twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

PFRON: Lista przedsiębiorstw społecznych

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przygotowało listę przedsiębiorstw społecznych, czyli podmiotów, które nie dzielą zysku, ale przeznaczają go na cele społeczne. Baza zawiera dane 403 podmiotów z 12 województw i będzie uzupełniana o kolejne.

Drukuj

Gazeta Pomorska:Te firmy dają osobom niepełnosprawnym pracę i dostają ulgę

Pracodawcy zatrudniający osoby niepełnosprawne mogą liczyć na dofinansowanie do ich wynagrodzeń. Pracowników szukali m.in. podczas Targów Pracy i Edukacji w Toruniu, które odbyły się 6 czerwca.

Drukuj

Uzasadniona odmowa wydania zaświadczenia o udzieleniu pomocy de minimis

Trzeba wykazać bezpośredni związek między przeznaczeniem środków finansowych z pomocy 
de minimis, a poprawą sytuacji konkretnego niepełnosprawnego pracownika.

Drukuj

Bez pracy i bez chęci do zyskania wiedzy. Dlaczego nie chcemy zwiększać szans na rynku pracy?

Ani bezrobotni bez kwalifikacji, ani pracownicy o najmniejszych kompetencjach nie chcą się szkolić, by zwiększać swoje szanse na rynku.

Drukuj

Wielkie zmiany w podatkach stały się faktem

Podatnicy obudzili się dziś w nowej rzeczywistości. Od niedzieli mogą dobrowolnie płacić sprzedawcom w mechanizmie split payment. A na żądanie fiskusa muszą składać sześć pozostałych struktur JPK.

Drukuj

Łatwiejszy dostęp do książek dla niepełnosprawnych

Trzeba pomóc osobom z ograniczoną zdolnością czytania. Tak w skrócie można określić cel projektu nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, który został właśnie opublikowany przez ministerstwo kultury.

Drukuj

Praca zdalna zyskuje na popularności

Praca zdalna jest istotnym pozapłacowym benefitem i często przesądza o wyborze pracy. Telepraca przynosi korzyści firmie i pracownikom. Tylko co trzecia firma w Polsce umożliwia pracę zdalną.

Drukuj

Lodołamacze 2018: Zgłoś kandydatury. Konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych

Do 31 lipca można zgłaszać kandydatury do tytułu "Lodołamacze 2018”. Konkurs i kampania na rzecz zatrudniania osób niepełnosprawnych wystartowała już po raz 13. Tradycyjnie celem jest „łamanie” stereotypów, uprzedzeń i obojętności na los osób z niepełnosprawnością, w szczególności na rynku pracy, ale także wyróżnienie tych, którzy wobec niepełnosprawnych nie pozostają obojętni. W czwartek konkursie była mowa w Katowicach.

Drukuj

Będą następne zmiany w ustawie o wsparciu osób z niepełnosprawnościami

- Ustawa wprowadzająca szczególne wsparcie dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności zostanie zmieniona. Dostrzegamy, że trzeba zapisać regulacje dotyczące dzieci do 16. roku życia – powiedział w środę, 27 czerwca, wiceprzewodniczący sejmowej komisji zdrowia Tomasz Latos (PiS).

Drukuj

Pracodawcy poniosą konsekwencje wyroku TK. Komentarz POPON w Gazecie Prawnej

Zespoły ds. orzekania nie mogą już umieszczać na orzeczeniu symbolu oznaczającego występowanie choroby psychicznej. Dla firm oznacza to problemy z korzystaniem z uprawnień związanych z zatrudnianiem takich osób.

Drukuj

Osoby niepełnosprawne łatwiej znajdą pracę

Jeszcze w tym roku gotowa będzie nowa ustawa przewidująca wsparcie dla inwalidów szukających etatów w prywatnych firmach.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan