facebook kanal rss zapisz sie do newslettera
Home
link lodolamacze link do strony www.ekspertpopon.pl link do strony fazon.pl baner sejm

POPON w obronie posliego handlu

Poradnik POPON

ustawa o rehabilitacji2016_nowi czlonkowie POPON

Wielkość czcionki: A A A

Prezydent nagrodził organizacje wspierające osoby z niepełnosprawnością

Dodano: 2017-11-14 07:24:32

  

- Chciałbym podziękować tym wszystkim, którzy w naszym kraju dostrzegają bliźniego, dostrzegaja jego potrzeby, umieją się pochylić nad trudem, nad trudnością, czasem nawet nad tragedią – mówił prezydent Andrzej Duda podczas gali finałowej II edycji konkursu Dla Dobra Wspólnego. W tym roku wśród nagrodzonych znalazły się Stowarzyszenie na Rzecz Niepełnosprawnych SPES z Katowic i Stowarzyszenie Hospicjum św. Kamila w Bielsku-Białej.

 

Nagroda Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Dla Dobra Wspólnego” służy promocji postaw, działań i projektów obywatelskich na rzecz wspólnego dobra obywateli Polski. Prezydent przyznając ją chce uhonorować szczególnie zaangażowane osoby, organizacje pozarządowe i wartościowe przedsięwzięcia społeczne budujące wspólnotę obywatelską. Jednym z członków kapityły konkursu jest prezes Integracji, Piotr Pawłowski.

 

W zeszłym roku, podczas pierwszej edycji konkursu, nagrodzony w kategori „Człowiek” został Jan Arczewski, poruszajacy się na wózku psycholog i twórca Telefon Zaufania dla Niepełnosprawnych (81 747 98 21). Obecnie felietonista Integracji. W tegorocznej edycji również nagrodzono ludzi zajmujących się osobami z niepełnosprawnością i chorymi.

 

Czytaj cały artykuł

Autor: Mateusz Różański

Źródło: niepelnosprawni.pl

© 1995-2018 Polska Organizacja Pracodawców Osób Niepełnosprawnych

  • REdan