facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

PFRON: Technologia JavaScript w SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu 06.03.2017 r. wdrożono do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji zmianę polegającą na zastosowaniu technologii JavaScript (zamiast Java).

Drukuj

MRPiPS: Bezrobocie: Polska poniżej średniej UE

Bezrobocie w Polsce w styczniu 2017 r. wyniosło 5,4 proc. - podaje Eurostat. To spadek o 0,1 pkt proc. w stosunku do grudnia. Stopa bezrobocia r/r obniżyła się o 1,3 pkt proc. Tylko 6 innych krajów UE może pochwalić się niższą stopą bezrobocia niż Polska.

Drukuj

Konstytucja Biznesu - rewolucyjne zmiany w działalności gospodarczej

Zdaniem niektórych ekspertów uchwalenie Konstytucji Biznesu będzie stanowić przełom dla polskich firm. Ma zwiększyć konkurencyjność polskiej gospodarki. Dzięki nowym przepisom prowadzenie firmy będzie łatwiejsze i tańsze. Przedsiębiorcy mają bardziej ufać prawodawcy i liczyć na współpracę administracji publicznej.

Drukuj

Co piąty przedsiębiorca nie przestrzega minimalnej stawki godzinowej

Jak realizowane są przepisy gwarantujące minimalną stawkę godzinową? Czy są one respektowane przez pracodawców? Dotychczasowe kontrole wykazują, że nie przestrzega ich co piąty przedsiębiorca.

Drukuj

Rośnie zatrudnienie seniorów. Pracodawcy nie chcą, ale muszą sięgać po starszych pracowników

W 2016 roku wzrosła liczba najstarszych pracowników aktywnych na rynku. Spadek bezrobocia w tej grupie wiekowej jest niewielki, a trend, który pokazują dane GUS nie wynika ze zmiany nastawienia pracodawców.

Drukuj

Robert Kwiatkowski, PFRON: Chcemy otworzyć administrację na osoby niepełnosprawne

- W PFRON było zbyt dużo stanowisk kierowniczych, dlatego ich liczbę zmniejszyliśmy ze 170 do 70.

Drukuj

Urzędowe interpretacje vs zatrudnianie niepełnosprawnych: Oto ważne opinie BON i PFRON

Pracodawcy muszą uważać na sprzeczne stanowiska i ich nieoczekiwane zmiany.

Drukuj

Część niepełnosprawnych bez dłuższego wypoczynku. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

Pracownik, który posiada orzeczenie o lekkim stopniu niepełnosprawności, nie może skorzystać z dodatkowego uprawnienia urlopowego w wymiarze 10 dni.

Drukuj

Gazeta Częstochowska: Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach zapraszają na GIEŁDĘ PRACY DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Drukuj

MRPiPS: Minimalna stawka godzinowa musi być przestrzegana

Realizacji przepisów, dotyczących przestrzegania minimalnej stawki godzinowej, poświęcono spotkanie z dziennikarzami, które odbyło się 1 marca w MRPiPS. Wzięli w nim udział: minister Elżbieta Rafalska, sekretarz stanu Stanisław Szwed, prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska i Główny Inspektor Pracy Roman Giedrojć.

Drukuj

Spotkanie Prezesa POPON Jana Zająca z Krzysztofem Michałkiewiczem Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Robertem Kwiatkowskim Prezesem PFRON

7 marca 2017 r. odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Michałkiewiczem Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Robertem Kwiatkowskim Prezesem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Spotkanie będzie miało miejsce w siedzibie Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Omówione zostaną problemy pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne.

Drukuj

Niepełnosprawni: jeden system orzekania o inwalidztwie

Ma być jeden system orzekania o inwalidztwie zamiast pięciu oddzielnych. Zmiany będą gotowe za rok.

Drukuj

Korzyści z zatrudniania niepełnosprawnego określi odrębne orzeczenie. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

Zespoły do spraw orzekania o niepełnosprawności wydają orzeczenia, z których wynika m.in. zakres uprawnień, z jakich może korzystać zatrudniająca go firma.

Drukuj

Informacja o uldze na PFRON nawet dla zagranicznego klienta. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Firma, która ma prawo do udzielania obniżenia we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), powinna wystawiać druk zawierający jego kwotę każdemu nabywcy swoich usług lub produktów. Przepisy nie przewidują żadnych wyjątków od realizacji tego obowiązku.

Drukuj

Uchwała NSA ważna dla prowadzących ZFRON. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Naczelny Sąd Administracyjny uchwałą z grudnia 2016 r. rozstrzygnął kwestię dotyczącą początku biegu terminu na przekazanie kwoty części zaliczek na podatek dochodowy od osób fizycznych na zakładowy fundusz rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON). Ma ona duże znaczenie dla pracodawców, którzy w okresie do 30 czerwca 2016 r. przekazywali środki na zakładowy fundusz rehabilitacji.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan