twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Od 1 lipca nowe przepisy ws. niepełnosprawnych. Sprawdzamy, czy nie zabraknie fizjoterapeutów

Nie wiemy za ile, nie wiemy na jakich zasadach - tak prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii mówi o braku informacji nt. pakietu świadczeń rehabilitacyjnych dla niepełnosprawnych, 'wywalczonych' w czasie protestu.

Drukuj

PFRON: Utrudnienia w korzystaniu z infolinii

Informujemy, że 4 czerwca 2018 r., z przyczyn technicznych, mogą występować trudności w funkcjonowaniu infolinii PFRON (nr 3 - informacja ogólna o prawach osób niepełnosprawnych).

Drukuj

Głos Wielkopolski: Bezpłatne kursy i szkolenia dla niepełnosprawnych absolwentów wyższych uczelni, czyli ”Teka Absolwenta”

”Teka Absolwenta” to projekt, w którym mogą wziąć udział niepełnosprawni absolwenci wyższych uczelni oraz studenci ostatnich lat studiów. Udział w nim daje możliwość ukończenia wybranych kursów i szkoleń. Każdy uczestnik sam określa, jakich umiejętności potrzebuje. Może wybrać kurs prawa jazdy, lekcje języków obcych.

Drukuj

Ochrona danych sensytywnych w firmie zatrudniającej osoby niepełnosprawne. Szkolenie zamknięte

Zatrudniasz osoby niepełnosprawne? Przeszkól pracowników z zakresu ochrony danych sensytywnych! Te dane podlegają ponadnormatywnej ochronie a są przetwarzane w Twojej firmie przez wiele różnych komórek; niekiedy powierzane też podmiotom trzecim. Zabezpiecz się przed ryzykiem

Drukuj

MRPiPS: Kolejne działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami

II etap programu „Za życiem”, system wsparcia osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin oraz kolejne działania podejmowane przez Ministerstwo Rodziny– to główne tematy poruszone podczas spotkania dla prasy w MRPiPS. W briefingu udział wzięli minister Elżbieta Rafalska, wiceminister Krzysztof Michałkiewicz oraz wiceminister Bartosz Marczuk.

Drukuj

Wzrósł Wskaźnik Rynku Pracy. Problemem niska aktywność zawodowa

Kwiecień to drugi z rzędu miesiąc kiedy rośnie Wskaźnik Rynku Pracy (WRP), informujący o przyszłych zmianach wielkości bezrobocia. Rezerwy pozwalające na dalszy spadek bezrobocia kurczą się, a istotnym problemem polskiego rynku pracy jest niska aktywność zawodowa - poinformowało Biuro Inwestycji i Cykli Ekonomicznych.

Drukuj

Minister Rafalska: jesteśmy zdeterminowani, by zreformować orzecznictwo

- To dobra decyzja, rozumiem, że nie przyszła łatwo – powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej, odnosząc się zawieszenia protestu w Sejmie. Zaznaczyła, że jej resort ma określone kierunki działań, które mają pomóc w rozwiązaniu problemów osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Posiedzenie Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej POPON

W dniu 29 maja 2018 odbyło się pierwsze po wyborach posiedzenie Mazowieckiej Rady Wojewódzkiej POPON.

Drukuj

Zapraszamy na szkolenie: Najnowsze zmiany w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - Nowelizacja ustawy o rehabilitacji (…)

Zapraszamy na szkolenie Najnowsze zmiany w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych - Nowelizacja ustawy o rehabilitacji (…)

Drukuj

PFRON: Doradztwo zawodowe w rehabilitacji

Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie - Instytut Pedagogiki Specjalnej - Pracownia Rehabilitacji Zawodowej oraz Polska Federacja Zatrudnienia Wspomaganego zapraszają na IV Konferencję Naukową z cyklu Doradztwo zawodowe w rehabilitacji.

Drukuj

Ustalanie zatrudnienia przy rozliczeniach z PFRON. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Pracodawcy na potrzeby sprawozdawczości oraz rozliczeń z PFRON zobowiązani są do ustalania miesięcznych stanów zatrudnienia oraz obliczania wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych. Zasady ustalania stanów zatrudnienia i wskaźników zatrudnienia osób niepełnosprawnych regulują przepisy art. 2a oraz art. 21 ust. 1 i 5 ustawy o rehabilitacji.

Drukuj

WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl

Korzystając z naszych serwisów www.popon.pl,www.ekspertpopon.pl, udostępniasz Swoje dane, w tym: adres IP Twojego urządzenia inne dane pozyskiwane na podstawie plików cookies. Korzystając z zastrzeżonej części serwisu (Ekspert POPON) udostępniasz również swoje dane: imię i nazwisko, adres korespondencyjny, adres zamieszkania, adres mailowy, a także numer telefonu.   Administratorem tych danych jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych (POPON), ul. Szpitalna 6/23-24, 00-031 Warszawa, tel. 22 620-32-02 w.120, biuro@popon.pl.  

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan