facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

W tym roku większe wsparcie dla warsztatów terapii zajęciowej

Dodano: 2019-04-24 11:01:30

  

Blisko 492 mln złotych zaplanowano w tym roku na wsparcie warsztatów terapii zajęciowej ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych – poinformowało we wtorek 23 kwietnia ministerstwo rodziny. To o ponad 105 mln złotych więcej niż przed czterema laty – dodano.

 

Resort rodziny zapewnił w komunikacie, że w kolejnych latach finansowe wsparcie warsztatów terapii zajęciowych będzie jeszcze większe.

 

Jak wskazano, w 2020 roku kwota dofinansowania tego typu placówek ze środków Funduszu wyniesie ponad 531,7 mln złotych, a w 2023 roku – ponad 551,6 mln złotych. Dzięki warsztatom, osoby z niepełnosprawnością niezdolne do podjęcia pracy, mają możliwość rehabilitacji społecznej i zawodowej.

 

- Udział w warsztatach wiąże się z poczuciem przynależności, umożliwia nawiązanie relacji społecznych, wzmacnia poczucie wartości i umożliwia realizację talentów, które każdy człowiek nosi w sobie bez względu na to z jakimi trudnościami się boryka. Biorąc to pod uwagę, nie mieliśmy żadnych wątpliwości, że warsztaty terapii zajęciowej potrzebują większego dofinansowania – podkreśliła cytowana w komunikacie szefowa MRPiPS Elżbieta Rafalska.

 

Minister przypomniała, że systematycznie rośnie kwota dofinansowania rocznego pobytu jednego uczestnika w warsztatach terapii zajęciowej. Jak wskazała – w bieżącym roku jest to 17 796 złotych, dokładnie 3 tys. złotych więcej niż jeszcze było to przed czterema laty.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan