facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zaproszenie na konferencje prasową - Lodołamacze w akcji, wypłynęły na wody aby przełamać lody obojętności.- 13 czerwca 2018 r. godzina 12:00 Łódź - EC1
  • Lodołamacze 2018
  • WAŻNE: informacja o sposobie przetwarzania danych osobowych w serwisie www.popon.pl/www.ekspertpopon.pl
Drukuj

Jak prawidłowo ustalić sumę wynagrodzeń na potrzeby art. 22 ustawy o rehabilitacji (…) - odpowiedź BON na pytanie POPON

W związku z licznymi pytaniami pracodawców Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się z pytaniem do Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych dotyczącym prawidłowej interpretacji poszczególnych zapisów art. 22 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t. j. Dz. U. 2011 r. Nr 127 poz. 721.).

Drukuj

W jakim terminie pracodawca składa wniosek o wydanie zaświadczenia o pomocy de minimis? – odpowiedź UOKiK

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymała odpowiedź z UOKiK na pytanie dotyczące terminu, w jakim zakład pracy chronionej (ZPChr) jest zobowiązany do powiadomienia organu udzielającego pomocy o wydatkowaniu środków z konta zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON) w ramach pomocy de minimis.

Drukuj

UE przeciwko pracy niepełnosprawnych? POPON w audycji Radia Merkury Poznań

Komisja Europejska chce wprowadzić zmiany w przepisach, które mogą zaszkodzić pracującym niepełnosprawnym. Zmniejszenie pomocy publicznej dla zakładów zatrudniających osoby niepełnosprawne może spowodować upadek 100 tys. i "zafundować" Polsce kilkaset tysięcy nowych bezrobotnych.

Drukuj

240 tys. niepełnosprawnych w Polsce może stracić pracę. Upadną zakłady. Nowy pomysł KE – Jan Zając, prezes POPON w rozmowie z Tok fm.

- 240 tys. osób straci pracę, upadną zakłady. To będzie załamanie na rynku pracy niepełnosprawnych - alarmuje Koalicja na rzecz Osób z Niepełnosprawnością. Przeciwko nowemu prawu, które proponuje KE, protestują organizacje pozarządowe i europosłowie różnych państw. Komisja wstępnie wycofała się ze swoich planów.

Drukuj

Zespoły szybciej orzekną o niepełnosprawności

Związek Powiatów Polskich (ZPP) proponuje wprowadzenie zmian, które usprawnią i przyspieszą uzyskiwanie dokumentów potwierdzających dysfunkcje zdrowotne.

Drukuj

Przedłużamy zbieranie zgłoszeń do Konkursu Lodołamacze 2013!

Na formularze zgłoszeniowe do Konkursu Lodołamacze 2013 czekamy jeszcze do 09 sierpnia.

Drukuj

Tramwaje Warszawskie wspierają Konkurs Lodołamacze 2013

Tramwaje Warszawskie włączyły się w akcję propagującą Kampanię na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych Lodołamacze 2013.

Drukuj

O wrażliwych społecznie pisze Dziennik Polski

Lodołamacze to ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Na czym polegają zmiany w prawie jakie proponuje Komisja Europejska dotyczące dofinansowań miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych. Wywiad Super Expressu z radcą prawnym POPON Mateuszem Brząkowskim

Super Express: - Na czym polegają zmiany w prawie, jakie proponuje Komisja Europejska, a które dotyczą dofinansowań miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych?

Drukuj

Jak prawidłowo wydawać „zbiorcze” świadectwo pracy – pytanie POPON do GIP

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych zwróciła się o udzielenie odpowiedzi w sprawie interpretacji zapisu zawartego w art. 97 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy (t. j. Dz. U. 1998 r. Nr 21 poz. 94), który dotyczy wydania przez pracodawcę pracownikowi świadectwa pracy.

Drukuj

Uwaga! Konkurs Lodołamacze 2013 - zgłoszenia można wysłać do 31 lipca, pisze Polska The Times w swoich regionalnych wydaniach

Ale kim są lodołamacze? To ludzie, firmy, instytucje, które angażują się w rozwiązywanie problemów osób niepełnosprawnych. Tworząc coraz lepsze warunki pracy i prowadząc dojrzałą politykę personalną stają się symbolem etyki w biznesie i otwarcia na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Drukuj

KE ogranicza pomoc publiczną. Niepełnosprawni bez pracy? W TVN 24 komentuje Jan Zając, prezes Zarządu POPON

Blisko ćwierć miliona osób niepełnosprawnych w całym kraju może zostać bez pracy, jeśli w życie wejdą nowe unijne regulacje dotyczące pomocy publicznej. - Tylko na Mazowszu problem może dotknąć 24 tysięcy osób - alarmują radni sejmiku województwa.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan