facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Kobiety, niepełnosprawni i starsi. "Polska ma rezerwy do wykorzystania na rynku pracy"

Dodano: 2018-03-12 09:45:53

  

Polska ma na rynku pracy rezerwy do wykorzystania, szczególnie wśród kobiet, osób niepełnosprawnych i starszych - powiedział Rafał Janas z Dyrekcji Generalnej Komisji Europejskiej ds. Zatrudnienia. Zaznaczył jednak, że obniżenie wieku emerytalnego i program 500+ mają negatywny wpływ na wzrost aktywności zawodowej w niektórych grupach.

 

"Sytuacja na polskim rynku pracy jest bardzo dobra, ale wyzwania są poważne - pytanie brzmi na ile jest on w stanie w średniej i długiej perspektywie wesprzeć wzrost gospodarczy. Jednym z głównych wyzwań polskiej gospodarki będzie bowiem zapewnienie odpowiedniej liczby wykwalifikowanych pracowników" - powiedział Janas podczas briefingu.

 

"Wskaźniki zatrudnienia niektórych grup ujawniają rezerwy, które można wykorzystać dla wsparcia długoterminowego i zrównoważonego wzrostu gospodarczego. Trzeba podkreślić cztery grupy - kobiety, osoby niepełnosprawne, osoby z niskimi kwalifikacjami i osoby starsze" - dodał.

 

Janas zaznaczył, że wprowadzenie programu Rodzina 500+ i obniżenie wieku emerytalnego wpływa negatywnie na aktywność niektórych grup zawodowych.

 

"Niektóre zmiany wprowadzone przez Polskę działają przeciwnie do zwiększenia udziału tych grup. Mówimy tu o wpływach ubocznych, ale istotnych - 500+ i wieku emerytalnego" - powiedział.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: PAP

Źródło: http://forsal.pl

© 1995-2019 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan