facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Lodołamacze także dla dziennikarzy

Dodano: 2018-07-12 10:53:15

  

Do końca lipca można jeszcze zgłaszać kandydatury do tytułu „Dziennikarz bez barier” przyznawanego w ramach Konkursu Lodołamacze 2018.

 

Od 13 lat Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych nagradza pracodawców zatrudniających osoby niepełnoprawne i podejmujących różne inicjatywy na ich rzecz. W tym roku można zgłaszać kandydatury do Lodołamaczy w następujących kategoriach: Zatrudnienie Chronione, Otwarty Rynek Pracy, Instytucja, Przyjazna Przestrzeń, Zdrowa Firma, Dziennikarz bez Barier. W tej ostatniej wyróżnieni mają być dziennikarze telewizyjni, radiowi i prasowi, którzy poruszają w swoich audycjach, programach, artykułach problematykę związaną z osobami niepełnosprawnymi i ich zatrudnianiem.

 

„W dążeniu do równości szczególną rolę odgrywają media. Media mogą łamać istniejące stereotypy, niwelować uprzedzenia, tworzyć klimat sprzyjający promowaniu różnorodności i szacunku wobec odmiennych postaw. Przedstawienie osób niepełnosprawnych jako wartościowych pracowników ma za zadanie zmienić tendencję postrzegania osób niepełnosprawnych jako niezdolnych do pracy, wystarczy tylko dać im szanse na odkrycie umiejętności i zalet. Promowanie w mediach osób niepełnosprawnych ma za zadanie zachęcić pracodawców, by nie zamykali się na osoby niepełnosprawne, gdyż są to solidni pracownicy zaangażowani w budowanie sukcesu firmy. Obiegowa opinia głosi, że media są „oknem na świat”. Chcemy wyróżnić dziennikarzy, którzy nie nakładają filtra na przysłowiowe okno. Piszą, mówią o osobach niepełnosprawnych pamiętając , że mają one równe prawa lecz nie podsiadają równych szans społecznych, występują w roli rzeczników osób niepełnosprawnych wobec władz, samorządów pomagając w przełamywaniu barier architektonicznych. Promują aktywność i działają na rzecz aktywizacji i włączenia osób niepełnosprawnych do społeczeństwa” – napisali organizatorzy Lodołamaczy 2018.

 

Szczegóły konkursu na stronie: www.lodolamacze.info.pl

 

Uroczysta Gala Lodołamacze 2018, podczas której wręczone zostaną wyróżnienia, odbędzie się 27 września na Zamku Królewskim w Warszawie.

 

opr. jka

 

Źródło: http://www.sdp.pl/informacje/15488,lodolamacze-takze-dla-dziennikarzy,1531306184

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan