facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

„Dajcie nam pracować”. O osobach z niepełnosprawnością na konwencji partii Roberta Biedronia

Dodano: 2019-02-04 13:39:46

  

- Im dłużej trwa wojenna retoryka, tym łatwiej ignorować prawa osób z niepełnosprawnościami, bo one nie są potrzebne politykom na ich wojennej ścieżce – mówił Robert Biedroń podczas pierwszej konwencji swojej partii Wiosna, 3 lutego na warszawskim Torwarze. Podczas konwencji polityk mówił o konieczności zapewnienia osobom z niepełnosprawnością prawa do pracy i aktywnego życia.

 

- Na jednej z burzy mózgów (spotkań organizowanych przez Roberta Biedronia w różnych miejscach Polski – przyp. red.) (...) pan Marek z Sanoka (...) był bardzo aktywny, nieźle kombinował, nawet lepiej ode mnie – wspominał podczas swojej przemowy Robert Biedroń. – Po burzy mózgów podjechał do mnie i powiedział, że ma szczęście, że znalazł pracę, założył rodzinę, ale inni, ci, którzy protestowali w sejmie, nie mieli takiej możliwości. Trafili na mur, politycy ich upokorzyli.

 

Robert Biedroń w swojej przemowie skupił się na kwestii prawa do pracy. Cytując spotkanego przez siebie mężczyznę, wskazał możliwość aktywnego życia i samodzielnego zarabiania na siebie, jako kluczową dla środowiska osób z niepełnosprawnością.

 

- Marek powiedział: Robert, zmieńmy to – my po prostu chcemy pracować, chcemy mieć normalne życie, zakładać rodziny. Tylko niech ktoś w końcu i nareszcie da nam się szansę, a wtedy będziemy razem przenosić góry. Tylko nareszcie ktoś musi w nas uwierzyć! – cytował swojego rozmówcę Robert Biedroń.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan