facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Praca w PKP: Niepełnosprawni z szansą na karierę u kolejowego giganta

Dodano: 2018-03-12 09:47:58

  

– Jako Fundacja Grupy PKP chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością jako pracowników i zwiększyć ich szanse na rynku pracy – mówi w rozmowie z PulsHR.pl Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.

 

  • Liczba osób z niepełnosprawnością pracujących w PKP S.A. stanowi 3,23 proc. wszystkich zatrudnionych. Fundacja Grupy PKP chce jednak to zmienić i zatrudniać więcej takich osób.
  • W tym celu zorganizowała m.in. specjalne szkolenia dla kadry menedżerskiej.
  • Najwięcej miejsc dostępnych dla osób z niepełnosprawnością jest przy stanowiskach biurowych, takich jak np. specjaliści ds. administracji czy kasjerki – mówi Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP.
  • Spółki Grupy PKP chcą zwiększyć zatrudnienie osób niepełnosprawnych. Dlaczego?

 

Katarzyna Kucharek, prezes Fundacji Grupy PKP: Jedynie co czwarta osoba z niepełnosprawnością działa aktywnie zawodowo, tymczasem niepełnosprawność nie powinna oznaczać gorszej pozycji na rynku pracy. Co więcej, osoby z niepełnosprawnością niejednokrotnie są tak samo wartościowymi i kompetentnymi pracownikami, jak osoby pełnosprawne.

 

Jako Fundacja Grupy PKP chcemy zmienić postrzeganie osób z niepełnosprawnością jako pracowników i zwiększyć ich szanse na rynku pracy. Współpraca z osobami z niepełnosprawnością jest też cennym doświadczeniem dla całego zespołu. Pracownicy stają się bardziej tolerancyjni, wrażliwi oraz uważni na kwestie społeczne.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Jolanta Miśków

Źródło: pulsHR.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan