facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • II Kongres Pracodawców Osób Niepełnosprawnych - 23 maja 2017 r. Sejm RP - Stanowisko Pracodawców
  • Lodołamacze ruszają w nowej odsłonie – XII edycja na start
Drukuj

Od czerwca ważna nowelizacja przepisów administracyjnych

Wprowadzenie instytucji mediacji oraz tzw. milczącego załatwienia sprawy - zakłada nowelizacja Kodeksu postępowania administracyjnego, którą przyjął Sejm. Nowela Kodeksu postępowania administracyjnego stanowi część przygotowanego przez Ministerstwo Rozwoju pakietu: "100 zmian dla firm – Pakiet ułatwień dla przedsiębiorców".

Drukuj

Prezydent podpisał ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali

Prezydent Andrzej Duda podpisał w czwartek, 13 kwietnia 2017 r., ustawę wprowadzającą tzw. sieć szpitali – poinformowała Kancelaria Prezydenta. Pierwsze wykazy placówek zakwalifikowanych do sieci będą obowiązywały od 1 października br.

Drukuj

Pozostajesz do dyspozycji pracodawcy w czasie wolnym? Należy ci się dodatkowe wynagrodzenie

Francuzi mają ustawowe prawo do tego, by po godzinach pracy odłączyć się od sieci informatycznej i telefonicznej. Adwokat Patrycja Szałas-Maciąga uważa, że w Polsce na chwilę obecną nie istnieje potrzeba wprowadzania podobnej regulacji. Świadczenie usług w czasie prywatnym zostało już określone jako tzw. nadgodziny.

Drukuj

5 rodzajów renty, jaką możesz otrzymać z ZUS

Pracownik niezdolny do pracy, a w szczególnych przypadkach także jego rodzina mogą otrzymać rentę z ZUS.

Drukuj

Milion Polaków pobiera rentę z tytułu niezdolności do pracy. Ich liczba z roku na rok spada

Osoby, które straciły zdolność do pracy, mogą liczyć na rentę. Obecnie pobiera ją prawie milion Polaków. Warto jednak pamiętać, że niepełnosprawność i niezdolność do pracy to dwie różne kwestie i nie każdy niepełnosprawny jest niezdolny do pracy – podkreśla Wojciech Andrusiewicz, rzecznik prasowy ZUS. Choroba nie musi oznaczać końca życia zawodowego.

Drukuj

PFRON: Oddział Mazowiecki PFRON – zmiany w sposobie działania – Artykuł na portalu telewizji aMazing Ostrów Mazowiecka

Regionalne jednostki Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), w tym Oddział Mazowiecki, zmieniają swój sposób działania. Stają się miejscem bezpośredniej pomocy dla osób z niepełnosprawnością, pracodawców oraz organizacji pozarządowych.

Drukuj

Sprawozdania finansowe do oddziałów PFRON do 30 kwietnia 2017 r.

Szanowni Państwo, przypominamy , że termin wysłania sprawozdań finansowych za 2016 r. do Oddziałów PFRON - dla dużych i średnich firm upływa 30.04.2017 r.

Drukuj

MF utworzy listę podatników wykreślonych z rejestru VAT

Od 1 stycznia 2017 r. organom podatkowym rozszerzono zakres uprawnień do wykreślania podatników z rejestru VAT lub odmowy ich rejestracji. Bardzo często z tych uprawnień korzystają.

Drukuj

Strona ZUS coraz bardziej przyjazna osobom z niepełnosprawnością. Czuwają nad tym eksperci Integracji

Nadmiar informacji, niezrozumiały język, trudny dostęp do potrzebnych treści i skomplikowany interfejs – to najczęstsze wady serwisów internetowych instytucji publicznych. Do tego dochodzi brak lub tylko powierzchowna dostępność dla osób z niepełnosprawnością. O tym, że wcale nie musi tak być, świadczy nowa strona Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Drukuj

Oddział firmy bez ulgi we wpłacie na PFRON

Jednostka organizacyjna zakładu pracy nie może być uznana za nabywcę mającego prawo do obniżenia należności na rzecz Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON), bo to nie jej dane znajdują się na fakturze. Nie jest też adresatem informacji zawierającej kwotę ulgi.

Drukuj

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW PRZY PRACY I CHORÓB ZAWODOWYCH - zaproszenie na konferencję

Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych objęła patronat na konferencja zorganizowaną z okazji MIĘDZYNARODOWEGO DNIA PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW PRZY PRACY I CHORÓB ZAWODOWYCH. Konferencja odbędzie się dniu 28 kwietnia 2017 r. w   Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Rzeszowie, ul. Wierzbowa 16. Udział w konferencji bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są pod numerem telefonu tel. 17 867 52 18

Drukuj

Cena ważniejsza niż cele społeczne. Druzgocący raport NIK o przetargach publicznych

Instytucje publiczne mają w rękach potężne narzędzie służące wspieraniu zatrudniania osób z niepełnosprawnością. Niestety nie chcą z niego korzystać. Przynajmniej w stopniu większym niż jeden procent.

Drukuj

Okres ochronny może osłabić falę odejść na emeryturę

Po wejściu w życie ustawy obniżającej wiek emerytalny milion osób może nie obawiać się zwolnienia z pracy, jeśli nie będą chciały zakończyć kariery.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan