facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji

link skcji atykulw dialog spleczny

2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Zakładowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych  w zpchr i w byłych zpchr
Drukuj

MRPiPS: Komisja Kodyfikacyjna zakończyła prace

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował w dziś na briefingu prasowym przewodniczący Komisji, Marcin Zieleniecki, wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Drukuj

MRPiPS: Innowacje społeczne i technologiczne dla osób niepełnosprawnych

Konferencja Social and Technological Innovations – A Full Participation of Persons with Disabilities w dniach 13-14 marca 2018 r. w ramach Grupy Wyszehradzkiej w Budapeszcie.

Drukuj

MRPiPS: 3,1 mld zł na program „Za życiem”

W Warszawie podsumowano konsultacje społeczne zmian w ustawach wdrażających program kompleksowego wsparcia dla rodzin "Za życiem". W wydarzeniu udział wzięła wicepremier Beata Szydło, minister Elżbieta Rafalska oraz wiceminister Krzysztof Michałkiewicz.

Drukuj

RODO obejmie też dokumenty papierowe. Tymczasem firmy nie dbają o ich bezpieczeństwo

Co godzinę dochodzi na świecie do 971 ataków hakerskich. Na 131 e-maili, które odebraliśmy w 2017 roku, przypadał jeden, stanowiący próbę ataku typu malware, czyli zawierający złośliwe oprogramowanie.

Drukuj

Prace zakończone. Nowy kodeks pracy przekazany do ministerstwa

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Pracy podjęła uchwałę o przyjęciu dwóch projektów: Kodeksu pracy i Kodeksu zbiorowego prawa pracy - poinformował wiceminister rodziny i pracy Marcin Zieleniecki.

Drukuj

Nowy Kodeks pracy. Znamy propozycje i pierwsze oceny

Nowy Kodeks pracy wypracowany przez Komisję Kodyfikacyjną Prawa Pracy może sporo zmienić na rynku. Już teraz proponowane zmiany budzą niemałe emocje.

Drukuj

Nowe technologie zmieniają rynek pracy. Czas na nowy rodzaj pracowników

Przyszła gospodarka to zaawansowane technologie, a to są wyzwania, które wymagają przemodelowania systemu edukacji w całej Europie, również w Polsce, właśnie pod kątem oczekiwań rynku pracy w przyszłości. Te technologie będą wymagały dodatkowych umiejętności - powiedział ekonomista dr Artur Bartoszewicz.

Drukuj

MRPiPS: Sytuacja na rynku pracy najlepsza od początku transformacji

Dwukrotnie niższa liczba bezrobotnych, krótsze okresy pozostawania bez pracy, mniejsze bezrobocie absolwentów i niemal o połowę niższa stopa bezrobocia – tak zmienił się rynek pracy w ciągu ostatnich 26 lat.

Drukuj

ECHO DNIA - PODKARPACIE: Pomogą niepełnosprawnym w zdobyciu zatrudnienia

Między innymi mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego -niepełnosprawni studenci ostatniego roku studiów oraz absolwenci szkół wyższych mogą przystąpić do projektu unijnego mającego na celu pomoc im w zdobyciu zatrudnienia.

Drukuj

Więcej osób skorzysta z ulgi, ale wydatki trzeba udowodnić

Niepełnosprawni odliczą do 2280 zł na używanie samochodu. Problem w tym, jak udokumentować te koszty.

Drukuj

Co z tą pracą? Ministerstwo odpowiada na Wasze postulaty

Zniesienie pułapki rentowej, ułatwienie dojazdu do pracy mieszkańcom wsi, zwiększenie dostępu do rehabilitacji i wprowadzenie elastycznych form zatrudnienia – to zaledwie kilka z ponad 140 postulatów dotyczących zmian w systemie wsparcia osób z niepełnosprawnością na rynku pracy. Wszystkie wysłaliśmy w grudniu zeszłego roku premierowi Mateuszowi Morawieckiemu. Otrzymaliśmy odpowiedź z Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Drukuj

Jak powinna wyglądać zgoda na przetwarzanie danych osobowych?

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych ma być prosta, zrozumiała oraz rzetelnie przygotowana. RODO wchodzi w życie już 25 maja 2018 r.

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan