facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Serdecznie zapraszamy na Galę Finałową XII edycji Konkursu LODOŁAMACZE 2017
  • Lodołamacze
  • LODOŁAMACZE 2017
Drukuj

System orzekania o niepełnosprawności potrzebuje zmian [ZDJĘCIA]

Obowiązujący w Polsce system orzekania o niepełnosprawności jest wadliwy i wymaga zmian - mówili specjaliści podczas Zachodniopomorskiego Konwentu Regionalnego przygotowującego do III Ogólnopolskiego Kongresu Osób z Niepełnosprawnościami. Kwestia wydawania zaświadczeń o niepełnosprawności i niezdolności do pracy zdominowała dyskusję.

Drukuj

Wszyscy kombatanci jednak zaparkują na „kopertach”? Tak chcą senatorowie

Członkowie senackiej Komisji ds. Praw Człowieka, Praworządności i Petycji głosowali 11 października 2017 r. nad projektem ustawy, dającej kombatantom prawo m.in. do parkowania na miejscach parkingowych dla osób z niepełnosprawnością. Był to finał ciągnących się od kwietnia prac. Decyzja senatorów może wzbudzić niemałe kontrowersje.

Drukuj

PFRON: Postulaty wsparcia osób z niepełnosprawnościami na Łódzkim Konwencie Regionalnym

Konwent był okazją do zgłoszenia swoich propozycji dotyczących nowego systemu wsparcia osób z niepełnosprawnościami oraz wypracowania priorytetów dla Strategii na Rzecz Osób z Niepełnosprawnościami i założenia dla nowych ustaw wdrażających ten system. Było to spotkanie, nakierowane na wymianę poglądów oraz wypracowywanie wspólnych postulatów w naszym mieście i regionie.

Drukuj

PFRON: Zaproszenie na Konferencję naukową z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych

Uprzejmie informujemy, że rejestracja na Konferencję naukową z okazji 5-lecia ratyfikacji przez Polskę Konwencji o prawach osób niepełnosprawnych została przedłużona do 20 października 2017 r.

Drukuj

Mamy powody do dumy!!!

Mamy powody do dumy!!! Z wielką satysfakcją informujemy, że Członkowie Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych otrzymali 61 Odznaczeń Państwowych.

Drukuj

ZUS: zadłużenie przedsiębiorcy można rozłożyć na raty

Przedsiębiorca, który ma zaległości składkowe w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, może skorzystać z kilku form pomocy.

Drukuj

Coraz więcej niepełnosprawnych znajduje pracę

Coraz więcej osób niepełnosprawnych w Polsce podejmuje pracę, uważają eksperci i stowarzyszenia je zrzeszające.

Drukuj

Minister Rafalska: obniżenie wieku emerytalnego nie musi spowodować "wyrwy w rynku pracy"

Przywrócony wiek emerytalny nie musi spowodować "wyrwy w rynku pracy”, bo część osób, która złożyła wnioski ws. emerytur, nie była obecna na rynku pracy, mówiła w czwartek minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

Drukuj

FOR: zamiast zakazu handlu zmiany w kodeksie pracy

Forum Obywatelskiego Rozwoju proponuje, by zamiast wprowadzać zakaz handlu przez dwie niedziele w miesiącu, wprowadzić do kodeksu pracy obowiązek zapewnienia pracownikowi dwóch wolnych niedziel. – Takie rozwiązanie traktowałoby wszystkich pracowników równo – twierdzi FOR.

Drukuj

Więcej elastyczności dla rodziców niepełnosprawnych dzieci

Opiekunowie dzieci niepełnosprawnych łatwiej wywalczą możliwość pracy z domu lub w ruchomych go dzinach. Dodatkowe prawa zyskają też kobiety w ciąży powikłanej.

Drukuj

Aktywizacja zawodowa opiekunów osób niepełnosprawnych na razie tylko na papierze

Ani osoby zajmujące się niepełnosprawnymi krewnymi, ani ich pracodawcy nie są zainteresowani formami wsparcia, które oferują powiatowe urzędy pracy (PUP).

Drukuj

Ruszyła kampania informacyjna otwartości Poczty na pracowników i klientów z niepełnosprawnością

- Od momentu podpisania porozumienia z PFRON i Ministerstwem Rodziny Pracy Polityki Społecznej poziom zatrudnienia osób z niepełnosprawnością wzrósł o 10 proc. i wynosi w tej chwili około 1200 osób.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan