facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Ekai.pl: Caritas Diecezji Sandomierskiej uhonorowana „Super Lodołamaczem”

Dodano: 2018-09-14 10:08:50

  

Caritas Diecezji Sandomierskiej uhonorowana została nagrodą honorową „Super Lodołamacza” za szczególną wrażliwość społeczną i promowanie aktywności osób niepełnosprawnych w różnych dziedzinach życia. „Jesteśmy ogromnie wdzięczni za to szczególne wyróżnienie dla naszej codziennej pracy i niesienia różnorakiej pomocy osobom niepełnosprawnym” – podkreślał dyrektor ks. Bogusław Pitucha. Uroczysta gala odbyła się 12 września w Rzeszowie.

 

 

Nagroda została przyznana przez kapitułę konkursu regionu lubelskiego, małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. Zadaniem konkursu „Lodołamacze” jest promowanie wszelkich inicjatyw na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu oraz ukazywanie postaw, które przekraczają bariery, także te związane z uprzedzeniami i stereotypami wobec osób z niepełnosprawnością.

 

Dyrektor ks. Bogusław Pitucha poinformował podczas gali to, że Caritas Diecezji Sandomierskiej pragnie zgodnie z zasadami konkursu promować miejsca, gdzie przestrzeń jest przyjazna dla wszystkich. – Otrzymane wyróżnienie jeszcze bardziej motywuje nas do nieustannej pomocy świadczonej osobom samotnym, biednym i wykluczonych społecznie oraz podejmowania nowych inicjatyw na rzecz tych osób – mówił.

 

Dyrektor podkreślał, że wszystkie podejmowane przez Caritas sandomierską dzieła posiadają jeden wspólny cel: pomoc drugiemu człowiekowi. Ze względu na specyfikę potrzeb każdej osoby szczegółowe cele placówek powoływanych przez Caritas są uwarunkowane indywidualnymi potrzebami.

 

– Dla bezdomnych jest to znalezienie schronienia i pomoc w znalezieniu pracy, podobny cel przyświeca pomocy udzielanej samotnym matkom. Dużo uwagi poświęcamy osobom chorym, starszym czy potrzebującym, udzielając im przede wszystkim pomocy doraźnej. Pomagamy także dzieciom niepełnosprawnym, z których każde wymaga indywidualnego toku nauczania oraz rehabilitacji – poinformował ks. B. Pitucha.

 

Konkurs „Lodołamacze” jest organizowany od 13 lat przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych i jest przeznaczony dla Pracodawców Wrażliwych Społecznie, czyli zatrudniających osoby niepełnosprawne oraz podejmujących na ich rzecz różne inicjatywy. Nagroda jest przyznawana w wielu kategoriach oraz w kategorii specjalnej „Super Lodołamacz”.

 

Źródło: ekai.pl/

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan