facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Spółdzielnie socjalne po nowemu. Co zmieniły nowe przepisy?

Nowe przepisy zmieniły zasady funkcjonowania spółdzielni socjalnych. Co konkretnie się zmieniło?

Drukuj

PIP: Niepełnosprawni są zmuszani do dłuższej pracy

Inspektorzy alarmują: osoby z dysfunkcjami nie zawsze dobrowolnie występują do lekarzy o zgodę na wykonywanie obowiązków służbowych powyżej siedmiu godzin dziennie i 35 tygodniowo.

Drukuj

PFRON: Wpłaty obowiązkowe w pytaniach i odpowiedziach

Kto jest zobowiązany do wpłat na PFRON? O jakich formalnościach trzeba pamiętać? Na pytania odpowiada Edyta Domańska, dyrektor Departamentu ds. Wpłat.

Drukuj

Radio Rzeszów - Tu i Teraz: Adam Hadław, dyrektor ds problematyki pracodawców POPON o projekcie "Teka Absolwenta"

Gościem audycji jest pan Adam Hadław, dyrektor ds problematyki pracodawców Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i Fundacji Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych. Rozmawiamy o projekcie "Teka Absolwenta".

Drukuj

Rząd przeciwny podniesieniu limitu dorabiania do renty

Posłowie ruchu Kukiz’15 złożyli w Sejmie projekt ustawy podwyższający limit dorabiania do renty socjalnej z 70 do 130 proc. przeciętnego wynagrodzenia. Do tego pomysłu odniósł się rząd. Negatywnie.

Drukuj

Skutki wprowadzenia elektronicznych zwolnień lekarskich od 1 lipca

Od 1 lipca 2018 r. lekarze będą wystawiali zwolnienia wyłącznie elektronicznie. Wprowadzenie e-zwolnień ma zmniejszyć liczbę wystawianych zwolnień lekarskich - powiedziała prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska.

Drukuj

Pracownicze Plany Kapitałowe na cenzurowanym. Nie podobają się przedsiębiorcom

Przedstawiony półtora miesiąca temu plan wprowadzenia Pracowniczych Programów Kapitałowych zaczyna trzeszczeć. Projekt ustawy zbiera cięgi podczas konsultacji społecznych. Kontrowersje budzą szczegółowe zapisy.

Drukuj

Drugie imię autyzmu

Żyjący w swoim świecie genialny matematyk. Tak wielu z nas wyobraża sobie osobę z autyzmem. Ale oprócz geniuszy jest liczne grono tych, którzy na każdym niemal kroku potrzebują wsparcia. Poznaj trzy historie, opowiedziane przez rodziców.

Drukuj

PFRON: Aktualizacja sprawozdania dla województw

W związku z zalecaniami Najwyższej Izby Kontroli dotyczącymi rozliczania środków wydatkowanych przez samorządy wojewódzkie na dofinansowanie kosztów obsługi realizowanych zadań Fundusz dokonał modyfikacji druku sprawozdania rzeczowo-finansowego Sp-W. Rozbudowany został moduł „R” sprawozdania Sp-W, dotyczący rozliczenia środków PFRON.

Drukuj

Niepełnosprawność musi zostać odpowiednio potwierdzona.

W polskim systemie prawnym funkcjonuje kilka systemów orzekania o niepełnosprawności, co wiąże się z tym, że w obiegu funkcjonują orzeczenia różnych instytucji. Dodatkowo występują również orzeczenia o grupach inwalidzkich, na podstawie których wydawano decyzje w sprawach rentowych (obowiązują one nadal, mimo że przepisy, na podstawie których je wydano, utraciły moc prawną). Trzeba jednak zachować czujność, bo nie każde z powyższych orzeczeń osobę je posiadającą kwalifikuje prawnie do grona osób niepełnosprawnych.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan