facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

MPiPS: Raport Banku Światowego poświęcony pracy

W warszawskim biurze Banku Światowego miała miejsce prezentacja opracowania „Word Development Report 2013”. W wydarzeniu uczestniczył Minister Władysław Kosiniak-Kamysz.

Drukuj

Telepraca nie dla niepełnosprawnego

PFRON. Zbyt rygorystyczne przepisy BHP pozbawiają szansy 
na pracę w domu.

Drukuj

Eksperci: zatrudnienie osoby niepełnosprawnej to korzyści dla firmy

Stabilni, lojalni i zmotywowani pracownicy, dobry wizerunek firmy i możliwość uzyskania wsparcia ze środków publicznych - na te korzyści dla przedsiębiorcy, który zatrudnia niepełnosprawnych, wskazywali eksperci na konferencji "Włączenie wyłączonych".

Drukuj

PFRON sprawdzi papiery i konto. W Rzeczpospolitej pisze Mateusz Brząkowski, doradca prawny POPON

Uzyskanie celowego dofinansowania znacząco wspomaga pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, ale też utrudnia im życie. Muszą zachować wymagane terminy i formalności, żeby móc wykazać swoje prawo do dopłaty.

Drukuj

Oskładkowanie wypłat z ZFRON po utracie statusu ZPCHR

Na pracodawcy, który prowadzi zakład pracy chronionej (ZPChr), ciąży obowiązek tworzenia zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON).

Drukuj

Pracodawcy RP: Świadczenia na rehabilitację nie powinny być oskładkowane

Pracodawcy RP w pełni popierają zapowiedzi Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej dotyczące zmian w oskładkowaniu świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Chronić zatrudnianie osób niepełnosprawnych.

W piątek 30 listopada w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca kampanię informacyjną „Przełam lody obojętności”.  W konferencji oraz debacie wzięli udział przedstawiciele różnych środowisk zaangażowanych w rehabilitację społeczną i zawodową:

Drukuj

KPRM: Rewolucyjne zmiany w postępowaniu cywilnym

Przyspieszenie postępowań sądowych, a przede wszystkim postępowania rozpoznawczego i egzekucyjnego, dalsza informatyzacja postępowania cywilnego oraz uproszczenie niektórych czynności procesowych to jedne z najważniejszych postulatów przedstawionych w przyjętych przez rząd założeniach do projektu nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego.

Drukuj

Minister Kosiniak-Kamysz wziął udział w panelu "Perspektywy rynku pracy…”

Minister Władysław Kosiniak-Kamysz wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. "Perspektywy rynku pracy w spowalniającej gospodarce". Wydarzenie zostało zorganizowane przez Szkołę Główną Handlową i Towarzystwo Ekonomistów Polskich 26 listopada 2012 r.

Drukuj

To godzenie w niepełnosprawnych!

Pracodawcy, którzy stracili status Zakładu Pracy Chronionej, ale mają środki na funduszu rehabilitacji i mogą udzielać pomocy niepełnosprawnym muszą odprowadzać składki na ubezpieczenie społeczne od udzielonej pomocy. Obciążenie krzywdzi niepełnosprawnych.

Drukuj

Uprawnienia przysługujące pracownikom niepełnosprawnym. W Gazecie Podatkowej pisze Mateusz Brząkowski

Pracodawca decydując się na zatrudnienie osoby niepełnosprawnej musi pamiętać, że pracownikom tym przysługują dodatkowe uprawnienia pracownicze. Katalog tych praw uregulowany został w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (dalej – ustawa o rehabilitacji). Uprawnienia te w istotny sposób różnią się od tych przewidzianych dla pracowników, którzy nie legitymują się orzeczeniem o niepełnosprawności.

Drukuj

Pracodawcy chcą zrównania dopłat do pensji

PKPP Lewiatan zwrócił się do senatorów o wprowadzenie zmian w tzw. ustawie okołobudżetowej,którą będą się zajmować na rozpoczynającym się dziś posiedzeniu. Organizacja uważa, że powinien z niej zostać usunięty przepis, który o rok wydłuża okres, w którym firmy działające na otwartym rynku pracy będą otrzymywać niższe niż zakłady pracy chronionej dofinansowania do pensji niepełnosprawnych pracowników.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan