facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Kodeks wyborczy: Opozycja upomina się o niepełnosprawnych

Europosłowie Marek Plura, Krzysztof Hetman i senator Jan Filip Libicki wezwali polityków PiS, by w propozycji zmian w Kodeksie wyborczym nie likwidowano opcji głosowania korespondencyjnego, ponieważ uniemożliwi to głosowanie niektórym niepełnosprawnym.

Drukuj

Reforma orzecznictwa. Znamy konkrety!

Trwają prace zespołu, który ma zreformować system orzekania o niepełnosprawności. Niedawno zakończył się kolejny etap. Do naszej redakcji trafia mnóstwo pytań Czytelników o nowy system orzekania, postaraliśmy się więc o odpowiedzi. Oto one.

Drukuj

Roczne informacje i deklaracje do PFRON do 20 stycznia 2017 r.

Pracodawcy, którzy zatrudniają niepełnosprawnych, mają obowiązek przesłać roczne informacje INF-2 i deklaracje DEK-R do PFRON do 20 stycznia 2017 r. Dzień ten jest również ważnym terminem dla przedsiębiorców mających status zakładów pracy chronionej.

Drukuj

Od grudnia więcej dorobisz do renty

Od 1 grudnia 2017 do 28 lutego 2018 r. obowiązują nowe limity, do wysokości których można dorobić do renty. Przeciętne wynagrodzenie w trzecim kwartale 2017 r. wyniosło 4255,59 zł – więcej o 34,90 zł niż w kwartale poprzednim.

Drukuj

Od 1 stycznia 2018 r. zmiana we wzorach deklaracji PFRON

Począwszy od 1 stycznia 2018 r. płatnicy wpłat na PFRON będą składali deklaracje w nowej odsłonie. Zmienią się bowiem wzory dwóch formularzy DEK-I-b i DEK-Z.

Drukuj

Kłopotliwe ustalanie podmiotów powiązanych

Firma ubiegająca się o dofinansowanie pensji pracowników z dysfunkcjami zdrowotnymi, w której 100 proc. udziałów ma stowarzyszenie, nie powinna uwzględniać jego personelu do stanu zatrudnienia.

Drukuj

Bezpłatne porady prawne dla osób z niepełnosprawnością i ich opiekunów w całym kraju?

Rozszerzenie katalogu osób uprawnionych do skorzystania z bezpłatnej porady prawnej o osoby z niepełnosprawnością oraz ich opiekunów, wprowadzenie nowych usług i nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego – to niektóre propozycje prezydenckiego projektu nowelizacji ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej, nad którą trwają prace w Sejmie.

Drukuj

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców z

Rozporządzenie Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z dnia 26 października 2017 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustalenia wzorów deklaracji składanych Zarządowi Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przez pracodawców zobowiązanych do wpłat na ten Fundusz.

Drukuj

Koniec nielegalnych domów opieki?

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej (MRPiPS) chce ograniczyć nieprawidłowości w prowadzeniu placówek, które zapewniają całodobową opiekę osobom z niepełnosprawnością, przewlekle chorym i w podeszłym wieku.

Drukuj

MRPiPS: Życzenia z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych

25 lat temu Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. To coroczne święto jest z jednej strony okazją do przybliżenia problemów, z jakimi spotykają się osoby niepełnosprawne, a z drugiej – do zwiększenia świadomości o korzyściach płynących z integracji społecznej osób niepełnosprawnych.

Drukuj

PFRON: Gala wręczenia nagród w konkursie „OTWARTE DRZWI”

18 grudnia w siedzibie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych odbędzie się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie organizowanym przez Fundusz na najlepsze prace magisterskie i doktorską, których tematem badawczym jest zjawisko niepełnosprawności w wymiarze: zdrowotnym, zawodowym lub społecznym „OTWARTE DRZWI”.

Drukuj

Odliczenia VAT: NIP na paragonie łamie unijną dyrektywę

Przedsiębiorcy nie powinni tracić prawa do odliczenia podatku tylko dlatego, że kasa sprzedawcy nie drukuje potwierdzeń sprzedaży z NIP kupującego – uważa resort spraw zagranicznych.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan