facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

PFRON: Centrala telefoniczna PFRON

Informujemy, że z przyczyn technicznych utrudniony jest kontakt z centralą telefoniczną Funduszu - 22 50 55 500.

Drukuj

PFRON: Zaproszenie na konfrencję. Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem"

Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej w MRPiPS oraz Caritas Polska zapraszają na ogólnopolską konferencję w Warszawie podsumowującą prowadzone konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem"

Drukuj

PFRON: Dobre praktyki przedsiębiorczości społecznej

Zalety tworzenia modelu spółdzielni socjalnych przy warsztatach terapii zajęciowej oraz rola przedsiębiorczości społecznej w aktywizowaniu osób niepełnosprawnych były tematem prelekcji Doroty Habich, p.o. Prezesa Zarządu Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podczas otwarcia konferencji dotyczącej przedsiębiorczości społecznej.

Drukuj

E-składka to kolejny powód dla PFRON, by kwestionować dopłaty do wynagrodzeń

Zmiany w procedurze opłacania składek na ubezpieczenia społeczne, wprowadzone z początkiem 2018 r., paradoksalnie mogą mieć także wpływ na uzyskane dofinansowanie z PFRON. To kolejny spośród wielu problemów z wypłatą dofinansowań, z którymi borykają się firmy. Duża część z nich to efekt zmian w przepisach wprowadzonych jeszcze pod koniec 2012 r.

Drukuj

Nowy Kodeks pracy: niezrozumiały, niewykonalny i niekonstytucyjny

Zdaniem prof. Moniki Gładoch wiceprzewodniczącej Komisji Kodyfikacyjnej propozycje zmian, które znalazły się w nowym Kodeksie pracy naruszają zasady konstytucyjne. W połowie marca Komisja Kodyfikacyjna przedstawi ostateczne projekty nowych kodeksów pracy.

Drukuj

Zasiłek chorobowy po 90 dniach ubezpieczenia

Przedsiębiorca, który przystąpi do dobrowolnego ubezpieczenia chorobowego, nabywa prawo do zasiłku za czas zwolnienia lekarskiego po upływie 90 dni podlegania temu ubezpieczeniu.

Drukuj

MRPiPS: od marca najniższa emerytura wzrasta o prawie 30 zł

Od marca najniższa emerytura wzrasta o 29,80 zł, a przeciętna emerytura o ok. 67,28 zł – przypomniało ministerstwo rodziny, pracy i polityki społecznej. Zwróciło uwagę, że wskaźnik waloryzacji emerytur i rent w 2018 r. wynosi 102,98 proc. i jest najwyższy od pięciu lat.

Drukuj

Gorąco wokół ulgi rehabilitacyjnej. Posłanka PiS wychodzi z propozycją zmiany

Ulga rehabilitacyjna stała się głównym tematem dyskusji podczas posiedzenia sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, które odbyło się 27 lutego 2018 r. Choć spotkanie miało być debatą nad nowelizacją przepisów, dotyczących kolejnego etapu Programu „Za życiem”, to jedną z wiodących kwestii była propozycja poprawki, która umożliwiłaby opiekunom odliczanie od podatku ulgi rehabilitacyjnej, gdy ich podopieczni pobierają zarówno rentę socjalną, jak i zasiłek pielęgnacyjny.

Drukuj

Zaproszenie na konferencję podsumowującą konsultacje społeczne (Warszawa 14.03.2018)

Szanowni Państwo, Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Caritas Polska

Drukuj

Stanowisko POPON do projektu ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych w odpowiedzi na zgłoszony na posiedzeniu podkomisji stałej do spraw osób niepełnosprawnych w dniu 6 lutego br. postulat przesłania uwag do projektu nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (druk 2215) złożyła stanowisko do projektu ustawy.

Drukuj

POPON na posiedzeniu Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – 27.02.2018 r.

W dniu 27 lutego 2018 r. odbyło się posiedzenie Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, w której uczestniczyła Wiceprezes POPON Monika Bugajewska-Tykarska oraz Anna Węgrzynowicz Dyrektor ds. Organizacyjnych POPON.

Drukuj

Punkty wspierania zatrudnienia osób niepełnosprawnych – jak one działają? O FAZON w regiopraca.pl

To, że osoba jest niepełnosprawna, nie oznacza, że będzie gorszym pracownikiem. Bywa nawet lepszym, bo zdaje sobie sprawę z tego, że musi udowodnić, na co ją stać. Piszemy, gdzie osoby z orzeczeniem mogą znaleźć pomoc w poszukiwaniu etatu.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan