facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

Ustawa o spółdzielniach socjalnych - projekt zmian

Nowy rok a więc nowe działania i zmiany, o tych drugich w temacie spółdzielczości socjalnej ostatnio jest szczególnie głośno. Co nas czeka? Zobaczcie to razem z nami.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Badanie RPO: coraz więcej Polaków uważa, że niepełnosprawność jest przyczyną dyskryminacji

Co trzeci badany jest przekonany o problemie dyskryminacji z powodu niepełnosprawności. To o 11 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Tak wynika z badania przeprowadzonego przez Rzecznika Praw Obywatelskich dot. przekonania mieszkańców Polski co do częstotliwości występowania dyskryminacji w Polsce wobec wybranych grup społecznych.

Drukuj

Regionalne Zgromadzenia Członków POPON

Za nami 9 Regionalnych Zgromadzeń Członków POPON. Podsumowaliśmy działalność Organizacji w 2016 roku oraz omówiliśmy plan działań POPON na 2017 r.

Drukuj

Zmiany w Kodeksie cywilnym od 1 stycznia 2017 r. a termin zapłaty na potrzeby ulg we wpłatach na PFRON

Zgodnie z art. 22 ustawy z dnia 27.08.1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 2046), dalej ustawa o rehabilitacji, wpłaty na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) ulegają obniżeniu z tytułu zakupu produkcji lub usługi, z wyłączeniem handlu, odpowiednio wytworzonej lub świadczonej przez pracodawcę zatrudniającego co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, który osiąga wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych zaliczonych do:

Drukuj

TVP Katowice: Giełda Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych

13.03., godz. 10.00-13.00, Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach.

Drukuj

Zasiłek pielęgnacyjny w 2017 r.

153 zł. miesięcznie – tyle wynosi obecnie zasiłek pielęgnacyjny. Jest on przyznawany osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji. Ma na celu częściowe pokrycie wydatków wynikających z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osoby.

Drukuj

Jeden termin dla zapłaty wszystkich podatków?

Na najbliższym posiedzeniu Sejm zajmie się poselskim projektem nowelizacji ustawy Ordynacja podatkowa (wniesionym przez klub Kukiz’15), który ma na celu ujednolicenie wszystkich obowiązujących w Polsce terminów dla zapłaty podatków i składania deklaracji podatkowych.

Drukuj

MRPiPS: Jeden przelew do ZUS zamiast 4

Teraz przedsiębiorca musi dokonywać kilku przelewów do ZUS. Dzięki zmianom i wprowadzeniu indywidualnego rachunku składkowego będzie mógł dokonać jednej wpłaty. W Sejmie odbywa się dziś pierwsze czytanie projektu.

Drukuj

Pożyczka dla niepełnosprawnego wolna jest od odsetek. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Chcemy udzielić pracownikowi niepełnosprawnemu pożyczki ze środków zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON). Na jakie cele możemy udzielić takiej pożyczki Czy może być ona oprocentowana Czy pracodawca musi udokumentować jej przyznanie?

Drukuj

Polskie Radio Katowice: O reintegracji zawodowej i społecznej

Wiele osób wciąż alienuje się i wybiera życie w wykluczeniu społecznym. Podłoże takich decyzji może być różne. Zwykle jest to długotrwałe pozostawanie bez pracy, choroba, niepełnosprawność, starość...

Drukuj

Niepelnosprawni.slaskie.pl: 13 marca - Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Oddział Śląski PFRON informuje 13 marca odbędzie się Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Prawnik radzi: jak wrócić na rentę?

Jestem osobą niedosłyszącą. Miałem rentę socjalną, ale kilka lat temu mi ją odebrano. Mój stan zdrowia się pogorszył, a podjęte leczenie go nie poprawia. Czy mogę wystąpić ponownie o przyznanie renty socjalnej? Czy jest specjalna procedura takiego działania? Kamil G.

Drukuj

Zmiany dot. składek do ZUS dla małych firm

Parlamentarny Zespół na Rzecz Przedsiębiorczości i Patriotyzmu Ekonomicznego przygotowuje propozycję reformy, która zakłada zmniejszenie składek do ZUS dla przedsiębiorców osiągających niskie miesięczne przychody. Projekt ten skomentował ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego ds. polityki społecznej i prawa pracy Piotr Wójcik.

Drukuj

Świadczenie emerytalne pracownika pozbawi firmę pieniędzy z funduszu niepełnosprawnych

Pracodawca nie otrzyma dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego, gdy co prawda taka osoba nie osiągnęła wieku emerytalnego, ale otrzymuje świadczenie emerytalne z tytułu opieki nad niepełnosprawnym dzieckiem.

Drukuj

Trudna droga od nauki do pracy. Komentarz POPON

Nieprzystosowanie zawodowych szkół specjalnych do oczekiwań rynku pracy – to podstawowa wada kształcenia zawodowego osób z niepełnosprawnością. Odpowiedź MEN: wprowadzenie pięciu nowych zawodów dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan