facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

Przedsiębiorcy boją się ZUS i od zleceń zaczynają mu płacić za dużo

Oświadczenia od zleceniobiorców, czy oraz gdzie dodatkowo zarabiają, nie są dla nich wiarygodne. Dlatego nie chcąc igrać z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych, odprowadzają składki od wszystkich kontraktów.

Drukuj

Będzie jedno orzeczenie? Rząd szykuje reformę orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy

Premier Beata Szydło powołała Międzyresortowy Zespół do spraw Opracowania Systemu Orzekania o Niepełnosprawności oraz Niezdolności do Pracy. Ma on przeanalizować funkcjonowanie dotychczasowego systemu i opracować projekt nowej ustawy.

Drukuj

Bez sankcji za niewystawienie informacji o uldze na PFRON

Dotychczasowe stanowiska w sprawie konsekwencji dla pracodawców, którzy nie realizują obowiązku wystawienia druku określającego kwotę obniżenia we wpłacie na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), nie są sprzeczne. One się uzupełniają, bo odnoszą się do różnych sytuacji, w których może znaleźć się firma.

Drukuj

POPON interweniuje w sprawie zmiany interpretacji przepisów dotyczących efektu zachęty w podmiotach powiązanych

W związku z opublikowaniem w dniu 6 lutego 2017 r. komunikatu PFRON dotyczącego ustalania efektu zachęty w podmiotach powiązanych Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych podjęła interwencję w tej sprawie u Pełnomocnika Rządu Do Spraw Osób Niepełnosprawnych oraz Prezesa Państwowego Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Płaca minimalna: Pracodawcy omijają przepisy, zatrudniając na zlecenie?

Obchodzenie stawek minimalnych jest naganną praktyką, która w trybie pilnym powinna zostać wyeliminowana na drodze skrupulatnych kontroli Państwowej Inspekcji Pracy. Państwowe organy powinny również przyjrzeć się stawkom oferowanym w przetargach na zamówienia publiczne, które znacznie odbiegają od rzeczywistego kosztu zatrudnienia pracowników - informuje Federacja Przedsiębiorców Polskich.

Drukuj

Czy pracodawca może wysłać na urlop wypoczynkowy bez zgody pracownika

Pracodawca nie ma prawa bez zgody pracownika wysłać go na urlop wypoczynkowy.

Drukuj

Od 2018 każda firma z własnym kontem w ZUS

Od 2018 r. roku płatnicy składek będą wpłacać daninę na rzecz ZUS na własne indywidualne konta. Taką zmianę zakłada przyjęty wczoraj przez rząd projekt ustawy o zmianie ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych oraz ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw.

Drukuj

Co samorządy dofinansują ze środków PFRON w 2017 r.?

Osoby zatrudnione, z miesięcznym dochodem maksymalnie 583 zł netto na osobę, będą zwolnione z obowiązku wniesienia wkładu własnego, gdy starają się o dofinansowanie czesnego na studia w ramach programu PFRON „Aktywny Samorząd”. To jedna ze zmian wprowadzonych do programu w tym roku. Samorządy do 28 lutego 2017 r. mogą składać wnioski do Funduszu o przyznanie środków w ramach tego programu.

Drukuj

Długi wobec ZUS nie będą się przedawniać. Firma, płacąc składki, najpierw pokryje zaległości.

Rząd przyjął we wtorek nowelizację ważną dla 3 mln przedsiębiorców – wszystkich prowadzących obecnie biznes. Miała ona uprościć rozliczenia z ZUS, a tak naprawdę ułatwi mu egzekucję długów.

Drukuj

PFRON: SODiR dostosowany do Java 8 u 121

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż System Obsługi Dofinansowań i Refundacji został przystosowany do działania w oparciu o oprogramowanie Java 8 u 121 w wersji 32 bitowej.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Czy zakłady pracy chronionej są potrzebne? „Misji Integracja” - wywiad z Moniką Bugajewską-Tykarską, wiceprezes Zarządu POPON

Dlaczego firmy rezygnują ze statusu zakładu pracy chronionej? Czy ZPCH-y to tylko ochrona i sprzątanie? Kogo powinny wspierać? Na te pytania odpowiada Piotrowi Pawłowskiemu w „Misji Integracja” Monika Bugajewska-Tykarska, wiceprezes Zarządu POPON.

Drukuj

PFRON: Efekt zachęty w podmiotach powiązanych

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przypomina, iż jednym z warunków otrzymania dofinansowania do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego przez pracodawcę wykonującego działalność gospodarczą, na podstawie art. 26a - c ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. z 2016 r. poz. 2046.) jest wykazanie efektu zachęty [1].

Drukuj

Gospodarka Podkarpacka: Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością w Rzeszowie

23 lutego 2017 r. (czwartek) w godzinach od 11:00 do 14:00 w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego (Rzeszów, ul. Grunwaldzka 15, parter) odbędzie się Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością. Organizuje ją Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Oddział Podkarpacki.

Drukuj

Trwają prace nad zmianami w ustawie o rehabilitacji. Konsultacje w drugiej połowie roku

27 stycznia odbyło się piąte posiedzenie Parlamentarnego Zespołu ds. osób z niepełnosprawnością narządu wzroku. Podczas posiedzenia Krzysztof Kosiński, Zastępca Dyrektora Biura Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych, przedstawił informację Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej dotyczącą działań związanych z zagadnieniem orzecznictwa i rehabilitacji osób niepełnosprawnych ze szczególnym uwzględnieniem osób z niepełnosprawnością wzroku.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan