facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze 2017
  • lodołamacze 2017
Drukuj

Odciążenie sądów to dobra informacja także dla przedsiębiorców

Pracodawcy RP z satysfakcją przyjmują informację dotyczącą przygotowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości założeń zmian w kosztach sądowych w sprawach cywilnych.

Drukuj

ZUS: Minister Pracy Władysław Kosiniak-Kamysz dokonał w Łodzi symbolicznego uruchomienia Platformy Usług Elektronicznych ZUS

Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz dokonał w piątek, 15 czerwca, w Łodzi - w obecności Prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka - symbolicznego pierwszego zalogowania do Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. PUE to zestaw nowoczesnych e-usług dla wszystkich klientów ZUS. Dzięki niemu wiele spraw klienci będą mogli zrealizować przez Internet, bez potrzeby wychodzenia z domu.

Drukuj

Pracodawcy otrzymają wyższe dofinansowania do wynagrodzeń niepełnosprawnych dopiero od września

Nie od drugiego, ale od ostatniego kwartału tego roku zostanie odmrożona podstawa dopłat do pensji wypłacanych firmom przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

Drukuj

PIP: Główny Inspektor Pracy przedstawił sprawozdanie za 2011 rok

Zlikwidowanie bezpośrednich zagrożeń dla życia i zdrowia prawie 64 tys. pracowników, wyeliminowanie nieprawidłowości z zakresu legalności zatrudnienia w odniesieniu do ponad 130 tys. pracujących oraz wyegzekwowanie 78 mln zł zaległych należności dla 76 tys. zatrudnionych – to tylko niektóre efekty ubiegłorocznej działalności kontrolno-nadzorczej inspektorów pracy. 12 czerwca br. zapoznała się z nimi na posiedzeniu plenarnym Rada Ochrony Pracy.

Drukuj

PFRON: Utrudnienia w połączeniu z infolinią Funduszu

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w dniu dzisiejszym 14 czerwca w związku z problemami technicznymi mogą wystąpić utrudnienia w połączeniu z infolinią Funduszu, dostępną pod numerem 801 233 554.

Drukuj

Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw

Projekt dotyczy m. in. poszerzenia kompetencji kontrolnych Prezesa Zarządu PFRON, podwyższenia wymagań wiążących się z dofinansowaniem wynagrodzeń pracowników niepełnosprawnych, wprowadzenia odpowiedzialności za wykroczenie z tytułu naruszenia przepisów nowelizowanej ustawy, zmiany wysokości podstawy wyliczania dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego

Drukuj

Kodeks pracy: Będą zmiany w urlopach, wynagrodzeniach i świadectwach pracy

Resort pracy chce wprowadzić znaczną część przepisów obecnych rozporządzeń do kodeksu pracy. Usunięte zostaną luki prawne w tych przepisach oraz wątpliwości interpretacyjne.

Drukuj

Jeśli firma nie sprosta, wojewoda pozbawi ją szczególnej pozycji, pisze Mateusz Brząkowski, doradca prawny POPON w Rzeczpospolitej

Każdy pracodawca, który zrealizuje warunki określone w ustawie z 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (tekst jedn. DzU z 2011 r. nr 127, poz. 721 ze zm. dalęj ustawa o rehabilitacji), może uzyskać status zakładu pracy chronionej (zpchr). Jego nabycie oznacza wiele przywilejów.

Drukuj

MPIPS: Komunikat w sprawie przedłużenia do 30 czerwca 2012 r. terminu do złożenia wniosku o przyznanie pomocy na podstawie rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne w okresie od kwietnia do czerwca 2012 r.

Rozporządzenie Rady Ministrów z 29 maja 2012 r., zmieniające rozporządzenie w sprawie szczegółowych warunków realizacji rządowego programu wspierania niektórych osób pobierających świadczenie pielęgnacyjne, zostało 8 czerwca 2012 r. podpisane i opublikowane w Dzienniku Ustaw (poz. 641).

Drukuj

Platforma Obywatelska odpowiada POPON

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych  otrzymała odpowiedź od Przewodniczącego Klubu Parlamentarnego Platformy Obywatelskiej na pytania dotyczące  realizacji działań na rzecz osób niepełnosprawnych oraz bieżących problemów pracodawców osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w Głosie Wielkopolskim o ulgach, prawach i uprawnieniach pracownika niepełnosprawnego

Czy niepełnosprawny musi pracować w nocy, ile wynosi czas pracy osoby niepełnosprawnej, jakie przysługują jej przerwy i ulgi

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan