twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Zasady wydatkowania pomocy publicznej z ZFRON przez pracodawców, którzy utracili status ZPChr. Artykuł POPON w Prawie Pomocy Publicznej. Pisze Mateusz Brząkowski, radca prawny

Zmiany w przepisach prawnych na przełomie 2013/2014 r. mogą spowodować kolejną falę rezygnacji pracodawców ze statusu zakładu pracy chronionej (ZPChr). Dlatego też przedsiębiorcy powinni wiedzieć na jakich zasadach mogą wydatkować pomoc publiczną po utracie statusu, którą zgromadzili na zakładowym funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (ZFRON).

Drukuj

Na pierwsze PIT-y czas do 31 stycznia

Podatnicy płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej lub z tytułu umów najmu, podnajmu, dzierżawy lub innych umów o podobnym charakterze (PIT-28) powinni rozliczyć się z urzędem skarbowym do końca stycznia. Mogą to zrobić także w wersji elektronicznej.

Drukuj

Niewystarczająca dotacja utrudnia orzekanie o niepełnosprawności

Zespołom orzeczniczym brakuje środków na zatrudnianie specjalistów. Ich działalność muszą dofinansowywać starostowie.

Drukuj

ZUS prognozuje katastrofę, więc rząd chwyta się brzytwy

Półpracownicy i półśrodki - mówią eksperci o nowej ustawie o ubezpieczeniach społecznych z obowiązkowymi składkami emerytalnymi. Sam ZUS wyliczył, że wpływy ze składek wyniosą w ciągu roku maksymalnie 1 proc. rocznego deficytu ubezpieczalni, a zatrudniani na umowach-zlecenie i tak nie uskładają nawet na emeryturę minimalną.

Drukuj

Najnowsze dane o wynagrodzeniach i bezrobociu dają niejednoznaczny obraz aktualnej sytuacji

W opinii eksperta Pracodawców RP Łukasza Kozłowskiego wzrost przeciętnego zatrudnienia w grudniu 2013 r. o 0,3 proc. w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku nie potwierdza pozytywnego obrazu sytuacji, jaki wynikał z wcześniejszych danych.

Drukuj

Pracodawcy RP i PAIiIZ o instrumentach wsparcia dla polskich firm

Zapraszamy na konferencję, którą Pracodawcy RP organizują wspólnie z Polską Agencją Informacji i Inwestycji Zagranicznych. Będzie ona poświęcona instrumentom wsparcia finansowego dla polskich przedsiębiorców i odbędzie się 3 lutego br. o godz. 11 w siedzibie agencji, przy ul. Bagatela 12 w Warszawie.

Drukuj

Kierunek sukces - Członkowie POPON po szkoleniu w ramach projektu Dialog Społeczny

Na czym polega odpowiedni wizerunek oraz jak nauczyć się poprawnej autoprezentacja Członkowie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych dowiedzieli się na szkoleniu zorganizowanym w ramach projektu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej.

Drukuj

Ostatni dzień na wysłanie druków – POPON przypomina

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych przypomina, że do dnia 20 stycznia 2014 r. (poniedziałek) pracodawcy muszą przesłać do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozliczenia roczne na drukach DEK-R i INF-2.

Drukuj

Jak wyliczyć wskaźnik zatrudnienia inwalidów. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej. Pisze radca prawny Mateusz Brząkowski

DOKUMENTY Gdy niepełnosprawny nie ma kolejnego orzeczenia o upośledzeniu, szef uwzględnia go licząc współczynnik stanu załogi bez ustalonego stopnia choroby.

Drukuj

Cztery dni na wysłanie do PFRON rocznych informacji i deklaracji.Artykuł POPON w Rzeczpospolitej. Pisze radca prawny Mateusz Brząkowski

Pracodawcy, którzy osiągnęli 6-proc. wskaźnik zatrudnienia niepełnosprawnych, do 20 stycznia muszą wysłać druki INF-2 i DEK-R.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan