facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

Ulga na PFRON także przy przesunięciu terminu zapłaty. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

NOWELIZACJA Jeśli ostatni dzień na uregulowanie faktury przypada na sobotę, kupujący produkty lub usługi od pracodawcy zatrudniającego osoby niepełnosprawne, może ją uregulować w poniedziałek. To skutek zmiany w kodeksie cywilnym.

Drukuj

Na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym. Boją się niskich świadczeń

Widmo niższych świadczeń sprawia, że na rynku pracy zostaje więcej kobiet w wieku emerytalnym niż mężczyzn.

Drukuj

Praca dla 5 tys. osób z niepełnosprawnością? Ruszyły programy PFRON

- Osoby niepełnosprawne mają jeden z największych potencjałów na rynku pracy. Przy jego właściwym wsparciu w przyszłości uda się znaleźć pracę dla 500 tys. osób – powiedział podczas spotkania prasowego w siedzibie PFRON prezes Zarządu Funduszu, Robert Kwiatkowski. Wykorzystaniu potencjału na razie mają służyć trzy programy prozatrudnieniowe, których celem jest wprowadzenie na rynek pracy 5 tysięcy osób!

Drukuj

PFRON: nowe programy wsparcia dla niepełnosprawnych

Dzięki wprowadzanym programom "Absolwent", "Praca-integracja" oraz "Stabilne zatrudnienie" w ciągu roku zostanie zatrudnionych co najmniej 5 tys. osób z niepełnosprawnościami - zapowiedział w środę prezes PFRON Robert Kwiatkowski.

Drukuj

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie zaprasza na bezpłatne, trzydniowe zajęcia „ABC Przedsiębiorczości"

Wojewódzki Urząd Pracy w Rzeszowie prowadzi pierwsze w 2017 roku zapisy na bezpłatne, trzydniowe zajęcia „ABC Przedsiębiorczości". Nowym ekspertem prowadzącym warsztaty jest Dariusz Wyrwa, wykładowca akademicki, doktor nauk ekonomicznych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Pozostałe części prowadzą doradcy zawodowi WUP i przedstawiciel Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Rzeszowie.

Drukuj

Zakaz handlu w niedziele - rząd za dalszymi pracami nad projektem

Rząd przyjął stanowisko w sprawie obywatelskiego projektu ograniczenia handlu w niedzielę. Popiera projekt, ale ma do niego uwagi.

Drukuj

Zasada pewności prawa w nowym Prawie przedsiębiorców

Jedną z podstawowych zasad, jakie będzie zawierała nowa ustawa Prawo przedsiębiorców, która zastąpi obecną ustawę o swobodzie działalności gospodarczej, jest zasada pewności prawa.

Drukuj

Polskie Radio 24: Przed nami dobre dane z gospodarki? Ekspert: podwyżki wynagrodzeń nabiorą tempa, a PKB wzrośnie o ponad 3 proc.

Główny Urząd Statystyczny poda w środę marcowe dane o koniunkturze konsumenckiej oraz nastrojach w przemyśle, budownictwie, handlu i usługach.

Drukuj

Organy skarbowe nie rozstrzygają wątpliwości na korzyść podatników

Organy skarbowe nie stosują klauzuli o rozstrzyganiu wątpliwości na korzyść podatnika. Klauzula obowiązuje od stycznia 2016 roku. Jednak jak pokazuje analiza firmy Grant Thornton, w zeszłym roku nie wydano ani jednej interpretacji podatkowej, w której zastosowano by tę zasadę.

Drukuj

MRPiPS: Międzynarodowy Dzień Inwalidów

19 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Inwalidów. Jaka pomoc mogą otrzymać osoby niepełnosprawne?

Drukuj

PFRON: Śląska Giełda Pracy dla Osób Niepełnosprawnych

Nie zabrakło Śląskiego Oddział PFRON na giełdzie pracy dla osób niepełnosprawnych, która odbyła się 13 marca 2017 r. w godzinach od 10:00 do 13:00 w Katowicach.

Drukuj

Kancelaria Prezydenta dostępna dla osób niesłyszących

Osoby niesłyszące mogą skontaktować się z Kancelarią Prezydenta RP w języku migowym dzięki aplikacji tłumacza migowego, dostępnej na stronie www.prezydent.pl – poinformowała KPRP.

Drukuj

Na pracowników z lekkim schorzeniem narządu wzroku nie ma wyższego dofinansowania. Artykuł POPON w Dzienniku Gazecie Prawnej

Nasz zakład zatrudnia 15 pracowników. W ubiegłym miesiącu przyjęliśmy do pracy pierwszą osobę niepełnosprawną w stopniu lekkim, z symbolem niepełnosprawności 04-0. W jakiej wysokości będzie nam przysługiwało miesięczne dofinansowanie do jej wynagrodzenia, jeżeli pracuje w pełnym wymiarze czasu pracy Czy to prawda, że do wynagrodzeń niepełnosprawnych pracowników ze schorzeniem narządu wzroku dofinansowanie jest podwyższone.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan