facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zwyczajne Sprawozdawczo-Wyborcze Zgromadzenia Członków POPON
Drukuj

Renty i emerytury wzrosną w marcu o niemal 3 proc. Sprawdź, o ile dokładnie

Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur wyniesie w tym roku 102,98 proc. W efekcie najniższa emerytura wzrośnie o 29,80 zł, a przeciętna emerytura z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych – o ok. 67,28 zł. Tak wysokiej waloryzacji nie było od pięciu lat – poinformowało na swojej stronie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Praca czeka. Chętni też. W czym więc problem?

Mamy rynek pracownika! – ogłaszają ekonomiści i specjaliści rynku pracy. Czy jednak jest to także rynek pracownika z niepełnosprawnością? Również tego z niepełnosprawnością psychiczną lub intelektualną? Nad tym, jak wykorzystać dobrą passę na rynku pracy zastanawiali się podczas posiedzenia sejmowej podkomisji stałej ds. osób niepełnosprawnych przedstawiciele rządu, PFRON, organizacji społecznych i zakładów pracy chronionej.

Drukuj

Nie ma ulgi rehabilitacyjnej na suplementy diety

Niepełnosprawny odliczy wydatki jedynie na leki powyżej 100 zł miesięcznie, ale już nie na suplementy wspomagające leczenie.

Drukuj

Pomoc finansowa dla firm wymaga większej kontroli? "Kuriozalne, że niepełnosprawny zostaje ochroniarzem"

W 2016 r. firmom udzielono pomocy na prawie 30 mld zł, najwięcej otrzymały elektrownie i elektrociepłownie, branża węglowa, a także detektywistyczna i ochroniarska - wynika z raportu Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawionego posłom komisji gospodarki i rozwoju.

Drukuj

Nowy Kodeks pracy, czyli koniec elastyczności. "Będzie trudniej zwolnić pracownika, niż się rozwieść"

Projekt nowego Kodeksu pracy nijak nie przystaje do dzisiejszych czasów. Pracują nad nim ludzie o sposobie myślenia wczesnego Gomułki - ostrzegają pracodawcy.

Drukuj

POPON na posiedzeniu podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych

W dniu 6 lutego (wtorek) 2018 roku odbyło się posiedzenie sejmowej podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych. Głównym tematem obrad podkomisji było omówienie sytuacji na rynku pracy osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem zatrudnienia u pracodawców publicznych i na chronionym rynku pracy.

Drukuj

W Sejmie o II etapie „Za życiem”

Zwiększenie wsparcia dla osób niepełnosprawnych opuszczających warsztaty terapii zajęciowej, udogodnienia dla niepełnosprawnych pracowników i ich pracodawców czy wydłużenie prawa do zasiłku opiekuńczego – to tylko niektóre z rozwiązań, jakie zakłada projekt nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw. W Sejmie odbyło się dziś pierwsze czytanie projektu.

Drukuj

MRPiPS: Osoby niepełnosprawne w większości nadal poza rynkiem pracy

Osoby niepełnosprawne w większości wciąż pozostają poza rynkiem pracy; niezadowalający jest poziom zatrudnienia osób niepełnosprawnych w instytucjach publicznych i w służbie cywilnej - wynika z informacji przedstawionych przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Będzie kontynuacja prac nad projektem ustawy ws. zrównania świadczeń dla opiekunów

Sejmowa podkomisja stała ds. osób niepełnosprawnych zajmie się projektem Nowoczesnej, dotyczącym zmiany w ustawie o świadczeniach rodzinnych. Zakłada on przyznanie wszystkim opiekunom osób z niepełnosprawnością, zarówno dzieci, jak i dorosłych, jednego świadczenia pielęgnacyjnego, zamiast rozróżnienia świadczenia na pielęgnacyjne, zasiłek dla opiekunów i specjalny zasiłek opiekuńczy.

Drukuj

XXXIX Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy - 12-13 kwietnia 2018 r. Warszawa

Kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, która odbędzie się w Warszawie będzie poświęcona najnowszemu orzecznictwu, kontrowersyjnym aspektom oraz planowanym zmianom w prawie pracy w 2018 r. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Drukuj

Ulga na nowo

Po wejściu w życie projektowanych przepisów zmienią się, przede wszystkim, zasady wystawiania ulg we wpłatach na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Idea zmiany, która polega na wystawianiu przez sprzedającego dokumentu na żądanie nabywcy, a nie jak dotychczas zawsze, należy przyjąć jako pozytywną odpowiedz na zgłaszane przez pracodawców postulaty.

Drukuj

MRPiPS: Polska w czołówce krajów o najniższym bezrobociu

4,4% - tyle w grudniu ub.r. wyniosła wg Eurostatu stopa bezrobocia w Polsce. To o 0,1 pkt. proc. mniej niż miesiąc wcześniej. W Unii Europejskiej stopa bezrobocia w listopadzie wynosiła 7,3%. W strefie euro osiągnęła wartość 8,7%.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan