facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Wiceminister Michałkiewicz: praca jest w czołówce potrzeb osób niepełnosprawnych

Dodano: 2019-06-10 09:48:02

  

- Aktywność zawodowa osób niepełnosprawnych wzrasta, jednak dla wielu z nich znalezienie godnej i stabilnej pracy wciąż jest wyzwaniem – powiedział w środę, 5 czerwca 2019 r., wiceszef MRPiPS Krzysztof Michałkiewicz. Dodał, że podjęcie pracy znajduje się w czołówce potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podpisano w środę porozumienie o współpracy PKN Orlen i PFRON w sprawie zwiększenia aktywności zawodowej osób z niepełnosprawnościami. Współpraca dotyczy projektu „Aktywni plus”. Obejmuje on trzy programy – „Absolwent”, „Stabilne zatrudnienie” i „Praca – integracja”. Wszystkie pilotuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ich łączny budżet wynosi ponad 35 mln zł.

 

 

Już nie każda praca

Krzysztof Michałkiewicz podkreślił podczas spotkania, że aktywność zawodowa znajduje się w czołówce oczekiwań i potrzeb osób z niepełnosprawnością.

 

- Ta aktywność zawodowa się zmienia. Kiedyś faktycznie każda praca była atrakcyjna dla osób niepełnosprawnych. W tej chwili młode osoby często podejmują ogromny wysiłek, żeby zdobyć kwalifikacje, skończyć studia, mieć jak najlepsze wykształcenie i także, żeby na rynku pracy dostać stabilne zatrudnienie, zgodne z ich oczekiwaniami – powiedział wiceminister.

 

Wyraził zadowolenie z podpisanego porozumienia podkreślając, że PKN Orlen dysponuje dużą liczbą miejsc pracy.

 

- Porozumienie będzie także nakładało na nas obowiązki. Będziemy przekonywać osoby niepełnosprawne do podjęcia zatrudnienia, pomagać Orlenowi tworzyć odpowiednie miejsca pracy, przygotowywać i wspierać osoby niepełnosprawne, żeby w tych miejscach pracy zafunkcjonowały i były świetnymi pracownikami – powiedział wiceminister Michałkiewicz.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Karolina Kropiwiec (PAP)

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan