facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Głusi przejdą na emeryturę tak, jak inni pracownicy. Komisja nie uwzględniła wniosku

Sejmowa komisja ds. petycji nie uwzględniła petycji dotyczącej obniżenia wieku emerytalnego dla osób głuchych - do 55 lat dla kobiet i 60 dla mężczyzn.

Drukuj

Najważniejsze zmiany prawie pracy w 2018 roku

Od początku 2018 r. obowiązują nowe przepisy dotyczące minimalnego wynagrodzenia za pracę i minimalnej stawki godzinowej. W marcu 2018 r. nastąpi waloryzacja emerytur i rent. Zapoznaj się ze wszystkimi zmianami, które wejdą w życie w ciągu całego 2018 r.

Drukuj

Rewolucyjne zmiany w Kodeksie pracy jeszcze w tym roku

Jeden wymiar urlopu do 26 dni dla wszystkich niezależnie od stażu pracy, likwidacja tzw. umów śmieciowych, czy zakaz zakładania działalności gospodarczej w miejsce umowy o pracę - to tylko niektóre z ważnych zmian zaproponowanych w nowym Kodeksie pracy. Prognozuje się, że zmiany mogą wejść w życie jeszcze w 2018 roku.

Drukuj

Onet.pl: Agata Kornhauser-Duda wśród uhonorowanych Medalem św. Brata Alberta

Małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda znalazła się w gronie uhonorowanych Medalem św. Brata Alberta. Kolejnymi laureatami są: Zofia Noceti-Klepacka, Jakub Błaszczykowski i krakowska rodzina Wadowskich – poinformowali w Krakowie przedstawiciele kapituły medalu.

Drukuj

Centrum Informacyjne Rządu: Rząd przyjął nowelizację Ustawy o rehabilitacji

Podczas dzisiejszego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła: - projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw;

Drukuj

MRPiPS: II etap programu „Za życiem” coraz bliżej

Coraz bliżej realizacji II etapu programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”. A wszystko za sprawą przyjętego przez Radę Ministrów projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw, przedstawionego przez minister Elżbietę Rafalską.

Drukuj

Zmiany w WTZ, telepraca dla rodziców – rząd przyjął nowelizację Ustawy o rehabilitacji

Finansowane przez PFRON zajęcia klubowe w WTZ-ach, wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia dla rodziców i opiekunów, więcej dni zasiłku opiekuńczego. 9 stycznia 2018 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra rodziny, pracy i polityki społecznej. Projektowana nowelizacja zapewni realizację II etapu Programu kompleksowego wsparcia dla rodzin „Za życiem”, który został przyjęty przez rząd w grudniu 2016 r.

Drukuj

Rekonstrukcja rządu. Tak wygląda kadrowa rewolucja Mateusza Morawieckiego

Mateusz Morawiecki dokonał długo oczekiwanej i dyskutowanej rekonstrukcji rządu. Zgodnie z przypuszczeniami największe zmiany nastąpiły w resortach finansów i rozwoju, którym dotychczas zarządzał obecny premier.

Drukuj

Dlaczego pracodawcy chcą zmian w przepisach o rehabilitacji niepełnosprawnych pracowników. Komentarz Jana Zająca prezesa POPON w regiopraca.pl

O zmianach w przepisach dotyczących osób niepełnosprawnych mówi się od dawna. Ministerstwo rodziny przyszykowało projekt „Za życiem”. Jego celem jest m.in. pomoc niepełnosprawnym pracownikom.

Drukuj

Sejmowa komisja za umożliwieniem głosowania korespondencyjnego osobom z niepełnosprawnością

Sejmowa komisja poparła w poniedziałek, 8 stycznia, poprawkę Senatu do noweli Kodeksu wyborczego autorstwa PiS, która przewiduje umożliwienie głosowania korespondencyjnego osobom z niepełnosprawnością.

Drukuj

Rozpoczęły się prace nad programem na rzecz dostępności

- Jeszcze w tym kwartale ruszą konsultacje społeczne zapowiedzianego przez premiera Mateusza Morawieckiego programu o roboczej nazwie „Dostępność plus” – zapowiedział podczas posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku Piotr Krasuski, dyrektor departamentu ds. Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Rozwoju.

Drukuj

Rynek pracy w 2018 roku - podwyżki dla pracowników

Rok 2018 ma przynieść istotne zmiany na rynku pracy dla pracowników i pracodawców. Spodziewane jest zapotrzebowanie na pracowników, konieczność zaproponowania pracownikom podwyżek, aby utrzymać ich w firmach czy zmiany w pracy tymczasowej.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan