facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Ustalenie stosunku pracy to pyrrusowe zwycięstwo. Za śmieciówki powinien odpowiadać pracodawca

Umowy cywilnoprawne, zwłaszcza te o dzieło, często są wybierane jako swego rodzaju alternatywa dla umowy o pracę. Z reguły niesłusznie, bo najczęściej zatrudnienie ma cechy stosunku pracy, a poddanie go regulacjom prawa cywilnego jest tylko zasłoną dymną. Przy czym są przypadki, że zawarcie umowy o dzieło to wybór nie tylko pracodawcy, lecz także osoby, która ma świadczyć pracę.

Drukuj

Będzie można odebrać firmę jej właścicielowi

Chociaż wydaje się to sprzeczne z ogólnie przyjętymi normami to prawo będzie działać wstecz. Zgodnie z założeniami nowej ustawy przedsiębiorca będzie musiał udowodnić swą niewinność, a firmę będzie można odebrać jej właścicielowi, co może zakończyć się jej całkowitym zamknięciem.

Drukuj

Ministerstwo Rozwoju: Mała działalność gospodarcza – niższe składki na ubezpieczenia społeczne dla mikroprzedsiębiorców

Ministerstwo Rozwoju przygotowało projekt ustawy zmniejszający obciążenia składkami na ubezpieczenia społeczne przedsiębiorców o niskich przychodach. 31 marca wniosek o wpis skierowano do wykazu prac legislacyjnych rządu. Nowe przepisy mają wejść w życie 1 stycznia 2018 roku. Z nowych rozwiązań skorzysta prawie 200 tysięcy firm.

Drukuj

Rewolucja w składkach małych firm: danina na ZUS i NFZ dla mikrofirm zależna od przychodów. Najniższa składka ZUS wyniesie 320 zł, zamiast 860 zł

Uzależnienie składek na ZUS i Fundusz Pracy od wysokości przychodu małych firm planuje Ministerstwo Rozwoju - mówiła w środę wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

Drukuj

ZUS ściąga składki ze zleceń sprzed lat

ZUS ściąga składki ze zleceń sprzed lat, wielu firmom grozi bankructwo, milion pracowników dostanie po kieszeni.

Drukuj

Poznań miejscem debaty i dyskusji nad kondycja systemu wsparcia zatrudnienia osób niepełnosprawnych

W Poznaniu 31 marca odbyła się konferencja pt.: SZANSA – POTENCJAŁ – MOŻLIWOŚCI ZATRUDNIENIA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH.

Drukuj

Nowy sposób wyliczania składek na ZUS dla prowadzących działalność gospodarczą. MF: Będzie się opłacać

Jeśli prowadzić działalność gospodarczą, a twój miesięczny przychód nie przekracza 5 tys. zł będziesz mógł skorzystać z nowego sposobu wyliczania swojej składki na ZUS. Ministerstwo Rozwoju, które przygotowało projekt twierdzi, że to ci się opłaci.

Drukuj

Minimalne wynagrodzenia w ochronie zdrowia mogą zostać przesunięte - brakuje pieniędzy

Wejście w życie regulacji dotyczącej minimalnych wynagrodzeń w ochronie zdrowia może zostać przesunięte o trzy lub sześć miesięcy.

Drukuj

Ogólnopolski Kongres Prawa Pracy „Prawo pracy 2017 – kluczowe zmiany 2016 oraz nowelizacje przepisów w 2017” – 18 i 19 maja w Gdańsku

Rok 2017 to kolejny rok zmian w prawie pracy. 18 i 19 maja w Gdańsku odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Kongresu Prawa Pracy, który będzie idealną okazją do podsumowania kluczowych zmian w prawie pracy wprowadzonych w 2016 roku oraz omówienia najnowszych i planowanych nowelizacji w 2017. Patronat medialny nad wydarzeniem objął portal Infor.pl.

Drukuj

Reforma orzecznictwa. 250 Waszych postulatów!

Jeden system orzekania, kompetentni i rzetelni lekarze w komisjach, nieruszanie już wydanych orzeczeń. To tylko kilka spośród 250 postulatów dotyczących reformy orzecznictwa, które nadesłali Czytelnicy naszego portalu. Przesłaliśmy je Zespołowi.

Drukuj

Minimalna stawka godzinowa: Firmy muszą uważać, aby nie płacić za dyżur na zleceniu

Prawo cywilne nie reguluje zasad pozostawania w gotowości do świadczenia usług. Firmy muszą uważać, jeśli nie chcą płacić minimalnej stawki za ten czas.

Drukuj

PFRON: Wsparcie pracodawców z chronionego rynku pracy

W Oddziale pomorskim dobiega końca proces zawierania umów z pracodawcami z terenu województwa pomorskiego z chronionego rynku pracy.

Drukuj

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie: Konferencja dotycząca zmian w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy

Zmiany w ustawie o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy były głównym tematem dzisiejszego spotkania w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie z udziałem Stanisława Szweda sekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który spotkał się z dyrektorami Powiatowych Urzędów Pracy województwa podkarpackiego.

Drukuj

Rosną koszty pracy w branży ochroniarskiej z powodu zmian w prawie. Firmy wdrażają więc automatyzację ochrony

Branża ochroniarska w Polsce sukcesywnie rośnie, chociaż jej rozwój hamują zmiany legislacyjne. Oskładkowanie umów-zleceń i podwyższenie stawki godzinowej przekłada się na wzrost kosztów usług ochroniarskich. Rozwiązaniem mogą być nowe technologie. Coraz większą popularnością cieszą się zautomatyzowane systemy alarmowe i monitoring, który może być przy okazji skutecznym narzędziem wsparcia dla marketingu i sprzedaży.

Drukuj

Kontrola skarbowa w firmie: fiskus przyjdzie bez zapowiedzi

Kontrolerzy fiskusa nie będą musieli uprzedzać o swojej wizycie. Przepisy przygotowane przeciw oszustom mogą rykoszetem uderzyć w uczciwych przedsiębiorców.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan