facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Kiedy pracodawca musi zatrudnić wcześniej zwolnionego pracownika

W przypadku bezprawnego rozwiązania umowy o pracę czy zwolnień grupowych pracodawca może zostać zmuszony do ponownego zatrudnienia pracownika.

Drukuj

Kiedy w końcu będą nowe legitymacje? Ministerstwo podaje termin

Kiedy będą nowe legitymacje? – to pytanie zadają nasi Czytelnicy w e-mailach, komentarzach pod artykułami na portalu i profilu Integracji na Facebooku. Przekazaliśmy to pytanie do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej i otrzymaliśmy odpowiedź.

Drukuj

Wpłaty obowiązkowe na PFRON. Zasady korzystania z ulg we wpłatach na PFRON. Prawidłowe sporządzanie informacji o wysokości kwoty obniżenia wpłaty na PFRON. Najnowsze zmiany w zakresie udzielania ulg we wpłatach na PFRON.

Zapraszamy na szkolenie Wpłaty obowiązkowe na PFRON. Zasady korzystania z ulg we wpłatach na PFRON. Prawidłowe sporządzanie informacji o wysokości kwoty obniżenia wpłaty na PFRON. Najnowsze zmiany w zakresie udzielania ulg we wpłatach na PFRON.

Drukuj

MPRiPS: Jak założyć spółdzielnię socjalną?

Ustawa z dnia 27 kwietnia 2006 r. o spółdzielniach socjalnych reguluje zasady tworzenia oraz prowadzenia działalności przez spółdzielnie socjalne. Jest to forma podmiotowości prawnej łączącej cechy przedsiębiorstwa oraz organizacji pozarządowej.

Drukuj

Koniec „śmieciówek”, 26 dni urlopu dla wszystkich. Szykują się zmiany w kodeksie pracy

Do marca 2018 roku Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy ma czas na przygotowanie nowego kodeksu. Najważniejsze zmiany dotyczą wprowadzenia takiego samego urlopu dla wszystkich zatrudnionych i zastąpienie tzw. „śmieciówek” nowym typem umowy. O rozważanych propozycjach informuje „Fakt”.

Drukuj

Pracujący senior na wagę gospodarki. Dobra sytuacja na rynku pracy zachęca do zawodowej aktywności

Do ZUS zgłosiło się mniej uprawnionych do emerytury w ramach obniżonego wieku. Dzięki temu państwo do końca roku może oszczędzić nawet 500 mln zł. Obniżka wieku emerytalnego pogłębi narastający deficyt rąk do pracy. Na szczęście koniunktura sprzyja dzisiaj dłuższej aktywności zawodowej, a można się spodziewać jeszcze większego wzrostu płac

Drukuj

Firmy pytają o faktury VAT. Fiskus unika odpowiedzi

Firmy chcą wiedzieć, czy mogą odliczać podatek z faktur wystawionych przez podmioty niezarejestrowane jako podatnicy VA T. Ale dyrektor KIS odmawia interpretacji.

Drukuj

W jaki sposób pracownik może legalnie pracować z domu

Pracownik może okazjonalnie pracować z domu, ale regularna praca poza firmą przy komputerze jest telepracą i musi zostać uregulowana w umowie.

Drukuj

PFRON: Badanie Zakładów Aktywności Zawodowej

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że zostało zakończone badanie Zakładów Aktywności Zawodowej.

Drukuj

Podwyższone dofinansowanie z PFRON do wynagrodzeń. Artykuł POPON w Gazecie Podatkowej

Dla pracodawców i przedsiębiorców możliwość ubiegania się o wsparcie w postaci subsydiów płacowych jest bardzo ważnym instrumentem zachęcającym do zatrudniania osób niepełnosprawnych. Wysokość wsparcia w postaci dofinansowania do wynagrodzeń, o które może się ubiegać pracodawca zatrudniający osoby niepełnosprawne, uzależniona jest od wymiaru czasu pracy, stopnia i rodzaju niepełnosprawności (występowania tzw. schorzeń szczególnych), wysokości kosztów płacy zatrudnionej osoby niepełnosprawnej oraz statusu pracodawcy.

Drukuj

Konferencja naukowa z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

27 października 2017 r. w Centrum Transferu Wiedzy na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim z inicjatywy Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych odbyła się konferencja naukowa z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawny.

Drukuj

PIT: dochód 112 tys. zł rocznie odbiera ulgę także na niepełnosprawne dziecko

Rodzice, których zarobki przekroczyły 112 tys. zł rocznie, nie skorzystają z odpisu na niepełnosprawnego jedynaka.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan