facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

Niepełnosprawny do trzech miesięcy wstecz

Jeżeli pracownik przedstawi pracodawcy kolejne orzeczenie wskazujące na jego dysfunkcję zdrowotną, to zostanie wliczony do stanu zatrudnienia osób niepełnosprawnych tylko w okresie do trzech miesięcy poprzedzających dzień dostarczenia tego dokumentu.

Drukuj

Zgłaszanie uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw z 29.09.2017 r.

Prosimy o przesyłanie do naszej Organizacji uwag do projektu ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw z 29.09.2017 r., które przekażemy podczas Konferencji dotyczącej konsultacji społecznych zmian w ustawach wdrażających Program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem”, która odbędzie się 17 października w Warszawie.

Drukuj

PFRON: Międzynarodowa konferencja w Rzeszowie poświęcona kształceniu i aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnościami

„Systematyczne kształcenie w warsztatach terapii zajęciowej i zakładach aktywności zawodowej szansą na rozwój zawodowy osób z niepełnosprawnością.” Pod takim tytułem odbyła się w miniony piątek w Rzeszowie konferencja. Organizatorami byli Polski Związek Organizatorów Zakładów Aktywności Zawodowej i Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz Oddział Podkarpacki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Drukuj

Relacja z Podkarpackiego Konwentu Regionalnego

10 październik 2017 r. w Sali Konferencyjnej budynku Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie odbył się Podkarpacki Konwent Regionalny organizowany przez Fundację Aktywizacja oraz Fundację Instytut Rozwoju Regionalnego.

Drukuj

Wiesław Łyszczek Głównym Inspektorem Pracy

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński powołał Wiesława Łyszczka na stanowisko Głównego Inspektora Pracy. Wcześniej jego kandydaturę pozytywnie zaopiniowały Rada Ochrony Pracy oraz sejmowa Komisja do Spraw Kontroli Państwowej.

Drukuj

Wiesław Łyszczek kandydatem na Głównego Inspektora Pracy. To on przypilunuje praw pracowniczych

Rada Ochrony Pracy pozytywnie zaopiniowała we wtorek kandydaturę Wiesława Łyszczka na stanowisko Głównego Inspektora Pracy. Ma on zastąpić zmarłego w sierpniu Romana Giedrojcia. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie marszałek Sejmu.

Drukuj

VIP: Lodołamacze 2017 – niepełnosprawni nie są niewidzialni

27 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się 12. gala konkursu Lodołamacze, skierowanego do pracodawców, instytucji i osób wspierających zatrudnienie osób niepełnosprawnych, tym razem w nieco zmienionej formie.

Drukuj

Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw- Konsultacje publiczne

Przedmiot konsultacji publicznych: Projekt ustawy o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw Data rozpoczęcia konsultacji: 2 października 2017 r. Data zakończenia konsultacji: 23 października 2017 r.

Drukuj

Roman Namysłowski o zmianach w VAT: kolejny krok układanki, która ma przeciwdziałać wyłudzeniom

- Widać, że fiskus chce posiadać coraz większą wiedzę o tym, co robi przedsiębiorca. Można mieć jednak obawy, co do tego, jak ta wiedza zostanie wykorzystana - ocenia Roman Namysłowski partner w Crido Taxand.

Drukuj

Wybory Miss Świata na Wózku w Warszawie. Pierwsza Białorusinka, Polka też na podium

7 października po raz pierwszy w historii, w Warszawie, odbyły się wybory Miss Świata na Wózku. Do stolicy Polski przyjechały piękne kandydatki z całego świata. Zwyciężyła Białorusinka Aleksandra Chichikova, Polka Adrianna Zawadzińska zdobyła tytuł drugiej wicemiss. Zobaczcie zdjęcia!

Drukuj

Zwrot składek ZUS dla niepełnosprawnego z firmą: Przelew i wniosek o refundację w jednym dniu

Osoba, która prowadzi działalność gospodarczą, będzie mogła otrzymać zwrot za zapłacone do ZUS składki pod warunkiem, że uiści należność najpóźniej w dniu złożenia wniosku do Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON).

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan