facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

TVS: Lodołamacze 2018: Kto wygra ogólnopolski konkurs? Można zgłaszać kandydatury

Dodano: 2018-06-28 06:30:35

  

Do 15 sierpnia można zgłaszać kandydatów do konkursu Lodołamacze, w którym nagradzani są ludzie i firmy, które są najbardziej przyjazne niepełnosprawnym.

 

 

Pani Katarzyna przeszła dwie operacje kręgosłupa i jest chora na astmę. W firmie branży automatycznej pracuje od 18-tu lat. Jej pracodawcy dobrze znają tryb życia chorych osób, dlatego może na przykład nie przyjść do pracy, gdy źle się czuje. Sama przekonuje, że warto zatrudniać niepełnosprawnych.

 

– Dać im szansę. Pokazać, że też są potrzebni w tym życiu, że jesteśmy normalni. Mamy niedogodności, ja jestem osobą niepełnosprawną, ale pracuję równorzędnie, czasami może lepiej od osób pełnosprawnych nikomu nie umniejszając – mówi Katarzyna Frużyńska, pracownica nagrodzonej firmy

 

Firma, w której pracuje pani Katarzyna jest jednym z laureatów konkursu Lodołamacze, w którym nagradzani są ludzie, firmy i przestrzenie najbardziej przyjazne niepełnosprawnym. Nagrody przyznawane są od 2006 roku.

 

– Świadomość pracodawców jest zupełnie inna niż jak zaczynaliśmy konkurs. Teraz właściwie, może to za duże słowo powiedzieć, że standardem jest zatrudnianie osób niepełnosprawnych, ale pracodawcy chcą zatrudniać osoby niepełnosprawne, dlatego w tym konkursie już patrzymy na coś więcej i na jakieś działania ponadto – mówi Anna Węgrzynowicz, Lodołamacze.

 

Kandydatów można zgłaszać do 15 sierpnia wypełniając formularz na stronie Lodołamaczy. Ogólnopolski finał konkursu w Warszawie przewidziano na 27 września.

 

Autor: Martyna Mikołajczyk

Źródło: tvs.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan