twitter facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Lodołamacze 2018
Drukuj

Sejm uchwalił zmiany w ustawie o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych

Znowelizowanie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych to jeden z punktów trzeciego i ostatniego dnia obrad 62. posiedzenia Sejmu.

Drukuj

II Kongres Zdrowia Pracodawców RP- Jan Zając uczestnikiem Kongresu

  26 kwietnia Prezes POPON Jan Zając uczestniczył w II Kongresie Zdrowia Pracodawców RP „Zdrowia a odpowiedzialny rozwój”.

Drukuj

Miała być wielka obniżka składek na ZUS dla przedsiębiorców, a wyszła atrapa

Zapowiadana z wielka pompą przez premiera Mateusza Morawieckiego obniżka składek na ZUS to fikcja. Skorzysta z niej tylko... 10 proc. firm.

Drukuj

Firmy obawiają się spowolnienia

Nastroje wśród firm wyraźnie się pogarszają, zwłaszcza w odniesieniu do oczekiwań związanych ze zmianą klimatu koniunktury biznesowej w nadchodzących miesiącach – tak pokazuje Indeks Optymizmu Przedsiębiorców, który powstaje na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród członków Pracodawców RP.

Drukuj

PFRON: Nowy certyfikat PFRON dla Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji (SODiR) w wersji on-line i off- line

Szanowni Państwo Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że ze względu na wygenerowanie nowego certyfikatu serwera wydającego certyfikaty, użytkownicy logujący się do SODiR po 6 maja 2018 r. – zaraz po pierwszym zalogowaniu się do SODiR po tej dacie - są zobowiązani do wygenerowania nowego certyfikatu PFRON. Konieczność wygenerowania nowego certyfikatu PFRON dotyczy wszystkich użytkowników, również pracodawców korzystających z aplikacji SODiR off-line.

Drukuj

Niepełnosprawni skorzystają z zajęć klubowych

Osoby, które opuściły warsztat terapii zajęciowej (WTZ), bo znalazły pracę, będą mogły korzystać z jego dalszego wsparcia poprzez uczestnictwo w zajęciach klubowych.

Drukuj

Sejm uchwalił ustawę o ochronie danych osobowych. Przepisy dostosowują polskie prawo do RODO

Skrócenie postępowań w sprawach o naruszenie ochrony danych osobowych, a także możliwość nakładania kar za naruszenia przepisów o ochronie danych osobowych - to m.in. zakłada ustaw uchwalona w czwartek przez Sejm. Posłowie wprowadzili do niej kilka poprawek.

Drukuj

RODO: Kara dla pracodawcy może oznaczać również odpowiedzialność pracowników

Kohl Investments SA zajmuje się projektowaniem, produkcją i dystrybucją odzieży. Spółka zatrudnia niemal 1100 osób. Przy prowadzeniu tak dużego przedsiębiorstwa szczególnie istotne jest to, aby zapewnić wysoki poziom bezpieczeństwa danych osobowych pracowników, w tym zwłaszcza przetwarzanych przy okazji procesów rekrutacyjnych. Procesy te bowiem w sposób znaczący ingerują w prywatność zarówno obecnych, jak i potencjalnych pracowników.

Drukuj

Jan Zając Prezes POPON podpisał Partnerstwo na rzecz Dostępności

W dniu 9 maja w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju odbyło się spotkanie z Panem Pawłem Chorążym Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju. Podczas spotkania Prezes POPON Jan Zając podpisał akt Partnerstwa na Rzecz Dostępności.

Drukuj

POPON na targach pracy w Warszawie

W dniu 8.05.2018 POPON uczestniczył w TARGACH PRACY organizowanych przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży MWK OHP w Warszawie.

Drukuj

Senacka komisja zajmie się ustawami dotyczącymi wsparcia niepełnosprawnych

W czwartek (10 maja) senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej ma rozpatrzeć ustawy dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych. Chodzi m.in. o rozwiązania gwarantujące oszczędności w wydatkach na wyroby medyczne i rehabilitację oraz podniesienie renty socjalnej.

Drukuj

Jest nowa ustawa, stare problemy niepełnosprawnych zostają

To odpowiedź na niewielką część potrzeb, i to bardzo ograniczonej grupy niepełnosprawnych – tak o przepisach przygotowanych przez PiS mówią eksperci. Przyznają, że zawarte w niej rozwiązania są dobre, ale daleko niewystarczające.

© 1995-20182018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan