facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Wyższe koszty dla zleceniodawców w 2018 r. Jakie składki trzeba zapłacić?

W 2018 roku osoby pracujące na podstawie umowy zlecenia muszą zarabiać co najmniej 13,70 zł za godzinę pracy. To wzrost o 70 gr w stosunku do roku 2017. W związku z tym zleceniodawcy poniosą wyższe koszty ich zatrudnienia.

Drukuj

Firmy mogłyby zwiększyć zatrudnienie, ale boją się przepisów

Do 42% wzrósł w stosunku do poprzedniego kwartału odsetek przedsiębiorców, którzy planują podwyżki wynika z badania Plany Pracodawców, realizowanego przez Instytut Badawczy Randstad. Wzrostu wynagrodzeń z początkiem nowego roku mogą szczególnie spodziewać się pracownicy branży transportowej i logistycznej, przemysłu i sektora nowoczesnych usług dla biznesu. Spada za to liczba firm, które zwiększą zatrudnienie.

Drukuj

ZUS: Zapraszamy na seminarium na temat wdrożenia nowego modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją

W siedzibie Centrali ZUS w Warszawie odbędzie się seminarium, na którym partnerzy społeczno-gospodarczy będą dyskutować nad wypracowanymi założeniami do modelu kształcenia specjalistów ds. zarządzania rehabilitacją.

Drukuj

Dwie niedziele handlowe w miesiącu od 1 marca 2018 r.

Ograniczenie handlu w niedziele ma obowiązywać od 1 marca 2018 r., a nie jak początkowo zakładano od 1 stycznia 2018 r. W przyszłym roku zakaz handlu nie będzie obowiązywał w pierwszą i ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Natomiast w 2020 roku będzie obowiązywał całkowity zakaz handlu w niedziele.

Drukuj

Będą zmiany w orzekaniu o niezdolności do pracy

Międzyresortowy zespół ds. orzekania o niepełnosprawności i niezdolności do pracy pracuje nad stworzeniem jednego systemu orzekania o niezdolności do pracy w miejsce pięciu obecnych systemów (ZUS, KRUS, MSWiA, MON i samorządy). Nowy system ma być powszechny, bez podziału na dzieci, dorosłych i pracujących.

Drukuj

Szczęśliwy=produktywny. Jak dobrze zarządzać zespołem

Szefowie największych światowych korporacji głośno mówią o potrzebie zapewnienia warunków sprzyjających zdrowiu psychicznemu i fizycznemu swoich pracowników. To pokłosie wielu badań, w których naukowcy zaczęli przekonywać, że „nie kijem”, a „marchewką”, można skłonić ludzi do wydajnej pracy.

Drukuj

Zasiłek opiekuńczy 2018: Komu przysługuje, ile wynosi?

Zasiłek opiekuńczy jest wypłacany przez ZUS i przysługuje wszystkim osobom podlegającym ubezpieczeniom społecznym. Jest wypłacany w sytuacji, gdy ubezpieczony nie może podjąć pracy ze względu na konieczność opieki nad dzieckiem do lat 8, chorym dzieckiem do lat 14 lub innym chorym członkiem rodziny.

Drukuj

Mateusz Morawiecki zapowiedział program „Dostępność plus”

Program senioralny będzie kluczowym w naszym budżecie w 2018 i 2019 roku – zapowiedział w piątek, 8 grudnia 2017 r., desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki. Powiedział, że rząd będzie się skupiał również na programie leków dla seniorów.

Drukuj

Podwyższona zostanie wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku

Podwyższona zostanie po raz pierwszy od 15 lat wysokość ponad 20 ulg i zwolnień od podatku – zapowiedział desygnowany na premiera Mateusz Morawiecki, pytany w piątek, 8 grudnia 2017 r., wieczorem w Radiu Maryja o podniesienie wysokości świadczeń dla osób niepełnosprawnych.

Drukuj

Walka o głos, walka o prawa

Ponad 700 delegatów z całej Europy wzięło udział w zorganizowanym 6 grudnia 2017 r. w Brukseli przez Europejskie Forum Osób Niepełnosprawnych (EDF) IV Europejskim Parlamencie Osób z Niepełnosprawnościami. Wśród obecnych były przede wszystkim osoby z różnymi niepełnosprawnościami, przedstawiciele organizacji pozarządowych, a także ich opiekunowie i asystenci.

Drukuj

MRPiPS: Rosnący popyt na pracę

W końcu III kwartału 2017 r. liczba wolnych miejsc pracy wynosiła 131,2 tys. i była wyższa niż w II kwartale o 9,1 tys., czyli o 7,5%. W porównaniu z III kwartałem ubiegłego roku liczba wolnych miejsc pracy była wyższa o 35,7 tys., czyli o 37,4%.

Drukuj

Przykazania BCC dla nowego premiera

Business Centre Club ma już trzynaście przykazań dla nowego szefa rządu. Zdaniem organizacji przedsiębiorców tymi sprawami należy się zająć w pierwszej kolejności.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan