facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

PFRON: Ankieta dla pracodawców i osób z niepełnosprawnościami

Zapraszamy Państwa do udziału w badaniu ankietowym, które pozwoli na przeprowadzenie analizy i diagnozy barier w dostępie osób z niepełnosprawnością do rynku pracy i zatrudnienia.

Drukuj

PFRON: 100 lat polskiej polityki społecznej

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zainaugurowało obchody wyjątkowego jubileuszu.

Drukuj

PFRON: Wywiad z ministrem Krzysztofem Michałkiewiczem

Sekretarz stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych i prezes Rady Nadzorczej PFRON, odpowiada na pytania dotyczące polityki rządu na rzecz osób z niepełnosprawnościami.

Drukuj

RODO: Kto może zostać Inspektorem Ochrony Danych?

25 maja 2018 roku ma wejść w życie ogólne rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) o ochronie danych (RODO). Od tej chwili fachowego wsparcia dla administratorów danych udzielać będą inspektorzy ochrony danych. Jakie warunki należy spełnić, by dołączyć do ich grona?

Drukuj

Połowa stron www administracji jest niedostępna dla osób z niepełnosprawnościami

Ponad połowa stron internetowych administracji publicznej nie jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – wynika z opublikowanego w poniedziałek, 16 kwietnia, raportu Fundacji Widzialni. W 2018 r. 48,2 proc. stron www było dostosowanych dla takich osób.

Drukuj

Niepełnosprawny pracownik. Co musi mu zapewnić pracodawca?

Pracownikowi niepełnosprawnemu przysługują określone prawa. Może on liczyć na dodatkową przerwę w pracy, wolne na wykonanie niezbędnych badań, 10 dni dodatkowego urlopu, a nawet płatne zwolnienie na odbycie turnusu rehabilitacyjnego. Zatrudnianie osób niepełnosprawnych wiążę się też z korzyściami dla pracodawców.

Drukuj

Sandomierskie spotkanie Członków POPON

W dniach 12-13 kwietnia odbyło się Ogólnopolskie Zgromadzenie Przedstawicieli Członków Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. Zgromadzenie wraz ze spotkaniem integracyjno-szkoleniowym miało miejsce w Sandomierzu.

Drukuj

Mały ZUS dla małych firm jednym z pięciu priorytetów rządu

Bardzo mnie cieszy, że projekt "mały ZUS dla małych firm" został zapowiedziany przez premiera jako jeden z pięciu priorytetów rządu - powiedziała PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że projekt jest gotowy i liczy na efektywny i szybki proces legislacyjny.

Drukuj

Projekty nowych Kodeksów pracy - plusy i minusy

Projekty nowych Kodeksów pracy gdyby weszły w życie przysporzyłyby szeregu problemów zarówno pracodawcom jak i pracownikom - ocenia ekspert. Co dalej z rewolucyjnymi zmianami w Kodeksie pracy?

Drukuj

Od zasiłku do renty: Jakie obowiązki wobec chorego pracownika ma pracodawca

Poważna choroba pracownika, to obowiązki nie tylko dla ZUS, ale także dla pracodawcy. Szczególnie obciążeni są ci, którzy zgłaszają do ubezpieczeń więcej niż 20 zatrudnionych.

Drukuj

Zmiany, które muszą nadejść, ale... czy nadejdą?

- Polityka społeczna to przede wszystkim inwestycja w człowieka – mówiła podczas konferencji z okazji stulecia polskiej polityki społecznej wicepremier ds. społecznych, Beata Szydło. Jak to się ma do osób z niepełnosprawnością? W jaki sposób inwestować w tę grupę, by jakość ich życia rosła w tym samym tempie, jak osób pełnosprawnych?

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan