facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

RPO: Brakuje systemowych rozwiązań odnośnie wsparcia w środowisku otwartym rodziców z niepełnosprawnością, którzy napotykają na poważne bariery w wykonywaniu funkcji rodzicielskich

Rzecznik zwrócił się do do Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych w sprawie braku systemowych rozwiązań odnośnie wsparcia w środowisku otwartym rodziców z niepełnosprawnością, którzy napotykają na poważne bariery w wykonywaniu funkcji rodzicielskich.

Drukuj

PFRON: Zaproszenie na Konferencję

Konferencja naukowa z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych odbędzie się 27 października 2017 r. na terenie Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Drukuj

Za godnym i niezależnym życiem

- Żądamy realizacji prawa do samodzielnego i niezależnego życia dla wszystkich Polek i Polaków z niepełnosprawnościami – to główny postulat trzeciego już Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który odbył się w Warszawie 25 października, pod hasłem „Za niezależnym życiem”.

Drukuj

PFRON: ZUS z PFRON dla profesjonalnej rehabilitacji

Właśnie rusza projekt współfinansowany z Unii Europejskiej, który docelowo ma podnieść poziom kompleksowej rehabilitacji w naszym kraju. PFRON, ZUS i cztery wyższe uczelnie chcą kształcić specjalistów, którzy będą profesjonalnie zarządzać procesem rehabilitacji.

Drukuj

e-PFRON2 - przerwa techniczna

Informujemy, że w dniu 27 października 2017 r. w godzinach 16.00 do 21.00 – System e-PFRON2 będzie niedostępny dla użytkowników z uwagi na konieczność przeprowadzenia niezbędnych prac technicznych (zmiana szaty graficznej).

Drukuj

Niepełnosprawni: jak korzystać z uprawnień i ulg bez nowej legitymacji

Osoby niepełnosprawne wciąż czekają na nowe legitymacje potwierdzające ich uprawnienia. MRPiPS informuje, jak w tej sytuacji mają korzystać z określonych ulg i uprawnień.

Drukuj

Pracuj ze mną. Zobacz nową brytyjską kampanię na rzecz zatrudniania

Często idyllicznie patrzymy na „zachodnie” podejście do osób z niepełnosprawnością, przez co wydaje się, że choćby w Wielkiej Brytanii te osoby mają o wiele lepsze warunki życia niż w Polsce. W pewnych kwestiach to prawda. Jednak okazuje się, że tak jak w Polsce, osoby z niepełnosprawnością z kraju Królowej Elżbiety II walczą o fundamentalne prawo do… pracy.

Drukuj

ZUS, PFRON i uczelnie łączą siły ku profesjonalizacji rehabilitacji

Podwyższenie poziomu kompleksowej rehabilitacji w Polsce – to cel projektu, w ramach którego ZUS, PFRON i cztery uczelnie wyższe chcą kształcić specjalistów, którzy będą profesjonalnie zarządzać procesem rehabilitacji.

Drukuj

Eksperci: System wsparcia osób z niepełnosprawnościami wymaga pilnych zmian

Wiemy, że równość kosztuje, ale domagamy się zwiększenia ochrony praw osób z niepełnosprawnościami, systemu wsparcia decyzji zamiast ubezwłasnowolnienia oraz deinstytucjonalizacji usług społecznych - mówili uczestnicy III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami, który w środę obradował w Warszawie.

Drukuj

Udzielanie ulg na PFRON będzie trudniejsze. Komentarz POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Pracodawcy negatywnie oceniają nowe regulacje dotyczące przyznawania obniżeń we wpłatach na PFRON. Wytykają też resortowi rodziny brak obiecywanych zmian w sprawie zniesienia restrykcyjnych kar za nieterminowe rozliczanie kosztów płacy.

Drukuj

Mówili o dzieciach niepełnosprawnych

W pałacu Anny Wazówny konferencję na temat „Organizacja kształcenia i wychowania dzieci niepełnosprawnych w placówkach oświatowych" zorganizował brodnicki poseł Paweł Szramka. Wystąpiło ośmioro prelegentów.

Drukuj

POPON na III Kongresie Osób Niepełnospawnych

Program III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami „Za niezależnym życiem”

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan