facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

PFRON: Problem z ulgami dla gminnych jednostek

Sprzeczne interpretacje przepisów powodują, że firmy nie wiedzą komu powinny wystawiać informacje o obniżeniach we wpłatach na PFRON.

Drukuj

Niezależne życie – jak mógłby wyglądać nowy system wsparcia?

Ubezwłasnowolnienie, brak prawa antydyskryminacyjnego, przestarzałe orzecznictwo, a także systemowe przywiązanie osób z niepełnosprawnością do ich opiekunów – to problemy znane środowisku osób z niepełnosprawnością od lat. Sposobem na ich rozwiązanie mają być przygotowane przez organizatorów Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami założenia do projektów ustaw, zaprezentowane podczas konferencji prasowej 12 grudnia 2017 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

Drukuj

Podczas tegorocznej Gali Lodołamacze 2017 zachwycił wszystkich swoim występem -Tomasz Kowalski

Poniżej prezentujemy najnowszy teledysk artysty, oraz kilka słów o utworze.

Drukuj

Podsumowanie konferencji prasowej "Za niezależnym życiem" - 12.12.2017 r.

Czas na zmiany! Osoby z niepełnosprawnościami muszą uzyskać wsparcie. 12 grudnia w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiciele licznych organizacji społecznych zaprezentowali deklarację przyjętą przez uczestników III Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami oraz założenia dla Nowego Systemu Wsparcia.

Drukuj

Sejmowa komisja za poprawką Senatu do ustawy o spółdzielniach socjalnych

Sejmowa komisja polityki społecznej i rodziny zarekomendowała we wtorek, 12 grudnia, przyjęcie poprawki do ustawy o spółdzielniach socjalnych. Senat chce, żeby Warsztaty Terapii Zajęciowej, Zakłady Aktywności Zawodowej oraz Centra i Kluby Integracji Społecznej mogły być stroną umowy dotyczącej konsorcjum spółdzielczego.

Drukuj

PFRON: SODiR On-Line

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, że w dniu 14.12.2017 roku z powodu konieczności przeprowadzenia niezbędnych prac technicznych,

Drukuj

Szanse i pułapki rynku pracy- komentarz Moniki Bugajewskiej -Tykarskiej Wiceprezes POPON

Według GUS w połowie 2017 r. pracowało 463 tys. osób z niepełnosprawnością. To zaledwie co czwarta osoba w wieku produkcyjnym. Co zrobić, żeby nie bały się one aktywności zawodowej, a pracodawcy – takich pracowników i przepisów związanych z ich zatrudnianiem?

Drukuj

Wskaźnik waloryzacji świadczenia rehabilitacyjnego w I kwartale 2018 r.

ZUS przedstawił informację odnośnie wskaźnika waloryzacji podstawy wymiaru zasiłku chorobowego przyjętej do obliczenia świadczenia rehabilitacyjnego w I kwartale 2018 r. Ile wynosi?

Drukuj

Premier Morawiecki w expose: wielki projekt „Przyjazna Polska” ułatwi integrację

W wygłoszonym 12 grudnia 2017 r. expose nowy premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. projekt „Przyjazna Polska”, który ma ułatwić integrację osób starszych i z niepełnosprawnością.

Drukuj

Zakłady aktywności zawodowej pod lupą PFRON

26 proc. osób z niepełnosprawnością (128 osób), które opuściły zakłady aktywności zawodowej (ZAZ) w 2016 r., podjęło zatrudnienie – w przeważającej większości na otwartym rynku pracy. Tylko 4 proc. spośród opuszczających ZAZ-y znalazło pracę w zakładach pracy chronionej.

Drukuj

MRPiPS: Kolejny wzrost zatrudnienia w 2018 roku

11% – o tyle w I kwartale 2018 roku wzrośnie zatrudnienie. To wniosek płynący z najnowszego Barometru Perspektyw Zatrudnienia, przeprowadzonego przez firmę ManpowerGroup.

Drukuj

Nowelizacja zatrudniania osób niepełnosprawnych – wciąż niekorzystna dla pracodawców

Trwają prace nad projektem nowelizacji ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych. Obecne brzmienie projektu, w stosunku do wersji, jaka została opublikowana we wrześniu br., jest zdecydowanie korzystniejsze dla pracodawców i bardziej racjonalne z punktu widzenia rynku pracy osób z niepełnosprawnością.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan