facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem: jak wygląda bezrobocie w Polsce?

11 kwietnia obchodzimy Ogólnopolski Dzień Walki z Bezrobociem. W którym polskim mieście, powiecie i województwie stopa bezrobocia jest najwyższa, a w którym najniższa?

Drukuj

Kara za aktywność?

Zazwyczaj niepełnosprawność generuje dodatkowe koszty, tak finansowe, jak i niemierzalne, np. emocjonalne. W trudnej sytuacji są zwłaszcza dorośli, gdy potrzebują drogiego sprzętu lub zabiegu. Wiele fundacji wspiera wyłącznie dzieci. Spoty z ich udziałem chwytają za serce i otwierają kieszenie podatników, którzy wpłacą darowiznę lub przekażą 1 proc. Od dorosłych oczekuje się, by radzili sobie sami, a do tego karze się ich za aktywność.

Drukuj

Prawnik radzi: zmiana orzeczenia a decyzja pracodawcy

Kończę pracę w agencji ochrony. Miałem umiarkowany stopień niepełnosprawności. Po ostatniej komisji lekarskiej zmieniono mi na lekki. Zakład pracy rezygnuje z dalszej umowy ze mną, ponieważ będzie miał za małe dofinansowanie za moje zatrudnienie. Czy pracodawca może tak postąpić? Andrzej O.

Drukuj

POPON na Dniach Kariery w Poznaniu

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w dniu 20 marca uczestniczyła w Dniach Kariery które odbyły się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w Hali nr 3 przy ul. Głogowskiej 14.

Drukuj

Zasiłek wchodzi w dochód!

Miało być łatwiej w związku z trzema istotnymi zmianami w rozliczeniu ulgi rehabilitacyjnej, które obowiązują od 2018 r. przy rozliczeniu PIT za rok 2017. Jednak od początku roku pojawia się coraz więcej niejasności dotyczących rozliczania ulgi i wliczania do dochodu zasiłku pielęgnacyjnego. Wyjaśniamy to zatem i przestrzegamy.

Drukuj

Bezrobocie rekordowo niskie

„6,6% - tyle wyniosło bezrobocie w marcu br. To spadek o 0,2 pkt. proc. w porównaniu z lutym. W ubiegłym roku stopa bezrobocia była o 1,4 pkt. proc. wyższa i wynosiła 8%.” – podało Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

MRPiPS: Bezrobocie coraz niższe. Spadło we wszystkich województwach

Bezrobocie w marcu 2018 roku wyniosło 6,6 proc. - wynika z danych Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z kolei liczba bezrobotnych w marcu 2018 roku wyniosła 1,09 mln osób.

Drukuj

POPON na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny

Posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny odbędzie się 11 kwietnia 2018 r. (środa), w sali im. Wojciecha Trąmpczyńskiego (sala nr 106, bud. C-D) w gmachu Sejmu RP w Warszawie, przy ul. Wiejskiej 4/6/8.

Drukuj

POPON na Absolwent Talent Days- największe targi pracy w Polsce

Absolwent Talent Days to największe targi pracy w Polsce- przeznaczone są dla studentów i młodych absolwentów.

Drukuj

POPON uczestnikiem Podkarpackiej Giełdy Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnościami odbyła się w dniu 22.03.2018r. w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego, Rzeszów ul. Grunwaldzka 15.

Drukuj

Niepożądane skutki zmian w procedurze odwoławczej. Komentarz Jana Zająca prezesa POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Pracodawcy obawiają się, że wprowadzenie nowych zasad odwoływania się od decyzji prezesa Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) spowoduje, że będą one egzekwowane, zanim w ich sprawie zakończy się spór przed sądem.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan