facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Marlena Maląg nową Prezes Zarządu PFRON

Dodano: 2018-12-20 09:14:51

  

Marlena Maląg odebrała z rąk minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbiety Rafalskiej powołanie na prezesa zarządu PFRON – poinformował w środę, 19 grudnia 2018 r., resort rodziny i pracy. Wcześniej pełniła funkcję wicewojewody wielkopolskiego.

 

Marlena Maląg zastąpi Dorotę Habich, która do tej pory pełniła obowiązki prezesa PFRON.

 

Pedagog i menadżer oświaty

 

Nowa prezes PFRON z wykształcenia jest pedagogiem i menadżerem oświaty. Trzykrotnie uzyskała ogólnopolskie wyróżnienie Samorządowy Lider Edukacji. Przed objęciem stanowiska wicewojewody wielkopolskiego była wicestarostą ostrowskim, a wcześniej – zastępcą prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego. Odpowiadała za sprawy społeczne, oświatę i kulturę.

 

Misją Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych jest tworzenie warunków ułatwiających osobom z niepełnosprawnościami pełne uczestnictwo w życiu zawodowym i społecznym. Środki na realizację zadań PFRON są pozyskiwane głównie z obowiązkowych miesięcznych wpłat pracodawców, którzy zatrudniają co najmniej 25 pracowników w przeliczeniu na pełny wymiar czasu pracy, a wskaźnik zatrudnienia osób z niepełnosprawnością w ich zakładzie jest niższy niż 6 proc. Beneficjentami środków Funduszu są pracodawcy, osoby z niepełnosprawnością oraz działające na ich rzecz organizacje pozarządowe.

Więcej: http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/715308

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan