facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A
  • Pękający lód obojętności - Wystartowała XIV edycja Konkursu Lodołamacze 2019
  • Jan Zając otrzymał akt powołania na Członka Rady Dostępności
  • Wyrok Trybunału Konstytucyjnego- 02P- Publikacje POPON
  • Spotkanie Zarządu POPON z Prezesem NIK Krzysztofem Kwiatkowskim
Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych
Drukuj

Pracodawcy RP: Ewentualna dobrowolność w ubezpieczeniach od zdarzeń medycznych nie odciąży szpitali

Z informacji prasowych wynika, że Ministerstwo Zdrowia planuje wprowadzić dobrowolność posiadania ubezpieczenia od zdarzeń medycznych. Zdaniem Pracodawców RP decyzja ta niczego nie zmieni w sytuacji polskich szpitali. Będą się one nadal zadłużać.

Drukuj

Ministerstwo Finansów: Szybki PIT w Dzień Dobry TVN

9 marca Ministerstwo Finansów oraz program Dzień Dobry TVN będą pomagać w rozliczeniu zeznań podatkowych. Wspólne przedsięwzięcie odbędzie się w ramach akcji Szybki PIT czwarty raz z rzędu.

Drukuj

Wezwania PFRON do korekty formularza DEK-II-a za okres 12/2011

Pracodawcy, którzy dysponują środkami zakładowego funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych (zfron), na podstawie art. 13 ustawy z dnia 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw zobowiązani byli do wpłat na PFRON niewykorzystanych środków tego funduszu. Zwrot dotyczył jedynie niewykorzystanych do dnia 31 grudnia 2011 r. środków pochodzących ze zwolnień określonych w art. 31 ust. 1 ustawy o rehabilitacji (…), które pracodawca uzyskał przed dniem 1 stycznia 2011 r.

Drukuj

System zakładów pracy chronionej jest sprawdzony

O zatrudnieniu osób z deficytami - rozmowa z Mateuszem Brzakowskim, doradca prawnym Polskiej Organizacji Pracodawców Osób Niepełnosprawnych. - Dokument "Polska 2030. Trzecia fala nowoczesności" przygotował Zespół Doradców Strategicznych Prezesa Rady Ministrów, kierowany przez obecnego szefa resortu administracji i cyfryzacji ministra Michała Boniego.

Drukuj

Sobota, 10 marca dniem otwartym w urzędach skarbowych... a dla pozostałych serwis pytaniowy

Ministerstwo Finansów zaprasza w sobotę 10 marca na dzień otwarty w urzędach skarbowych w całej Polsce. Wszyscy, którzy zamierzają osobiście złożyć zeznanie podatkowe, mogą odwiedzić swój urząd w godzinach od 9.00 do 13.00.

Drukuj

Spotkanie z Dyrektorem Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Jarosław Duda, Sekretarz Stanu i Pełnomocnik Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych spotkał się 7 marca 2012 r. z dr. Joachimem Breuerem, Dyrektorem Naczelnym Niemieckiego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Drukuj

Otwarta Debata Jana Nowaka-Jeziorańskiego "O sprawiedliwości"

W Biurze RPO odbyła się otwarta Debata Jana Nowaka-Jeziorańskiego „O sprawiedliwości”.

Drukuj

ZUS: Komunikat dla płatników składek w sprawie zasad przyjmowania dokumentów rozliczeniowych za luty składanych z wykorzystaniem programu PŁATNIK

Zakład Ubezpieczeń Społecznych uprzejmie informuje, że dokumenty rozliczeniowe począwszy od dokumentów za luty 2012r. mogą być przygotowane wyłącznie w wersji 8.01.001A programu PŁATNIK, która uwzględnia obowiązującą wysokość składki na ubezpieczenia rentowe tj. w wysokości 8%.

Drukuj

Przeszło 5 mln deklaracji podatkowych przez Internet

Od początku 2012 r. w systemie e-Deklaracje złożono 5,521 mln wszystkich rodzajów zeznań podatkowych. Wśród nich prawie 555 tys. to najpopularniejsze formularze roczne PIT. W ciągu 9 tygodni tego roku przesłano niewiele mniej PIT-ów oraz innych zeznań podatkowych niż w całym 2011 roku.

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan