facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

PulsHR: Nagrodzą firmy wrażliwe społecznie. Organizatorzy „Lodołamaczy 2019” czekają na zgłoszenia

Dodano: 2019-06-12 05:26:35

  

Jeszcze przez 2 miesiące firmy wrażliwe społecznie mogą zgłaszać swój udział w 14. edycji ogólnopolskiego konkursu „Lodołamacze 2019” organizowanego przez Fundację Aktywizacji Zawodowej Osób Niepełnosprawnych FAZON, której założycielem jest Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

 

Celem konkursu jest promowanie idei likwidacji barier w zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością oraz wspieranie ich aktywizacji.

 

- Istotą konkursu jest przełamywanie stereotypów i uprzedzeń związanych z zatrudnianiem osób niepełnosprawnych, integracja takich osób i stworzenie im szansy na pełne uczestnictwo w życiu społecznym, zachęta do tworzenia nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych oraz podnoszenia standardu już istniejących stanowisk. Pragniemy, by idea konkursu zainteresowała również tych pracodawców, którzy z problematyką zatrudniania osób niepełnoprawnych jeszcze się nie zetknęli, by poprzez wymianę doświadczeń mogli się przekonać, że osoby z niepełnosprawnością są wspaniałymi pracownikami zaangażowanymi w sprawy firmy - podkreślają organizatorzy „Lodołamaczów”.

 

Firmy mogą zgłaszać się w kategoriach:

  • zatrudnienie chronione
  • otwarty rynek pracy
  • Instytucja
  • przyjazna przestrzeń
  • zdrowa firma
  • dziennikarz bez barier

 

Regulamin konkursu oraz formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie lodolamacze.info.pl.

 

W minionym roku w „Lodołamaczach” uczestniczyły 294 firmy, a we wszystkich dotychczasowych jego edycjach 4500 firm. Tegoroczna edycja konkursu objęta jest honorowym patronatem Pierwszej Damy, Agaty Kornhauser-Dudy.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: AKC

Źródło: pulsHR.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan