facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Pierwsza Dama popiera postulat łączenia opieki z dorabianiem

Dodano: 2017-11-14 12:29:42

  

Agata Kornhauser-Duda, Małżonka Prezydenta RP, wyraziła poparcie, by opiekunowie osób niesamodzielnych mogli dorabiać do wypłacanych im świadczeń: zasiłku opiekuńczego (520 zł) i świadczenia pielęgnacyjnego (1406 zł). Jest to główny postulat kampani pn. „Dom to praca”, realizowanej przez Instytut Spraw Obywatelskich (INSPRO), który wystosował w tej sprawie list do Pierwszej Damy.

 

„Praca w domu powinna być doceniona, szczególnie wtedy, gdy dotyczy osób, które opiekują się swoimi dziećmi niepełnosprawnymi lub ciężko chorymi najbliższymi. Należy zatem dostrzec wysiłki i działania, jakie podjął w tym roku Instytut Spraw Obywatelskich, by opiekunowie domowi mogli dorabiać do zasiłków pielęgnacyjnych, które do tej pory otrzymują” – napisała Agata Kornhauser-Duda 10 listopada w odpowiedzi na pismo INSPRO. – „Jestem przekonana, że dzięki właśnie takim staraniom można przeobrazić świat wokół siebie i spowodować, by osoby pracujące w domu poczuły się podmiotowo traktowane. Głęboko wierzę w to, że będzie im wtedy łatwiej w harmonijny sposób łączyć obowiązki rodzinne z tymi, którymi muszą sprostać poza domem” – czytamy w liście Małżonki Prezydenta RP.

Sukces i co dalej?

Choć Pierwsza Dama nie pełni żadnego stanowiska w państwie, to twórcy kampanii „Dom to praca” wyrazy poparcia odczytują jako swój wielki sukces.

 

„O takim wsparciu kampanii myśleliśmy już od dawna. Podczas spotkania w Pałacu Prezydenckim z okazji obchodów Święta Niepodległości 11 listopada 2016 Rafał Górski, prezes INSPRO, rozmawiał z Pierwszą Damą o wsparciu kampanii „Dom to praca”. Pierwsza Dama wyraziła wstępne zainteresowanie i chęć pomocy” – czytamy na stronie kampanii.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan