facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

Reforma KAS: Nowe uprawnienia urzędników mogą zaskoczyć przedsiębiorców

Już niebawem urzędnik będzie mógł więcej. Przedsiębiorcy będą musieli przygotować się na nową formę kontroli, choć czasu na to nie mają zbyt wiele. 1 marca rusza Krajowa Administracja Skarbowa, a wraz z nią w życie wchodzą nowe zasady kontrolowania podatników, które - jak twierdzą eksperci - mogą zaskoczyć przedsiębiorców.

Drukuj

Inspekcja poluje na śmieciówki: Zlecenia zmienią się w umowy o pracę dzięki płacy minimalnej

Firmy będą musiały zamieniać zlecenia w umowy o pracę – uprzedza Państwowa Inspekcja Pracy. I zapowiada masowe wizyty u przedsiębiorców.

Drukuj

Pracodawcy RP: Rada Ministrów lada chwila przyjmie Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju

Po niemal roku prac i konsultacji we wtorek 31 stycznia Rada Ministrów powinna przyjąć Strategię na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Dokument ten prawidłowo definiuje wewnętrzne i zewnętrzne wyzwania rozwojowe, przed którymi stoi polska gospodarka i polskie społeczeństwo, jednak odpowiada na nie tylko w części.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Bezpłatne szkolenia dla przedsiębiorców

Jak zdobyć środki na założenie własnej firmy? Jak wyglądają formalności? Jak się rozliczać? Jak pozyskać środki na rozwój firmy? Na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedzi, podczas warsztatów organizowanych przez miasto w ciągu najbliższego miesiąca.

Drukuj

"Misja Integracja" sobota godz. 8:40 na TVP3 - Gościem odcinka będzie Monika Bugajewska -Tykarska Wiceprezes POPON

Serdecznie zapraszamy na premierę odcinka programu „ Misja Integracja” w sobotę o godz. 8:40 na TVP3. Powtórka w niedzielę o godz. 6:55.

Drukuj

PFRON: SODiR On-line oraz e-PFRON2 - przerwa techniczna (03.02.2017)

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 03.02.2017 roku z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac technicznych systemy SODiR On-line oraz e-PFRON2 będą niedostępne dla Użytkowników od godziny 17:00 do godziny 19:00.

Drukuj

Zasiłek i renta: Jakie świadczenia dla niezdolnego do pracy

Niezdolna do pracy osoba ma między innymi prawo zasiłku chorobowego, świadczenia rehabilitacyjnego i renty inwalidzkiej.

Drukuj

Czy nowy prezes zrewolucjonizuje PFRON? "Aktywizacja niepełnosprawnych powinna być polską racją stanu"

Zwolnił kierowników, pozbywa się służbowych aut, zaczął rozmowy z pracodawcami i szkolenia własnych pracowników. Czy Robert Kwiatkowski, nowy prezes PFRON, znalazł sposób na zwiększenie zatrudnienia niepełnosprawnych?

Drukuj

Katowice 13 marca 2017r. (poniedziałek) 2017 r. - Giełda Pracy Dla Osób Niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych oraz Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka w Katowicach

Drukuj

Większa skuteczność kontroli PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) przeprowadził w drugim półroczu 2016 r. 94 kontrole u pracodawców. Nieprawidłowości stwierdzono w 75 proc. z nich, a w połowie ich konsekwencją jest konieczność zwrotu przyznanych pracodawcom pieniędzy.

Drukuj

PFRON ma służyć ludziom!

PFRON był jak larwa, która z jednej strony pochłania, a z drugiej wydala. Takiego barwnego porównania użył prezes Zarządu Funduszu, Robert Kwiatkowski, podczas spotkania z dziennikarzami. Opowiedział o tym, co udało mu się zmienić i o wyzwaniach.

Drukuj

Michałkiewicz: Najwyższy czas na nowy system wsparcia niepełnosprawnych

Osoby niepełnosprawne zasługują na miejsca pracy, które będą zgodne z ich kwalifikacjami i wykształceniem. Dlatego wprowadzamy programy, które pomogą w znalezieniu zatrudnienia - mówi w wywiadzie dla DGP wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

Dodatkowe dni urlopu nawet bez wniosku. Artykuł POPON w Rzeczpospolitej

Pracownik niepełnosprawny w stopniu znacznym lub umiarkowanym nabywa prawo do dodatkowych 10 dni urlopu z mocy prawa. Szefowi, który nie wie o jego Inwalidztwie, nie można jednak zarzucić naruszenia przepisów.

Drukuj

PFRON: Zmiana kwot składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe opłacanych przez osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż począwszy od okresu sprawozdawczego styczeń 2017 r., zmianie ulegają kwoty składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe opłacanych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych przez osoby niepełnosprawne prowadzące działalność gospodarczą.

Drukuj

PFRON: Informacja na temat działań podejmowanych przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w celu usprawnienia funkcjonowania Funduszu oraz usprawnienia obsługi klientów

I. Wyzwania stojące przed Funduszem Nadrzędnym celem działań podejmowanych w ostatnich miesiącach jest budowa nowego wizerunku instytucji, zgodnego z założeniami strategii kierunkowej dla PFRON. Fundusz – bierny płatnik, ofiara naciągaczy, źródło zmartwień dla pracodawców i sensacji dla dziennikarzy ma stać się aktywnym ekspertem, który działając w oparciu o potężny budżet i szerokie uprawnienia realizuje zadania w ramach polityki społecznej Państwa Polskiego z korzyścią dla wszystkich swoich interesariuszy.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan