facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

Lider aktywizacji  Kreator zatrudnienia
2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Szkloenia
Drukuj

Super Nowości: Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością

RZESZÓW. 23 lutego 2017 roku (czwartek) w godzinach od 11 do 14 w Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 (parter), odbędzie się Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością.

Drukuj

PFRON: Już wkrótce technologia JavaScript w SODiR

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych informuje, iż w marcu 2017 r. planowane jest wdrożenie do Systemu Obsługi Dofinansowań i Refundacji funkcjonalności umożliwiającej korzystanie z technologii JavaScript (zamiast Java).

Drukuj

PFRON: Minister Elżbieta Rafalska spotkała się z zarządem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych

Ponad trzy godziny trwało spotkanie Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbiety Rafalskiej oraz Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych Krzysztofa Michałkiewicza z Zarządem Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, jakie się odbyło 9 lutego br.

Drukuj

PFRON: Efekt zachęty w podmiotach powiązanych

Szanowni Państwo, uprzejmie informujemy, że trwa opracowywanie szczegółowej informacji w zakresie stosowania przepisów o efekcie zachęty w podmiotach powiązanych.

Drukuj

Niepełnosprawni.pl: Czy zakłady pracy chronionej są potrzebne? Pytamy w programie „Misja Integracja”

15 lat temu na polskim rynku było ponad 3 tysiące Zakładów Pracy Chronionej – dziś jest ich trzy razy mniej. Czy takie miejsca mają jeszcze rację bytu? Jak konkurują z firmami z otwartego rynku pracy? Kogo zatrudnia się w takich zakładach? O te i wiele innych rzeczy pytamy wiceprezes Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych Monikę Bugajewską-Tykarską.

Drukuj

Polskie Radio: Niepełnosprawni na rynku pracy, czyli satysfakcja i łzy wzruszenia

Nabieramy pewności siebie, poznajemy nowych ludzi i czujemy się potrzebni - niepełnosprawni jednym tchem wymieniają szereg pozytywnych stron zatrudnienia. Znalezienie pracy jest zawsze trudnym zadaniem, ale w niektórych przypadkach pozwala na nowo uwierzyć w siebie i wywołuje łzy wzruszenia.

Drukuj

MRPiPS: Nabór kandydatów na członków Polskiej Rady Języka Migowego

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zaprasza przedstawicieli zainteresowanych środowisk, organizacji i stowarzyszeń do zgłaszania kandydatów na członków Polskiej Rady Języka Migowego.

Drukuj

Nie będzie kar za niewystawienie ulgi we wpłacie na PFRON – interwencja POPON

Nie ma sankcji za niewystawienie informacji o uldze we wpłatach na PFRON, tak jednoznacznie wynika ze stanowiska Biuro Pełnomocnika Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych (BON z dnia 1 lutego 2017 r. (BON-I.52315.132.2016.PM).

Drukuj

PFRON: Informacja o podziale środków dla samorządów wojewódzkich i powiatowych w roku 2017.

Informujemy, że Zarząd Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, podjął uchwałę nr 10/2017 w sprawie podziału środków Funduszu na 2017 rok na realizację zadań określonych w ustawie o rehabilitacji (…).

Drukuj

Dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego a efekt zachęty w podmiotach powiązanych

Efekt zachęty ustalany metodą ilościową w związku z ubieganiem się o dofinansowanie do wynagrodzenia pracownika niepełnosprawnego należy badać w odniesieniu do stanów zatrudnienia pracodawcy wnioskującego o pomoc oraz wszystkich podmiotów z nim powiązanych.

Drukuj

PFRON: Rzeszów 23 lutego 2017 r. - Giełda Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością

Serdecznie zapraszamy w dniu 23 lutego 2017 roku (czwartek) w godzinach od 11:00 do 14:00 do Sali Kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, ul. Grunwaldzka 15 (parter) na Giełdę Pracy dla Osób z Niepełnosprawnością.

Drukuj

Zatrudnię, ale... 7 wymówek pracodawców

Ujmując rzecz łagodnie: w kwestii zatrudnienia osób z niepełnosprawnością deklaracje i działania pracodawców rozmijają się. W samej ich pracy widzą same pozytywy. Ale już do zatrudnienia takich pracowników w swoich przedsiębiorstwach odnoszą się mniej chętnie. Jak się usprawiedliwiają? Oto najczęstsze wymówki.

Drukuj

Zaproszenie na audycję "Czas niezwykły" Polskie Radio Program Trzeci 9 lutego 2017 (czwartek) godzina 15:00-16:00

Serdecznie zapraszamy Państwa na audycję Elżbiety Korczyńskiej „Czas niezwykły” . Polskie Radio Program Trzeci 9 lutego 2017 (czwartek) godzina 15:00-16:00.

© 1995-2017 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan