facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Mały ZUS dla małych firm jednym z pięciu priorytetów rządu

Dodano: 2018-04-16 08:42:30

  

Bardzo mnie cieszy, że projekt "mały ZUS dla małych firm" został zapowiedziany przez premiera jako jeden z pięciu priorytetów rządu - powiedziała PAP minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że projekt jest gotowy i liczy na efektywny i szybki proces legislacyjny.

 

 

W tracie konwencji PiS i Zjednoczonej Prawicy pod hasłem "Polska jest jedna", premier Mateusz Morawiecki zapowiedział m.in. niższy ZUS dla małych firm.

 

"Bardzo mnie cieszy, że projekt mały ZUS dla małych firm+ został zapowiedziany przez pana premiera jako jeden z pięciu priorytetów rządu. Ten projekt jest dla mnie szczególnie ważny. Przez ostatnie miesiące intensywnie pracowaliśmy, żeby był jak najlepiej przygotowany i przede wszystkim wyliczony pod względem kosztów dla budżet państwa" - powiedziała PAP minister Jadwiga Emilewicz.

 

Przypomniała, że projekt zakłada proporcjonalne do przychodu i obniżone składki na ubezpieczenia społeczne dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, którzy uzyskują przeciętne miesięczne przychody nieprzekraczające 2,5-krotność minimalnego wynagrodzenia (w 2018 r. to 5250 zł).

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP/TK

Źródło: pulsHR.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan