facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze
  • Krzysztof Hołowczyc Ambasadorem Konkursu Lodołamacze 2017
Drukuj

Do kiedy trzeba wykorzystać zaległy urlop wypoczynkowy

Pracodawca musi wysłać pracownika na urlop najpóźniej do 30 września następnego roku. W innym wypadku naraża się na karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Drukuj

Coraz więcej Polaków zatrudnionych przez agencje pracy. Nieprawidłowości w większości z nich

W 2016 roku pośrednicy znaleźli pracę ponad milionowi Polaków. Za ilością nie idzie jednak jakość. Nieprawidłowości przy zatrudnianiu pracowników wykazano w połowie ze skontrolowanych podmiotów.

Drukuj

„Za życiem” pod lupą. Czy rodzice pójdą do pracy?

Dotacja na założenie firmy, dofinansowanie pensji, telepraca – wachlarz działań Programu „Za życiem”, aktywizujących zawodowo rodziców i opiekunów, jest naprawdę szeroki. Są jednak obawy, że na te propozycje... nie będzie chętnych.

Drukuj

PFRON: Spotkanie Minister Rafalskiej z Dyrektorami Oddziałów PFRON

Nowa rola oddziałów Funduszu była tematem spotkania Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza z Dyrektorami Oddziałów PFRON.

Drukuj

Nasze Sprawy: Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start!

11 edycji, ponad 550 przyznanych tytułów „Lodołamacza" i wręczonych statuetek, ponad 3900 uczestników konkursu. To bilans ostatnich 11 lat funkcjonowania konkursu dla pracodawców wrażliwych społecznie „Lodołamacze". W jego rozwój od lat zaangażowanych jest wiele osób, które łączy wspólny cel- przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Netka.Gda: Zaczęła się XII edycja konkursu LODOŁAMACZE – dla zatrudniających osoby z niepełnosprawnościami. ZUS, PFRON i POPON łączą swe siły

W połowie maja zaczęło się przyjmowanie zgłoszeń, firm, instytucji, osób, organizacji do tegorocznej, dwunastej już edycji konkursu: LODOŁAMACZE – dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie. Przykładem godnym naśladowania może być współpraca, jaką na rzecz osób z niepełnosprawnościami rozpoczęły ZUS i PFRON.

Drukuj

MRPiPS: przyznano 825 zasiłków z Programu „Za życiem”

W I kwartale 2017 r. gminy wypłaciły 825 jednorazowych świadczeń w wysokości 4 tys. zł z tytułu urodzenia dziecka ze znaczną niepełnosprawnością albo nieuleczalną chorobą – poinformował wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

Mieszkasz w Warszawie? Weź udział w konkursie! Zgłoś bariery – pomóż sobie i innym!

Parki, skwery, zieleńce, ogrody – to one w zgiełku miejskiego życia dają możliwość odpoczynku, oddechu, miłego spędzenia czasu i spotkania z naturą.

Drukuj

Powrót opiekunów do pracy, pomoc w domu. Opublikowano ustawę dot. Programu „Za życiem”

W Dzienniku Ustaw opublikowano w piątek, 30 czerwca 2017 r., ustawę ws. realizacji Programu „Za życiem”. Zakłada ona m.in. wsparcie dla opiekunów osób z niepełnosprawnością w powrocie na rynek pracy czy pomoc w obowiązkach domowych.

Drukuj

Emerytura, wysokość: Wielka pomyłka ZUS. Emerytury źle wyliczone

Zakład Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wyliczył emerytury Polaków. Wyliczenia mogą jednak zawierać błędy.

Drukuj

Nowy kodeks pracy: Jakie zmiany byłyby na miarę XXI wieku?

We wrześniu minie rok od powołania Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Pracy. Działa ona w dwóch zespołach, których zadaniem jest przygotowanie projektów dwóch kodeksów – indywidualnego oraz zbiorowego prawa pracy.

Drukuj

Wieczór RDC: Konkurs Lodołamacze

Gościem „Wieczoru RDC” była Monika Tykarska – prezes Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych oraz organizatorka Konkursu Lodołamacze.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan