główną nagrodą są inwestycje.

Drukuj

Stolica bardziej dostępna: prezydent Warszawy podpisała „Standardy dostępności”

- Zrobić w mieście rewolucję, która sprawi, żeby osoby z niepełnosprawnościami mogły się swobodnie poruszać i korzystać z budynków publicznych - wcale nie jest proste, ale my się staramy – powiedziała Hanna Gronkiewicz-Waltz przed podpisaniem „Standardów dostępności”.

Drukuj

BON: Legitymacja osoby niepełnosprawnej a korzystanie z ulg i uprawnień

Infomujemy, że 6 października br. podpisana została umowa pomiędzy Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej a Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych S.A. z siedzibą w Warszawie, obejmująca produkcję blankietów legitymacji dokumentujących niepełnosprawność lub stopień niepełnosprawności oraz ich personalizację i dystrybucję.

Drukuj

W poniedziałek poznamy projekt nowej Ordynacji podatkowej

Projekt nowej Ordynacji podatkowej oraz ustawy ją wprowadzającej zostanie opublikowany w poniedziałek w Biuletynie Informacji Publicznej resortu finansów - poinformował przewodniczący komisji kodyfikacyjnej ogólnego prawa podatkowego, prof. Leonard Etel.

Drukuj

Schizofrenia: Pracownicy tracą pracę z powodu choroby

Większość chorych na schizofrenię w momencie postawienia diagnozy nie ma jeszcze 30 lat, a trzy czwarte z nich traci pracę.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan