facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

PFRON: Posiedzenie Rady Nadzorczej Funduszu

5 października 2017 r. odbyło się posiedzenie Rady Nadzorczej Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych zamykające kadencję Rady w latach 2015-2017.

Drukuj

Ostrożnie z ulgowym ZUS dla firm przez 3 lata

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaproponowało, żeby okres preferencyjnego opłacania składek na ZUS dla nowych firm wydłużyć o rok, czyli do 3 lat. Wydłużenie ulgi jest nieuzasadnione, szczególnie w sytuacji dużego popytu na pracę. Osoby, które nie sprawdzają się w roli przedsiębiorcy i są mało produktywne, powinny szukać pracy najemnej. Nieuzasadniona jest również możliwość wielokrotnego korzystania z ulgi - uważa Konfederacja Lewiatan.

Drukuj

Kiedy będą wydawane nowe legitymacje? Mamy odpowiedź dyrektora Biura Pełnomocnika!

- Jesteśmy w trakcie podpisywania umowy z firmą, która podjęła się wykonać nowe legitymacje osób niepełnosprawnych – poinformował nas Mirosław Przewoźnik, dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych. Dyrektor podał też prawdopodobny termin, gdy nowe legitymacje trafią do osób z niepełnosprawnością.

Drukuj

Coraz więcej niepełnosprawnych znajduje pracę

Coraz więcej osób niepełnosprawnych w Polsce podejmuje pracę, uważają eksperci i stowarzyszenia je zrzeszające.

Drukuj

MPRiPS: Nie będzie żadnych rewolucyjnych zmian w Kodeksie pracy

Zapewniam, że ani Komisja Kodyfikacyjna, ani kierowany przeze mnie resort, nie ma najmniejszego zamiaru określać sposobu wykorzystywania urlopu wypoczynkowego przez pracowników, w tym ograniczać możliwości aktywnego spędzania przez nich czasu wolnego - podkreśliła minister Elżbieta Rafalska.

Drukuj

Zmiana zasad opłacania składek ZUS przez przedsiębiorców. ZUS rozsyła miliony listów

Zakład Ubezpieczeń Społecznych rozpoczął wysyłkę 3,7 mln listów do przedsiębiorców, w którym podaje indywidualny, jeden dla każdego płatnika składek numer rachunku do wpłat. Operacja, ze względu na rozmiar korespondencji, będzie przeprowadzona w trzech turach.

Drukuj

Wzrośnie kwota wolna od podatku

Rząd opowiedział się za podniesieniem kwoty wolnej od podatku do 8 tys. zł dla najmniej zarabiających. Podniesiono też limit ograniczający stosowanie 50-proc. kosztów uzyskania przychodów przez twórców.

Drukuj

Rodzica niepełnosprawnego dziecka nie wolno dyskryminować

Pracodawca nie może traktować gorzej pracownika ze względu na to, że jest on opiekunem osoby niepełnosprawnej. Takie zachowanie stanowi dyskryminację.

Drukuj

Minister Rafalska o wsparciu resortu osób z niepełnosprawnościami

PiS nie jest w stanie wszystkich wieloletnich zaniedbań poprzedniego rządu uregulować w jednym roku – przekonywała szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska, mówiąc o wsparciu, jakie potrzebne jest osobom z niepełnosprawnościami i ich opiekunom.

Drukuj

BON: Konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw

Rozpoczęly się konsultacje publiczne projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan