facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Pracodawcy RP: Mniej obowiązków dla pracodawców to gwarancja rozwoju przedsiębiorczości

Na środowym posiedzeniu Sejmu posłowie zajmą się projektem znoszącym obowiązki informacyjne pracodawców względem Państwowej Inspekcji Pracy oraz inspekcji sanitarnej.

Drukuj

MPIPS: Trójstronna Komisja zapoznała się z planami prac rządu

Nowe założenia polityki i dalsze kierunki prac rządu, przedstawione przez Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska w wystąpieniu sejmowym z 12 października 2012 r., stanowiły tematykę posiedzenia Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych.

Drukuj

Wielkie zmiany w VAT dopiero w 2014 r.

Przepisy dotyczące powstawania obowiązku podatkowego VAT i związane z nimi zmiany w fakturowaniu wejdą w życie od 1 stycznia 2014 r.

Drukuj

MF: Polskie finanse bezpieczne mimo kryzysu

– Bez wiarygodności nie ma bezpieczeństwa, ale co najważniejsze bez bezpieczeństwa nie ma rozwoju gospodarczego – powiedział 23 października 2012 r. w Sejmie podczas debaty nad projektem budżetu na rok 2013 minister finansów Jacek Rostowski, podkreślając wiarygodność polskich finansów publicznych i stabilne przechodzenie kryzysu ekonomicznego przez nasz kraj.

Drukuj

MF: Kolejne ułatwienia w przesyłaniu deklaracji przez Internet

Następne elektroniczne deklaracje będzie można składać przez Internet bez konieczności posiadania tzw. kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Do chwili obecnej z tej możliwości mogli korzystać tylko podatnicy składający deklaracje PIT. Od 1 października 2012 r. Ministerstwo Finansów rozszerzyło tę możliwość o kolejne cztery deklaracje z zakresu podatku VAT i od czynności cywilnoprawnych.

Drukuj

PIP: Jakie prawa ma pracownik a jakie pracodawca?

Jak bronić się przed mobbingiem? Jakie są obowiązki agencji zatrudnienia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań pomogą w codziennym życiu zawodowym.

Drukuj

ZUS: Kto pyta nie błądzi

Miliony zadanych pytań, miliony udzielonych odpowiedzi - tak upłynęły cztery i pół miesiąca pracy Wirtualnego Doradcy ZUS.

Drukuj

KPRM: Polska przyjazna dla inwestycji

15,1 mld USD - tyle bezpośrednich inwestycji zagranicznych napłynęło do Polski w 2011 r. W rankingu „Doing Business 2013” Polska zrobiła największy postęp, awansując z 62 na 55 miejsce. Przeczytaj co Polska robi dla inwestorów.

Drukuj

MPiPS: Międzynarodowe spotkanie, poświęcone aktywnemu starzeniu oraz wyzwaniom, związanym ze zmianą demograficzną

Pierwsze spotkanie w formule Peer Review, poświęcone tematyce starzenia, odbywa się w dniach 29-30 października 2012 r. w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

POPON: Odpowiedź z ZUS w sprawie wliczania do podstawy wymiaru składek ZUS pomocy z ZFRON przez pracodawców, którzy utracili status ZPChr

Odpowiedź z ZUS w sprawie wliczania do podstawy wymiaru składek pomocy z ZFRON przez pracodawców, którzy utracili status ZPChr.

Drukuj

Pracodawcy RP: Państwowe instytucje pośrednictwa pracy nie spełniają swej roli

Jak wynika z raportu NBP Badanie Ankietowe Rynku Pracy 2012, zarówno przedsiębiorcy jak i osoby poszukujące pracy niezbyt chętnie korzystają z usług pośrednictwa pracy. Dlaczego tak się dzieje?

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan